1. B HVL: Delfin - Opatija 13:14, Juraga zabio za pobjedu

Ponedjeljak, 02. travnja 2012. 13:09 Napisao/la  SC

Delfin - Opatija 13:14 (1:3, 4:4,5:2, 3:5). Prvo je vratar Opatije Matijević obranio zicer Štokiću, dok je Juraga uspio zatresti mrežu za veliko slavlje Opatijaca

Delfin - Opatija 13:14

Utakmica 9. kola Prve B lige vaterpolista: Delfin - Opatija 13:14 (1:3, 4:4,5:2, 3:5). Bazen Kantrida. Gledatelja: 100. Suci: Franulović i Čipčić (oba Rijeka). Opunomoćenik HVS-a: Marijan Risek (Rijeka).

DELFIN: Fabriš, Štokić 1, Matošević 1, Frajman 2, Rocco, Čargonja 1, Capan 1, Žužić, Brala 4, Miletić 2, Bonassin, J.Vrdoljak 1, Pellizzer, L.Vrdoljak

OPATIJA: Matijević, Rakovac, Juraga 1, Sušanj 2, Žulić, Turina 1, Kustić 1, Juršević, Peroš 4, V.Deželjin 1, Damjanović, Martinčić 2, Strižić 2, Radetić

Igrač više: Delfin 5 (9), Opatija 8 (11). Peterci: Delfin -, Opatija 2 (2).

U velikom regionalnom derbiju, u kojem je ulog osim prestiža i tri boda, bilo i prvo mjesto na ljestvici, opatijski vaterpolisti izborili su pobjedu nad ekipom Delfina, pogotkom Denisa Jurage četiri sekunde prije kraja utakmice. Kao i prijašnji susreti ovih ekipa koje se vrlo dobro međusobno poznaju i ovaj sraz donio je pregršt uzbuđenja i preokreta tako da su svi prisutni mogli uživati u prikazanoj igri.

Opatijci su kao i u većini ovogodišnjih prvenstvenih utakmica krenuli vrlo sigurno, te nakon početnog vodstva Delfina preko Frajmana do kraja četvrtine golovima Turine, Peroša i Sušnja došli do prve osjetnije prednosti.

Nakon što je ljevoruki Capan iskoristio igrača više početkom drugog dijela i smanjio zaostatak na 2:3, usljedila je prava kanonada s obje strane tako da je rezultat nakon druge četvrtine glasio 7:5 u korist igrača trenera Danijela Kancijanića.

Treća četvrtina donijela je veliki pad u igri Opatijaca kojima, nakon što Peroš iz peterca podiže prednost na tri pogotka razlike, ponestaje ideje u napadu, dok u obrani  potpuno zaboravljaju na iskusnog Bralu što ovaj obilato koristi te sa tri uzastopna gola preokreće rezultat u korist svoje momčadi.

Već tada s obje klupe i tribina kreću povici prema sudačkom dvojcu zbog nekoliko čudnih odluka, a takva se praksa nastavlja i u posljednjoj četvrtini u kojoj se igra svodi na igrača više odnosno manje, iz razloga što suci u tom periodu dosuđuju čak osam isključenja, po četiri na svakoj strani.U takvom razvoju situacije, gdje se obje momčadi smjenjuju u minimalnom vodstvu, junaci postaju vratar Opatijaca Matijević, koji pri rezultatu 12:12 brani zicer Štokiću, te već spomenuti Juraga, koji uz pomoć rovinjskog bloka uspijeva prevariti vratara Fabriša za konačnih 14:13. Nakon devet odigranih kola Opatijci su se uspijeli sami probiti na čelo prvenstvene ljestvice, te ih sada nakon dvotjedne pauze očekuje niz vrlo teških gostovanja u kojima će pokušati obraniti vodeću poziciju.