Mountainbike liga: Slovenac Boštjan Hrbovštek pobjednik pretposljednjeg kola

Utorak, 20. ožujka 2012. 15:10 Napisao/la  SC

Drugo mjesto osvojio je Saša Vidovec, a treći je bio Rok Korošec

Slovenac Boštjan Hrbovštek pobjednik je predposljednjeg kola ovogodišnje 5.TREK Zimske mountainbike lige IPGŽ na kojem je nastupilo 110 natjecatelja  iz Hrvatske, Slovenije, Italije i Kazahstana, a koje je održano U Štrmcu kod Labina.

Utrku je poveo Rok Korošec Calcit Bike Team-GT ispred domećeg natjecatelja Robija Šujevića koji je prvi hrvatski profi natjecatelj u jednom stranom mountain bike teamu. Šujević nastupa od ove 2012. godine za talijansku profi momčad Team Protek. Na žalost Šujević, koji je u svakom nastupu u ligi pobjedio ovaj puta nije imao sreće. Dogodio mu se kvar na bicikli tako da je ovaj puta ostao bez pobjede.

Nedugo nakon početka na prvo mjesto probio se Boštjan Hribovšek - Calcit a Saša Vidović, Grobničan koji nastupa za BK Buzet zauzeo je drugu poziciju tek nakon izvrsne borbe sa Buzećanom Sanjinom Sirotićem koji nastupa za zagrebački Tuškanac. Na žalost i Sirotić je zbog kvar morao odustati, te je 3. mjesto  prepustio Roku Korošecu.

Do kraja utrke, vozilo se 5 krugova u ukupnoj dužini 25 kilmetara, na petu poziciju probio se Opatijac Marin Deković a odlično 9. Mjesto je zauzeo crikveničan  Mario Zupčić. Utrku je završio i najmlađi član BK Grobnika desetogodišnji Lučano Kukuljan izvezavši puna dva kruga vrlo
zahtjevna staze.

Iduće nedjelje u Grožnjanu finalnom utrkom završava peto  izdanje Zimske mtb lige u kojem će se podjeliti nagrade te odlučiti kome će se dodijeliti sredstav prikupljena ovogodišnjom humanitarnom akcijom (cca. 20.000 kuna). Najuspješnijem mladom natjecatelju iz kategorija 1A i 1B dodijeliti će s natjecateljska TREK bicikla, a ostalima medalji, trofeji i puno praktičnih nagrada.