1. B liga vaterpolista: Opatijci uzeli bodove na Poljudu

Ponedjeljak, 16. travnja 2012. 10:26 Napisao/la  SC

Salona - Opatija 7:11 (2:0, 0:6, 1:1, 4:4). Na uvijek teškom i neugodnom gostovanju Opatijci su u potpunosti nadigrali domaćine prepustivši im samo uvodnu četvrtinu

Salona - Opatija 7:11

Utakmica 10. kola Prve B lige vaterpolista: Salona - Opatija 7:11 (2:0, 0:6, 1:1, 4:4). Bazen na Poljudu. Gledatelja: 20.  Suci: Periš i Siriščević (oba Split).  Opunomoćenik HVS-a : Željko Mladinić (Split).

Igrač više: Salona 6 (-), Opatija 6 (3). Peterci: Salona -, Opatija 1 (1).

SALONA: Anić, Vuko, Kartelo 1, Delić, Rajčić 1, Dužević 2, Plazonić, Radilović 1, Stanković, Hodžić 2, Juginović.

OPATIJA: Matijević, Rakovac 1, Juraga 1, Sušanj, Žulić, Turina 1, Kustić, Radetić, Peroš 2, Deželjin, Damjanović 1, Martinčić 1, Strižić 4.

Vaterpolisti Opatije pobjedom protiv Salone u Splitu uspješno su premostili prvu prepreku na putu prema naslovu prvaka 1.B lige vaterpolista. Na uvijek teškom i neugodnom gostovanju u potpunosti su nadigrali domaćine prepustivši im samo uvodnu četvrtinu u kojoj je primjetan bio nešto opušteniji ulazak u utakmicu, što su igrači Salone uspjeli kazniti, te taj period golovima Duževića i Hodžića dobiti sa 2:0.

Međutim, sve ono što su propustili u prvom, Opatijci su naplatili s kamatama u drugom periodu igre. Prvo je na 2:1 smanjio Damjanović da bi nakon toga raspoloženi Strižić potpuno preokrenuo rezultat s dva uzastopna gola, od čega jedan iz peterca. Opatijski vaterpolisti tu nisu stali već u posljednje dvije i pol minute druge četvrtine postižu još tri gola. Strijelci su Peroš dva puta i Turina s dva metra, pa se tako na veliki odmor otišlo uvjerljivim vodstvom gostiju od 6:2.

Čim je započela treća četvrtina Rajčić pogotkom vraća domaćima nadu da bi možda ipak nešto mogli napraviti u nastavku utakmice, no igrači trenera Kancijanića 3:17 minute prije kraja treće četvrtine novom serijom pogodaka stižu do kraja utakmice do nedostižne prednosti 9:4.

Do kraja susreta igrači Salone koriste nekoliko pogrešaka u igri opatijskih vaterpolista, te s tri gola u nizu opasno približavaju, međutim iskusni Strižić, a zatim i kapetan Martinčić svojim pogocima zaključuju utakmicu. U sljedećem kolu Opatijce put vodi u Makarsku na još jedan veliki derbi susret protiv Galeba MR.