Pripremna utakmica: Rudar doživio treći poraz, Medulin prevazišao županijsku ligu

Subota, 10. veljače 2018. 20:44 Napisao/la  SC
Robert Lisjak, nekadašnji vratar Rijeke u 40. godini brani za Medulin

Iako su nogometaši Rudara upisali treći poraz na zimskim pripremama, stječe se dojam da trener Peruško može biti manje zabrinut nakon zadnjega nego nakon prva dva poraz.

Dok je na terenu bila iskusnija jedanaestorka, ambiciozni županijski prvoligaš iz Medulina bio je u zaostatku.

Medulinci su rano poveli golom Arnela Jusića, koji je iskoristio jednu gužvu u petoj minuti.

Rudar izjednačava u 34. minuti kada ponajbolji igrač gostiju, Viktor Marić, u solo prodoru dolazi ispred Lisjaka i preciznim udarcem pogađa za 1:1.

Preokret je Labinjanima donio Igor Juričić s “bijele točke”, nakon što je njegov pas idealno pronašao Ermina Jašarevića koji je srušen ispred gola.

Nakon toga Peruško kreće s izmjenama, a golobradi labinski mladići nisu mogli parirati Medulincima koji su na krilima sjajnog Milivoja Simeunovića stigli do pobjede.

Popularni “Simke” je uz pomoć vjetra zabio čak iz kornera.

Rudar sljedeće subote igra na Viškovu protiv Halubjana, dok Medulinci svog protivnika traže.

Nije im lako pronaći pravog protivnika s obzirom da su gabarite Prve ŽNL odavno prešli i prije nego su ove zime stigli Robert Lisjak i Ivan Šistov, koji bi svakom istarskom trećeligašu bili pojačanja.

MEDULIN 1921: Lisjak, Magdić, Pejčić, Urošević, Jadreško, Babić, Lolić, Šistov, Simeunović, Kajtazi, Jusić. Još su igrali: Macan, Mlakić, Lekaj V., Bubić, Kontešić, Kadri

RUDAR: Pavlić, Jašarević, Licul, Kurtić, Hasanbegović, Mehić, Marić, Maksenčuk, Dadić, Juričić, Macan. Još su igrali: Blažina, Načinović Ar., Kozić, Belo, Fejzić

Pripremna utakmica: Medulin 1921 - Rudar 4:2 (Jusić 5, 2:2 Simeunović 57, 70, Mlakić 90/Marić 34, Juričić 52-11m)