DRUGA LIGA ODBOJKAŠICA

Crikvenica slavila kod Rječine, Kastav u Umagu

Ponedjeljak, 18. ožujka 2013. 10:24 Napisao  Marko Babić

19. kolo: Rječina - Crikvenica 0:3, MH Umag - Kastav 2:3, Sveti Matej - Funtana 0:3, Pazin - Bale 3:1

Druga liga odbojkašica - zapad

RJEČINA - CRIKVENICA 0:3

Utakmica 19. kola: Rječina - Crikvenica 0:3 (20:25, 30:32, 19:25). Dvorana OŠ Čavle. Gledatelja: 10. Suci: Fabijanić i Matić (oboje Rijeka).

RJEČINA: Stamenković, Bedran, Fafanđel, Zaharija, Čop, Žuknić, Ant. Juretić, Ana Juretić, Vukmirović.

CRIKVENICA: Malatestinić, Kolmanić, nVlah, Vukušić, Šabanin, V. Bačić, M. Bačić.

Odbojkašice Crikvenice svladale su Rječinu u susjedskom derbiju, utakmici koja je posebnu neizvjesnost pružila u drugoj dionici. Rječina je vodila kroz taj set, ali na kraju su gošće uspjele slaviti u neizvjesnoj završnici čime su si otvorile put prema tri boda.

MH UMAG - KASTAV2:3

Utakmica 19. kola: MH Umag - Kastav 2:3 (25:18, 17:25, 22:25, 25:22, 11:15). Dvorana OŠ Marija i Lina. Gledatelja 100. Suci: Relić i Maroš (oba Rovinj).

MH UMAG: Selimović, Pević, Ipša, Buvinić, Mičić, R. Renko - Ilić, Bose, Čukić, Lisica, Šorgo.

KASTAV: Bačvarova, Grujić, Rutar, Nadilo, Trope, Mujakić, Naglić, Jurić, Murgić.

Protiv prekaljenih gošći neiskusne odbojkašice domaćina nisu uspjele izboriti treću pobjedu u nizu. Svako i najmanje opuštanje ili pad koncentracije bio je prigodom za iskusne Kastavke koje su nakon 113 minuta stigle do bodova. U trećem su setu solidnu prednosti imale mlade Umažanke, no sve je to stavljeno na kocku i uslijedio je obrat ponajprije zbog pribranosti suparnica. Za iskupljenje u petoj igri nedostajalo je strpljivosti igračicama trenera Radočaja kako bi rezultatski uspješnije okončale ovaj susret. (M. G.)

SVETI MATEJ - FUNTANA 0:3

Utakmica 19. kola: Sveti Matej - Funtana Vrsar 0:3 (22:25, 22:25, 11:25). Dvorana OŠ Sveti Matej. Gledatelja: 15. Suci: Žuža i Škundrić (oba Rijeka).

SVETI MATEJ: M. Režić, Sušanj, Salkanović, Zubčić, Džido, Prpić, H. Kusturin, I. Kusturin, I. Režić, M. Vukorepa, K. Vukorepa, Fatić.

FUNTANA VRSAR: Popović, M. Juran, Brajković, Udovičić, I. Levicki, B. Levicki, Bilandžić, Josić, Perušinović, Milovanović, Boroš, T. Juran. (I. C.)

PAZIN - BALE 3:1

Utakmica 19. kola: Pazin - Bale 3:1 (23:25, 25:18, 27:25, 25:22). Dvorana OŠ V. Nazora. Gledatelja 50. Sutkinje: Bošković i Demanuele (obje Pula).

PAZIN: Brajković, Miletić, Krizmanić, Cicović, Bažon, V. Rabar, Jurić, Levak, Kinkela-Ramirez, M. Rabar, Mikulić, Mogorović.

BALE: Memedović, Jurić, Žilović, Paretich, Gaćina, Anđelović, Piutti, Subotić, Lordanić.

Neizvjesna utakmica u kojoj su odigrana četiri prevrtljiva seta od kojih je jedan otišao gošćama, a ostala tri Pazinjankama za pobjedu u istarskom derbiju i nove bodove kojima bi uz malo sreće mogle sezonu završiti kao treće. Pobjeda i nije došla tek tako. Prve susjede, one s donjeg, petog kata prvenstvene ljestvice, uzele su prvi set, a bile su dobrim dijelom u blagoj prednosti u drugom setu. Ipak, došlo je do izjednačenja (16:16) i bolje igre domaćih odbojkašica što je nakon toga rezultiralo osvajanjem seta i poravnanjem na 1:1. U trećem setu kao da se vodilo ravnopravno natjecanje u greškama, u kojem su Pazinjanke napravile dvije manje (27:25) i uzele set. Utakmicu je odlučena u neizvjesnom četvrtom setu koji je bio gotovo cijelo vrijeme u "egalu", no nakon 22:22 domaće su odbojkašice bile s(p)retnije i izbjegle rulet petog seta. (M. P.)

NOVIGRAD - RJEČINA 0:3

Utakmica 18. kola: Utakmica 18. kola: Novigrad - Rječina 0:3 (17:25, 20:25, 15:25). Sportska dvorana. Gledatelja 150. Suci: Markulin (Rovinj) i Ostojić (Novigrad).

NOVIGRAD: Sorgo, Kramersteter, Kocijančić, Spećina, Červar, Salamon, J. Jelić, I. Jelić, Puhar, Kapel.

RJEČINA: Stamenković, Bedran, Fafanđel, Zaharija, Čop, Ant. Juretić, Ana Juretić, Terzija, Curać, Vukmirović. (Z. G.)