Subota, 26. siječnja 2019. 16:11 Napisao/la  Igor Vranić

Osijek dokazao da uz Dinamo i Rijeku ima najbolju momčad

Gabrijel Boban (Osijek) i Edin Fatić (Orijent 1919) u zračnom duelu
Gabrijel Boban (Osijek) i Edin Fatić (Orijent 1919) u zračnom duelu Foto: Lario Tus

Osijek je pobijedio (2:1) Orijent 1919 u pripremnoj utakmici na Krimeji.

Gostovanjem trenutno drugoplasirane momčadi Prve HNL počelo je obilježavanje stogodišnjice Orijenta čemu se po sunčanom vremenu odazvalo oko tisuću gledatelja.

Osijek je pobijedio dvama pogocima u prvom poluvremenu, kada je gostujuća prva postava u laganomm ritmu odradila prvu dionicu utakmice.

Oba su pogotka gosti postignuli u ležernom okruženju domaće obrane.

U 13. minuti Marić je imao vremena u miru primiti loptu na 7 metara od Hermana, naciljati i pogoditi suprotni kut - 0:1.

U 26. minuti Grgić je prošao desnom stranom, ubacio na daljnju vratnicu gdje je Pilj, najniži igrač na terenu, glavom postigao pogodak, a da nije trebao ni skočiti - 0:2.

U prvom je dijelu u svakom dodiru s loptom i duelu bila uočljiva razlika u kvaliteti, gledatelji na Krimeji uvjerili su se da Osijek uz Dinamo i Rijeku ima najbolju momčad u državi.

Mogli su Osječani do odmora postići još nekoliko pogodaka (Pilj, Škorić...) u relativno laganom ritmu koji je Orijentu trebao odgovarati.

U 38. Monjac se uspio probiti desnom stranom, pokušaj dodavanja vratar Malenica u padu je presjekao.

Bila je to jedina domaća akcija koja je donekle navijestila mogućnost da Orijent može postići pogodak u prvom dijelu.

U drugom dijelu Zoran Zekić promijenio je svih osim vratara Malenice i napadača Marića.

Daleko od toga da je momčad Osijeka u drugom dijelu bila slaba, ali očigledno nije tako dobro posložena kao momčad koja je igrala u prvom dijelu.

Trener Marin Mikac nastavio je utakmicu s istim sastavom, koji je od početka drugoga dijela počeo igrati hrabrije i okomitije.

U 55. minuti mladi Iličić izmamio je gromoglasni pljesak s tribina, sjajnim udarcem zatresao je mrežu gostiju.

Primio je loptu na lijevoj strani unutar kaznenog prostora i efektno desnom nogom loptu poslao u suprotni kut - 2:1.

Nisu Osječani u nastavku utakmice djelovali nadmoćno u posjedu lopte kao u prvom dijelu, višak su stvarali pretežito individualnom kvalitetom.

Tako je u 63. minuti Mohorovičić zakasnio u startu i prekršajem za kazneni udarac zaustavio Šutala.

Ejupi je snažnim udarcem loptu s bijele točke poslao u gredu!

Do kraja utakmice Osječani su stvorili nekoliko obećavajućih situacija kojima je nedostajala završnica.

Za razliku od prvoga dijela, momčad Orijenta također se nekoliko puta organizirano pojavila u kaznenom prostoru gostiju.

Nije Orijent stvorio izrazitu priliku, ali nemaju za čime u drugom dijelu žaliti ni igrači Osijeka.

ORIJENT 1919: Herman (88 Benulić), Vidas (82 Marić), Jergović (82 Čanković), Andrić (74 Hasičić), Mohorovičić (64 Babić), Žeželj (88 Jovanović), Fatić (74 Fumić), Weitzer (69 Cazarella), Monjac (74 Srzentić), Iličić, Gerc (64 Mioč)

OSIJEK: Malenica, Grgić, Škorić, Guti, Janža, Pušić, Pilj, Bočkaj, Henty, Boban, Marić. Drugo poluvrijeme: Malenica, Lončar, Bagadur, Šutalo, Radeljić (79 Talys), Ćavar, Kamenar, Marin, Dugandžić, Špoljarić, Marić (61 Ejupi)

Pripremna utakmica: Orijent 1919 - Osijek 1:2 (Iličić 55/Marić 13, Pilj 26)