Daniel Gospić na oproštaju od reprezentacije osvojio svoj drugi naslov euroafričkog prvaka

Subota, 16. rujna 2017. 21:16 Napisala  Valentina Prokić

Hrvatski reprezentativci osvojili su drugo mjesto u ekipnom poretku iza Španjolske, a ispred Italije

Giacomo De Mola, Daniel Gospić i Oscar Cervantes najbolja euroafrička trojka
Giacomo De Mola, Daniel Gospić i Oscar Cervantes najbolja euroafrička trojka Foto: Valentina Prokić

Hrvatski reprezentativac u podvodnom ribolovu Daniel Gospić drugi je puta u svojoj bogatoj karijeri postao euroafrički  prvak.

Gospić je drugog dana natjecanja na XXXI Euro-afričkom prvenstvu što se u organizaciji SRD Udice održavalo u lošinjskom akvatoriju osvojio drugo mjesto, no i to mu je bilo dovoljno nakon pobjede prvog dana za titulu.

Gospić je ulovio pet ugora i deset riba ukupne vrijednosti 24910 bodova, što je 189,170 u postotnim bodovima. U zbroju oba dana Gospić je imao 194,00 postotnih bodova.

- Danas su bili ekstremni uvjeti, bez obzira što je jugo komotnije za navigaciju, stvarno je bilo i mora i vjetra i kurenta, teška muka. Lovio sam od 30 do 38 metra. Opet pred svojom obitelji i prijateljima osvojiti naslov je velika čast, nakon 2010. i naslova svjetskog prvaka. Rezultat je to dugogodišnjeg rada i velikog iskustva. I na kraju mogu reći da je ovo zadnje natjecanje na kojem sam nastupio za reprezentaciju, poručio je novi euroafrički prvak Daniel Gospić.

Viceprvak u konkurenciji 51 ribolovca postao je pobjednik drugog dana i drugoplasirani prvog dana Španjolac Oscar Cervantes sa 185,662 postotna boda.

Talijan Giacomo De Mola osvojio je broncu nakon što je drugog dan natjecanja završio na trećem mjestu. De Mola je na kraju imao 138,349 postotna boda.

Još jedan Talijan Stefan Claut bio je četvrti, a Radoslav Jakupović član malološinjske Udice peti. Treći hrvatski reprezentativac Slaven Čubrić završio je 15.

U ekipnom poretku 18 zemalja najbolja je Španjolska sa 416,135 postotnih bodova. Hrvatski reprezentativci osvojili su drugo mjesto sa 382,835 bodova, dok je treća Italija sa 342,771.