Boćarice Čavle - Škole boćanja pete u Kupu europskih prvakinja, Saint Vulbas pobjednik

Nedjelja, 16. lipnja 2019. 19:00 Napisao/la  V. P.

Čavjanke su u posljednjoj utakmici za poredak pobijedile srpsku Altinu 14:4. Francuskinje pobijedile u neizvjesnom finalu u kojem je odlučivala praktički jedna boća

Boćarice Čavle Škole boćanja i trener Dean Klarić sa Norbertom Mavrincem i Robertom Favreom Foto: Valentina Prokić

Boćarice Čavle - Škole boćanja osvojile su peto mjesto u Kupu europskih prvakinja koje je završeno u Boćarskom domu Hrastenica u Čavlima.

Čavjanke su u posljednjoj utakmici za poredak pobijedile srpsku Altinu 14:4.

Osmi puta su pobjednice Kupa europskih prvakinja postale boćarice francuskog Saint Vulbasa.

Francuskinje su u neizvjesnom finalu u kojem je o pobjedniku odlučivala praktički jedna boća pobijedile talijanski Borgonese 10:8.

Talijanke su imale priliku za pobjedu no Francesca Carlini napravila je prijestup kod izbijanja ključne boće te je Coralie Rives slavila sa 10:9.

Dodatno pripetavanje Talijankama je mogao osigurati par Depetris i Negro, no trebala su im tri punta. Negro je loše uvaljala prvu boću, a nakon promašaja Depetris više nisu imale mogućnost osvajanja potrebna tri punta te je pobjeda otišla na stranu Francuskinja.

Treća mjesta pripala su boćaricama Labina i Krima dok su na sedmom i osmom mjestu završile boćarice turskog Afad Sporta i ruske Parsec Moskve.

Priznanja ekipama podijelili su predsjednik FEB-a Europske boćarske federacije Roberto Favre i Norbert Mavrinac, predsjednik Općinskog vijeća Općine Čavle.

Zanimljivo je da finalu Kupa europskih prvakinja, najjačem međunarodnom klupskom natjecanju za žene nije nazočio niti jedan visoki dužnosnik Hrvatskog boćarskog saveza, iako je Europska boćarska federacija povjerenje ukazala upravo hrvatskom nacionalnom savezu.

Rezultati utakmice za peto mjesto:

Čavle - ŠKOLA BOĆANJA - ALTINA 14:4

Štafetno izbijanje (2:0): C. Bajrić, V. Bajrić - Kolundžija, Popović 31/49 - 24/47
Bližanje i izbijanje u krug (2:0): C. Bjrić - Popović 21:15
Precizno izbijanje (2:2): Nimčević - Antonjak 11:13, Marelja-Bošnjak - Kuzmić 10:9
Brzinsko izbijanje (2:0): C. Bajrić - Kolundžija 26/38 - 23/38
Par (2:2): C. Bajrić, Marelja-Bošnjak - Antonjak, Radović 2:13, Nimčević, Maršanić - Kolundžija, Nestorović 8:3
Pojedinačno (4:0): V. Bajrić - Popović 13:2, Cocaj - Kuzmić 12:6