Podvodni ribolov: Daniel Gospić drugi na Masteru Palma de Mallorce

Utorak, 30. siječnja 2018. 12:54 Napisao/la  V. P.

Treći put pobjednik Mastera postao je Španjolac Oscar Cervantes, dok je treći bio Talijan Giacomo De Mola. Ista trojka stajala je na pobjedničkom postolju Euroafričkog prvenstva u Malom Lošinju

Daniel Gospić
Daniel Gospić Foto: Valentina Prokić

Daniel Gospić, podvodni ribolovac Škarpine iz Nerezina, osvojio je drugo mjesto na tradicionalnom međunarodnom natjecanju Master održanom u akvatoriju španjolske Palma de Mallorce.

U konkurenciji 17 ribolovaca iz Hrvatske, Španjolske, Italije, Grčke, Francuske i Alžira tijekom petosatnog lova na XVII izdanju Mastera, Gospić je ulovio devet riba vrijednih 25475 bodova.

Između ostalog Gospić je na žici imao dvije kirnje od 7670 i 5535 grama.

- S još jednom murinom bio bih prvi. Oscar je imao dva kupa, ja samo jedan i to je bila razlika, no nemam ništa protiv. Oscar je moj prijatelj i ja sam sretan da je pobijedio ponovno. Sada smo izjednačeni u broju titula osvojenih na Masteru. Palma i Španjolska su kao moj drugi dom. Imam jako puno prijatelja ovdje i nastavit ću se natjecati s njima, iako sam se odlučio oprostiti od nacionalnih prvenstava i reprezentacije. Atmosfera na Palmi je kao nigdje drugdje, rekao je Daniel Gospić.

Treći put pobjednik Mastera postao je Španjolac Oscar Cervantes koji je imao 28095 bodova.

Cervantes je ulovio 11 riba, a posebno su se isticala tri šanpjera, kirnja od 5475 grama i škarpina od 2375 grama.

Na trećoj stepenici pobjedničkog postolja završio je Talijan Giacomo De Mola sa 23150 bodova koliko mu je donijelo 14 riba.

Zanimljivo, ista trojka je bila i na pobjedničkom postolju posljednjeg Euroafričkog prvenstva u Malom Lošinju, samo što je Gospić bio prvi, Cervantes drugi, a De Mola treći.

- Ako želim biti prvi, morat ću "ubiti" Oscara i Danijela, rekao je kroz smijeh De Mola nakon vaganja.

Još jedan hrvatski ribolovac dobio je pozivnicu za Master - Danijel Pizentić (Koromačno) koji je na Mallorcu stigao kao član XT Diving Pro Teama zajedno sa Jerkom Marijanom i bivšim španjolskim izbornikom Bartolomeom Salasom.

Pizentić je u svom debitantskom nastupu bez dana pripreme završio na 15. mjestu s dvije validne ribe.

De Mola je sa svojim kolegama iz Pathos Teama, Oscarom Lopezom i Kostasom Makrisom osvojio prvio mjesto na XVIII Openu - VII Trofeju Sebastia Carbonell.

Pathos Team je u konkurenciji 34 ekipe završio prvi sa 16 riba među kojima je bila i kirnja od 5055 grama što im je donijelo 29290 bodova.

Drugi je bio Team Blausub sa 23760 bodova, a treći Pathos Baleares sa 14620 bodova.

Ovogodišnja Semana Master bila je posvećena legendarnom španjolskom ribolovcu i petersotrukom pobjedniku Mastera Albertu Marchu, koji je na Openu lovio u paru sa Danijelom Gospićem, a završili su na desetom mjestu.

March je titulu svjetskog prvaka osvojio davne 1998. godine na SP u Zadru.

Hrvatski Dive In Team u sastavu Igor Nuić, Joško Petrov i Mate Barešić osvojio je treće mjesto na drugom izdanju svjetskog Brand kupa. Dečki su ulovili 33 ribe vrijedne 49695 bodova.

Pobjednik Brand kupa je ekipa Beuchata sa Oscarom Cervantesom, Javierom Amoresom, Cesarom Bustelom i Pedrom Carbonellom.

Beucat je imao čak 67415 bodova, a najveći ulov bila je kirnja od 8050 grama.

Drugo mjesto pripalo je francuskom Mares timu (Guillaume, Bouzon, Foppolo, Deme) sa 56535 bodova.

Miješani hrvatsko španjolski XT Diving Pro Team bio je šesti sa 7575 bodova.

Pobjednik trećeg CMAS Kupa nacija je Španjolska (Sergio de Julian, Jose Luis Fernandez i Xavi Blanco) sa 54510 bodova. Drugo mjesto pripalo je Grčkoj, a treće Alžiru.