Subota, 22. veljače 2014. 22:50 Napisao  Marko Babić

Utakmica 12. kola: Drenova - Marčana 3:1 (25:19, 25:19, 23:25, 25:14)

Prva B liga odbojkašica

DRENOVA - MARČANA 3:1

Utakmica 12. kola: Drenova - Marčana 3:1 (25:19, 25:19, 23:25, 25:14). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 80. Suci: D. Stipaničev i Kušljić.

DRENOVA: Grujić 17, Kalac 5, Surina, Buljat 17, Vučković, Mudrić 12, Čargonja 2, Kovačić, Marcato (L), Pavličić 18, Barać, Ballen (L).

MARČANA: Pericep 1, V. Radolović 8, Sanković 17, Išić, Kliman 7, Gortan 5, Brgić, Martinčić 9, H. Radolović (L), Šain, Silian, Bičić 9.

Napad poeni: Drenova 53, Marčana 44. Blok poeni: Drenova 9, Marčana 8. Servis poeni: Drenova 7, Marčana 5. Neforsirane pogreške: Drenova 13, Marčana 19. Servis pogreške: Drenova 9, Marčana 8.

Odbojkašice Drenove pobijedile su Marčanu, nanijevši lideru prvenstva tek drugi poraz ove sezone. Riječanke su odigrale odličnu utakmicu uz minimalne padove i s obzirom na prikazano u dvorani Dinko Lukarić teško je bilo zaključiti tko je lider, a tko trenutno drži četvrto mjesto na ljestvici. Ono što je krasilo igru Drenove jest raznovrsnost u napadu čime su zapravo i anulirale pokretljivu igru gošći u polju u fazi obrane.

Drenova je mogla izbjeći četvrti set da je bilo malo više koncentracije u trećoj dionici. Imale su Drenovljanke 16:12, ali gošće poenom i blokom Vanje Radolović dolaze na 18:19. Drenova je uspjela preokrenuti na 21:20, ali u završnici nije bilo koncentracije. Kod 23:24 Mudrić nije uspjela iskoristiti priliku na mreži, a Sanković je poentirala u pomoć mreže. Domaće odbojkašice u tom su se trenutku sigurno sjetile utakmice protiv Brda kada su prokockale 2:0 u setovima i veliko vodstvo u trećoj dionici.

To se ovoga puta nije dogodilo, Drenova je preuzela kontrolu nad rezultatom u četvrtom setu (10:5). Marčana se nije lako predavala, ali Drenova je osvajala poene u nizu, a odlične reakcije Grujić i Čargonje u obrani demoralizirale su gošće. Upravo je Jelena Grujić s tri odlična servisa dovela Drenovu do 24:12, a Drenovljanke su iskoristile treću priliku nakon pogreške gostujućih odbojkašica na servisu.

Drenova je inače dobro krenula u meč povevši 5:2, ali Marčana je brzo zatvorila domaći napad i povela 7:11. Riječanke su bile uporne i unatoč zaostatku strpljivo čekale svoju priliku. Dočekale su je kod 17:17 kada su serijom 6:0 prelomile set. Riječanke su i u drugom setu dobro krenule, ali tek su sredinom dionice stigle do osjetnijih pet poena prednosti (18:13).