1. HKL: Košarkaši Kvarnera 2010 pobijedili predzadnju momčad lige

Subota, 17. prosinca 2022. 22:00 Napisao/la  SC
Branimir Pavić

Košarkaši Kvarnera 2010 u 12. kolu pobijedili (76:68/22:21, 22:25, 15:20, 17:12) su Samobor na Trsatu.

Domaćini su goste dočekali bez prisustva svojih najboljih igrača na terenu Courtneya Fellsa, Josipa Naletilića i Elhama Jasharija. Samoborci su bolje otvorili susret i poveli s 14:5, ali je domaća ekipa do kraja prve četvrtine uspjela prestići gostujuće košarkaše.

U drugoj dionici Kvarner uspijeva napraviti osjetniju prednost, a na poluvrijeme se otišlo s 44:36.

U prvom dijelu drugog poluvremena, domaći održavaju vodstvo od desetak koševa, ali uporni Samoborci ne odustaju i prije početka zadnje četvrtine rezultat je svega tri poena prednosti za domaću ekipu.

Zadnjih deset minuta utakmice donijelo je rastrganu igru s puno pogrešaka sa obje strane. Ipak, Daniel Zovko i Luka Vučić uspjeli su ključnim poenima donijeti pobjedu domaćinu. Treba istaknuti ulogu veterana Siniše Štembergera i Roka Delpina koji su odigrali cijelu utakmicu.

Značajnu rolu kod domaćina imao je Matej Kostić sa odigranom 31. minutom. Kod gostiju su se istaknuli Luka Kujundžić sa 16 poena i Domagoj Samac sa 15 poena.

KVARNER 2010: Smokvić, Štemberger 11, Delpin 15, Vucić 15, Pepelar, Zovko 17, Cvitković, Kostić 12, Damjanović 6, Matić.