A-2 liga košarkaša: Završena još jedna sezona koju su obilježili košarkaši Škrljeva

Ponedjeljak, 30. ožujka 2015. 15:29 Napisao/la  SC

Rezultati 22. kola: Škrljevo - Pula 96:73, Jadranka - Kastav 78:61, Ghia Staff - Kraljevica 63:61, Labin . Crikvenica 75:108, Zamet - Stoja 59:99

A-2 liga košarkaša - 22. kolo

Jadranka – Kastav 78:61 (27:16, 17:16, 13:17, 19:12)
Jadranka: Barkijević, Stojnić 6, Horvat, Herenda, Tariba 15, Lehocki, Kremenović 13, Jakovljević 15, Kovačević 14, Žeželj 7, Mužić 6.
Kastav: Santini, Ivandić 19, Gušić 2, Saftić 10, Barnjak 12, Dobrić, Vodopić 4, Prpić 2, Konjević 6, Plazibat 1, Maljevac 2, Dominik 3.

U utakmici koja nije odlučivala ni o čemu Jadranka se od svojih navijača oprostila pobjedom protiv Kastva. Iskusna momčad Lošninja s nekoliko igrača (Jakovljević, Kremenović, Tariba…), koji su davno prošli svoj zenit, još uvijek je značajan čimbenik u društvu A-2 ligaša.

Škrljevo - Pula 1981 96:73 (23:20, 31:17, 18:23, 24:13)
Škrljevo: Kozlevčar, Prostran 15, Mitić, Amančić 9, Milekić 23, Bjelanović, Kraljić 16, Trbović 15, Šarčević 2, Cvitanović 12, Velčić 4.
Pula: Sijamhodžić 13, Perdija 23, Travica, Mohorović, Grašo P. 4, Radunić 5, Grašo A. 6, Starčević 3, Krizman 5, Antić, Rakić 14, Adrović.

Posljednje kolo druge lige Škrljevo je dočekalo u svojoj dvorani protiv vrlo dobre ekipe Pule, momčadi koja se u jesenskom dijelu uplela u borbu za prvo mjesto, ali upravo je domaćim porazom od Škrljeva i ta ambicija posustala. Sa dvije uvodne trice Vanja Perdija je zaprijetio domaćinu sa 6:14 u 4 minuti, međutim nakon time outa, košarkaši Škrljeva prestaju gubiti lopte, i preko Velčića, Prostrana i Milekića do kraja četvrtine preokreću rezultat i dobivaju prvih deset sa 23:20. Agresivna obrana Škrljeva tjera goste na par izgubljenih lopti koje zakucava Milekić ili skokom u napadu poentira Cvitanović i Prostran. S par trica Kraljića prednost se povećava i na poluvrijeme se odlazi sa uvjerljivih 54:37.

Drugo poluvrijeme koristi iskusni i neuništivi Sijamhodžić, te konstantno dobri Rakić, Perdija dodaje još koju tricu i razlika se smanjuje. Bez bolesnog Surine, ozlijeđenog Modića i sa još par načetih igrača, trener Naglić nije imao veliki prostor u rotacijama, ali dobre dionice sva tri juniora (Mitić, Amančić i Bjelanović) pomogle su Trboviću, Milekiću i Kraljiću da dovrše posao. Za kraj utakmice atraktivni alley-oop Cvitanovića zakucava Milekić za potvrdu pobjede i novi naslov prvaka. (K. Černeka)

Ghia Staff – Kraljevica 63:61 (9:18, 11:16, 27:9, 16:18)
Ghia Staff: Opašić, Mlekuš 2, Krnjus 4, Miletić 17, Fonović 5, J. Ćus, Daus 19, Hek 7, Perić, Fabris 4, Grubiša 2, Belina 12.
Kraljevica: Frančišković 7, Govorčin 17, Mandić, Konjević 6, Krstinić 4, Paštar, Brletić, Miletić 8, Perić 15, Bobanović 4.

U Pazinu u posljednjoj utakmici druge lige zapad pazinski košarkaši ostvarili su pobjedu kojom su završili sezonu. Nisu preskočili dugogodišnje suparnike i prijatelje iz Kraljevice na tablici, ali su pobjedom ugodnije proveli druženje nakon utakmice uz pjesmu i harmoniku centra Matije Heka.

Prvi dio utakmice bezbroj promašenih zicera, rotacije lopte po obruču i izlazak lopte iz obruča u domaćim redovima unatoč tome što su rotirali već u prvom dijelu svih 12 igrača! Poluvrijeme završava sa visokih 20-34 za goste. Domaćine sa tri trice održava u igri Gregor Belina.

U trećoj četvrtini domaćini kreću agresivnim presingom po cijelom terenu i u četiri minute serijom 16-0 prelaze u vodstvo 36-34. Do kraja utakmica je vrlo izjednačena uz pretežno vodstvo domaće ekipe.

Utakmica je odlučena šest sekundi prije kraja kada nakon prodora i asistencije Dina Fonovića vižljasti Vanja Miletić donosi domaćinima pobjedu.

Utakmica je imala nekoliko zanimljivosti. Domaćini su izgubili tri četvrtine, ali su treću dobili sa 27-9 (na Lošinju je bilo identično suprotno!) i dobili su utakmicu. Nakon duge stanke, od utakmice sa Škrljevom u prvom dijelu sezone, uzrokovane ozljedom koljena u domaćim redovima zaigrao je kapetan Jerko Ćus.

U pazinskim redovima igrali su Miletić i Perić, u gostujućim također prezimenjaci Miletić i Perić i čak su se u pojedinim dijelovima utakmice međusobno čuvali! Od 16 koševa u posljednjoj četvrtini posljednjih 11 zaredom za domaćine pogodio je Vanja Miletić, a posljednji je bio pobjedonosni.

Labin - Crikvenica 75:108 (13:23, 14:38, 24:32, 24:15)
Labin: Faraguna 10, Nadarević 27, Omanović 2, Verbanac 10, B.Fable 5, Žanamarija 2, Gobo 2, Mohorović 2, Juričić 5, Licul 10, D.Fable.
Crikvenica: Maruna 2, S.Domijan 1, Piškulić 24, B.Šamanić 22, Manđuka 25, Komadina 9, M.Šamanić 6, Glavan 2, Zoričić 1, M.Domijan 6, Divković 2, Benić 8.

Labinjani nisu mogli parirati gostima iz Crikvenice. Pobijedili su u posljednjoj četvrtini kada je trener Zoran Oštrić dao priliku mlađim igračima.

Zamet – Stoja 59:99 (16:25, 19:32, 16:30, 8:12)
Zamet: Jovanović, Crkvenčić 8, Alić 2, Delpin 2, Šibenik, Lipovšćak 2, Matovinović 16, Pilat, Cvitković 12, Jelenić 17.
Stoja: Antolović, Bulešić 15, Dasko 12, Ivanković 15, Kordiš 26, Tumpić 27, Drobnjak, Đugum 2, Pajković, Gustovarac 2.

Mlada momčad Kvarnera oprostila se od sezone teškim porazom od pulska momčadi.