3. HNL Zapad: Orijent pobijedio u derbiju začelja, Crikvenica praktično ispala

Petak, 06. travnja 2012. 17:43 Napisao  I. V.

Orijent - Crikvenica 2:1. Orijent je na kraju pobijedio Crikvenicu u derbiju začelja načinom koji je odlika iskusnih momčadi.  A Crikvenica je po igračkom stažu barem dvaput iskusnija momčad od Orijenta

ORIJENT - CRIKVENICA 2:1

Igralište na Krimeji. Gledatelja: 250

Sudac: Goran Brusić 7 (Čavle)

Strijelci: 1:0 Devović (9), 1:1 Gašparović (68), 2:1 Devović (83)

Žuti kartoni: Burazor (26), Štanfel (45), Kurolt (62), Komar (65)

Orijent: Hasanbegović 6,5, Brkljača 6, Inić 6,5, Polegubić 6, Leskur 5,5 (69 Nemetz -), Kovačević 6,5, Rabar 6,5, Barišić 6 (74 Bogičević), Štanfel 5,5 (58 Krešić -), Grbac 6,5, Devović 7,5

Crikvenica: Šegota 6,5, Batkoski - (13 Vukić 5,5), Komar 6, Perušić 6, Jug 5,5, Butorac 5,5 (49 Kurolt 6,5), Burazor 6, Karakašić 5,5 (46 Peričić 6), Dunković 6,5, Tucaković 6, Gašparović 6

U 9. minuti Batkoski se okliznuo i propustio loptu na lijevoj strani, Grbac je dugim koracima otvorio prostor za prizemni ubačaj, lopta se od bloka odbila do Devovića, koji je u ravnini druge vratnice mirno pogodio cilj - 1:0. Orijent je brzo stekao rezultatsku prednost na početku razdoblja u kojemu je iskazao više agresivnosti i brzine, što se po neravnom terenu pokazalo presudnim. U prvih pola sata crveni su dobivali duele u oba smjera i stalno pritiskali zadnju liniju crikveničke obrane, koja je na trenutke djelovala propusno. Štanfel (13), Rabar (18) i Barišić (24) u izgledne situacije stigli su više odlučnošću nego umješnošću. Po zapuštenom ili prepuštenom terenu, svejedno, nije se ni moglo igrati tehnički dotjeranije.

Nakon otprilike pola sata iskusnija crikvenička momčad polako je počela preuzimati inicijativu, težište igre preselilo se na domaću polovicu igrališta, ali od igre gostiju "u širinu" crvena obrana nije imala razloga strahovati. Slaba završnica jedne kontre (Karakašić, 31) sve je što se može svrstati pod konkretan učinak gostiju. Početkom drugog dijela gosti su nastavili tamo gdje su stali, dvije izmjene (Peričić, Kurolt) još više pojačale pritisak na domaću obranu, koja je polako počela gubiti koncentraciju i raspored. Sve dok u 68. minuti nije izgubila jedno i drugo, kada je Kurolt slijeva započeo akciju na kraju koje je lopta došla do Gašparovića na desnoj strani kaznenog prostora. Otprilike s istog mjesta i na isti način kao Devović, Gašparović je poravnao rezultat - 1:1.
Prema prikazanom, gosti su više nego zasluženo vratili utakmicu na početak. Budući da su i domaći igrači počeli igrati poduzetnije kao na početku utakmice, uslijedila je završnica u kojoj su obje momčadi tražile više od boda.

U 83. minuti domaćinima se opet isplatila poduzetnost, na okomiti Grbčev ubačaj iz slobodnog udarca, Devović je u skoku glavom skrenuo loptu u mrežu - 2:1. Orijent je na kraju pobijedio Crikvenicu u derbiju začelja načinom koji je odlika iskusnih momčadi.  A Crikvenica je po igračkom stažu barem dvaput iskusnija momčad od Orijenta.