Subota, 19. listopada 2013. 20:39 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Brda - Drenova 0:3 (27:29, 22:25, 24:26)

Prva B liga odbojkašica, 1. kolo

BRDA - DRENOVA 0:3

Utakmica 1. kola: Brda - Drenova 0:3 (27:29, 22:25, 24:26). Dvorana Ravne Njive. Gledatelja: 150. Suci: Sarajlić i Ćaleta.

BRDA: Butović, Mrduljaš, Tandara, Mamić, Matković, Zorica, Vejić, Bijažević, Bratić, Ladušić, Jerončić, Balić.

DRENOVA: Pavličić, Kalac, Surina, BUljat, Vučković, Mudrić, Čargonja, Rajković, Kovačić, Marcato, Barać, Balen.

Odbojkašice Drenove zakoračile su u novu sezonu velikom pobjedom na gostovanju kod favorizirane ekipe Brda. U neizvjesnom susretu mlada ekipa Drenove odlično je reagirala protiv iskusnijeg suparnika i uzela tri velika boda.

U prvoj dionici, kao i u većem dijelu susreta, igralo se poen za poen. Drenova je u završnici imala nekoliko set lopti, ali tek je 29. poenom privela prvi set kraju.

Drugi set bio je slična priča do pred kraj kada su gošće povele 22:19. Domaćin je uzvratio na 22:23, a onda je Drenova s dva poena udvostručila prednost.

Brda se nisu predavala, ali Drenova se u trećoj dionici našla u sjajnoj situaciji kod vodstva 23:19. Domaćin se vratio na 23:23, ali uz dva time-outa i dvije odlične reakcije u obrani kod 24:24, Drenova je stigla do velika tri boda.

- Nismo očekivali ovu pobjedu s obzirom na činjenicu da imamo jaku mladu ekipu, praktički polovica je bila 1998. godište. Brda je kvalitetna ekipa i jako će malo ekipa ovdje osvajati bodove. Jako mi je drago da su mlade igračice pokazale da znaju igrati i u teškim situacijama smo sjajno reagirali. Svaka čast curama, rekao je Ilija Matić, trener Drenove.