TREĆA HNL - ZAPAD

Vinodol u kvalifikacije, Zelina prvak!

Subota, 26. svibnja 2012. 19:03 Napisao/la  SC

Odigrano je posljednje kolo, Vinodol ide u dodatne kvaliikacije, Zelina osvojila titulu

Utakmice 34. kola 3. HNL – zapad

ORIJENT – NEHAJ 0:0 (0:0)

Igralište Krimeja. Gledatelja: 200. Glavni sudac: Matija Šulentić (Velika Gorica).

Žuti kartoni: Petrović (Nehaj)

Orijent: Hasanbegović, Brkljača, Leskur, Kovačević, Inić, Rabar, Krešić (od 82' Polegubić), Devović, Barišić (od 74' Čubelić), Žarić, Grbac (od 67' Štanfel).

Nehaj: Baričević, Plješa (od 34' Kaštelan), Rončević, Vukelić, Špalj, Prpić, Vrban, Lopac, Petrović, Hasanbegović, Bilen (od 78' Žarković).

Nogometaši Orijenta na oproštaju s domaćom publikom podijelili su bodove s gostima iz Senja koji se nisu previše zamarali napadačkom taktikom vješto čuvajući neriješen rezultat koji im je s obzirom na prikazanu igru na Krimeji bio primaran cilj. Domaćin je nošen bučnim navijanjem raspoloženih Red Fuckersa zaprijetio već u šestoj minuti, Devović je opalio s nekih 17 metara, no lopta je na koncu završila iznad gostujućih vratiju.

Igrala se 28. minuta prvog poluvremena, a domaći nogometaši ponovo su zaprijetili gostujućoj obrani. Žarić je s lijeva ubacio za Grpca koji je glavom pucao tik pored gola. Pred kraj prvog poluvremena Sanjin Grbac preuzeo je ulogu asistenta, iz kornera je pronašao Kovačevića koji također glavom nije bio precizan.

Šansu utakmice u 54. minuti promašio je Igor Inić koji je glavom nakon sjajnog ubačaja Sanjina Grpca zatresao gredu, te izmamio uzdahe vjernih navijača.

U nastavku utakmice domaćin je nastavio s pokušajima da zatrese mrežu Igora Baričevića, no uvjerljivo bolja igra domaćeg sastava ovog puta nije okrunjena pogotkom te je susret na koncu završen bez pogodaka čemu su se naravno više radovali igrači trenera Miralema Hasanbegovića. Na račun Orijentaša idu pohvale za vrlo dobru partiju, no i kritika zbog neiskorištenih šansi koje su ih na koncu mogle stajati i sva tri boda da je Prpić bio imalo precizniji nakon sjajnog ubačaja Rončevića. (M. Kosanović)

CRIKVENICA - STUPNIK 5:0

Gradski stadion. Gledatelja: 220. Sudac: Seni Soldatić (Potpićan) - 7.  Strijelci: 1:0 Dunković (25'), 2:0 Dunković (31'), 3:0 B. Kurolt (38'), 4:0 Tucaković (67'), 5:0 Dunković (72').

CRIKVENICA: Šegota 6,5, Vukić 7, Antić 6,5, Butorac 7, Uremović 6,5, Petrinović 6,5 (od 46' Gašparović 6,5), Burazor 6,5, B. Kurolt 7, Dunković 8,5, Tucaković 8, Peričić 7 (od 64' Karakašić 6).

STUPNIK:  Hrgović 5, Šimić 5, Puklin 6,5, Dibena 5, Juričev 6,5 (od 76' Balen -), Cindrić 5, Miović 5,5, Čunčić 5,5, Deželić 5 (od 71' Holetić -), Šporčić 6,5,
Svetina 5,5.

Crikvenica je tek u posljednjoj utakmici ovogodišnjeg prvenstva osigurala ostanak u ligi uvjerljivom pobjedom protiv Stupnika. Momčad Dalibora Starčevića ostvarila je impozantan niz od devet uzastopnih utakmica bez poraza, što je na kraju utakmice izazvalo veliku spontanu radost domaćih igrača, već dugo neviđenu pod Kotorom. Slavlju su se pridružili i navijači. Utakmica je riješena već u prvom dijelu utakmicu na krilima nadahnutog trostrukog strijelca, ali i asistenta Antuna Dunkovića.

U realizaciji su u mnogome pripomogli posebno rastrčani Tucaković, ali i igrači sredine terena, koji su se pridodavali napadu. Obrana nije imala problema sa gostima, koji su u Crikvenicu došli sa samo dvije pričuve, nastavljajući neugodnu seriju od četiri uzastopna poraza. Posebno dojmljiv bio je drugi gol Crikvenice, koji je postignut nakon sjajne akcije Tucakovića i snažnog udarca ljevicom Dunkovića. Gosti osim prečke u 56. minuti nisu ozbiljnije ugrozili sigurnog vratara Šegotu. (S. Lončarić)

{jb_blackbox-right}Rezultati 34. kola
Rezultati posljednjeg, 34. kola: Orijent - Nehaj 0:0, Novalja - Dubrava 2:4, Rovinj - Grobničan 2:0, Dugo Selo - Segesta 5:1, Vrbovec - Vinodol 4:2, Crikvenica - Stupnik 5:0, Buje - Opatija 1:0, Zelina - Jadran 2:1, Vrapče - Krk 2:0. {/jb_blackbox-right}

ROVINJ - GROBNIČAN 2:0

Igralište Valbruna. Gledatelja: 120. Sudac: Krešimir Sokolić (Novi Golubovec). Strijelci: 1:0 Barlecaj (5'-11m), 2:0 Duvnjak (62'). Žuti kartoni: Barlecaj, Duvnjak, O. Abuselyana (Rovinj), Milić, Malkić (Grobničan).

ROVINJ: Orbanić, N. Arbuselyana, Qosa, Pavić, Cvolić (od 73' Nuriši), Funčić, Novoselić (od 64' Tomić), Tanković, O. Abuselyana, Duvnjak (od 86' Matić), Barlecaj.

GROBNIČAN: Milić, Jukić, Miculinić (od 85' Vukelić), Glavaš, Sobotinčić (od 71' Jasprica), Malkić, Ugrina (od 71' Cianci), Linić, Bijelić, Kljaić, Burić.

VRBOVEC - VINODOL 4:2

Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Igor Perak (Karlovac). Strijelci: 1:0 Đurđek (7'), 1:1 Tomić (16'-11m), 1:2 Itić (21'), 2:2 Zanić (23'), 3:2 Borovčak (27'), 4:2 Dimović (53'). Žuti kartoni: Mataija, Lenac, Tomić (Vinodol).

VRBOVEC: Đurđek, Mlinarić, Medverec (od 46' Spajić), Bradić, Pluščec, Dimović (od 78' Vrtr), Đurđek, Kelečić, Zanić, Borovčak, Papa (od 46' Horvatić).

VINODOL: Stipnov, Pušić (od 85' Antić), Pavelić, Mataija, Lenac, Iftić, Šmit (od 57' Topolovec), Tomić, Radetić (od 83' Arnaut), Jelenović, Franjković.

BUJE - OPATIJA 1:0

Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Vlatko Mlinarić (Sisak). Strijelac: 1:0 Šendula (9'). Žuti kartoni: Kapular, Šendula (Buje), Mance, Kolić, Vlatković, Tkalčević (Opatija).

BUJE: Perković, Peculić (od 36' Stević), Pantner, Valenta, Uzelac, Uran, Šendula (od 69' Miličević), Bešić, Bojić, Mehmedagić, Kapular (od 58' Krizmanić).

OPATIJA: Jakopović, Samardžija, Iskra, Tklačević, Corallini, Šuker, Mance, Lazić, Radomir, Kolić, Erceg.

VRAPČE - KRK 2:0

Igralište Vrapče. Gledatelja: 200. Sudac: Igor Pajač (Zelina). Strijelci: 1:0 Bešlić (77'), 2:0 Duspara (80'). Žuti kartoni: Crnković, Mišković, Brkić (Vrapče), Nenadić, Brlošić, Jerković, Ilić (Krk).

VRAPČE: Ilić, Dević, Prgomet, Miloš, Cigrovski (od 58' Bešlić), Vrbat, Brkić, Mišković, Brlečić, Crnković (od 68' Duspara), Guja.

KRK: Zmajla, Brozić, Avdić, Nenadić (od 62' Jerković), Rakocija, Maglić, Gegić (od 84' Morić), Ilić, Pejanović, Bošnjak, Brlošić (od 70' Stanivuk).

NOVALJA - DUBRAVA 2:4

Igralište Cissa Straško. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Strijelci: 0:1 Kanjuh (37'), 1:1 Lalić (39'), 1:2 Maloča (73'), 1:3 Mihovec (80'), 2:3 Gagić (83'), 2:4 Kanjuh (89').

NOVALJA: Hodžić, Bubalo, Azinović, Poropat (od 46' Gagić), Badurina, Darmopil, Prskalo, Šuker (od 22' Lalić), Datković, Karamarko, Bošković (od 8' Tonković).

DUBRAVA: Radelić Žarkov, Mihovec, Bašić, Ćutić, Trbuljak, Baučić, Marasović, Kanjuh, Ćibarić, Belmekki (od 46' Horvat), Maloča.