Krk i Opatija ostvarili pobjede, Opatija teško poražena

Subota, 22. rujna 2018. 18:51 Napisao/la  SC

Nogometaši Krka ostvarili šestu uzastopnu pobjedu

Ivor Weitzer (Orijent 1919) Foto: Lario Tus

Treća HNL Zapad - 5. kolo

DUBRAVA - OPATIJA 6:3

SRC Grana Klaka. Gledatelja: 100

Sudac: Martin Turčin (Tuhelj)

Strijelci: 1:0 Marton (4), 2:0 Mudražija (17), 2:1 Blečić (23), 3:1 Hodak (25), 4:1 Mudražija (33), 5:1 Glavaš (39), 6:1 Slatina (49), 6:2 Krešić (64), 6:3 Flego (90)

Žuti kartoni: Ismaili (52)

DUBRAVA: Šolčić, Barić, Slatina (74 Kahrimanović), Marton, Hodak (70 Kovačević), Glavaš, Mudražija, Šugić, Kluk (60 Čopec), Džaferović, Rebernjak

OPATIJA: Lovrić, Jukičić, Blečić (46 Šolić), Rilov (46 T. Rudan), Krešić, Pejanović, Furijan, Lazić, Kovačević (81 Flego), Ismaili, Cvetković

Trener Opatije Zoran Bogolin nije bio raspoložen za komentiranje nakon teškog poraza.

- Ne znam što bih ni rekao. Možda će ovaj poraz probuditi igrače pa će shvatiti da ne mogu šetajući pobjeđivati. Imali smo u drugom dijelu sedam, osam prilika i mogli smo možda izjednačiti, ali bilo je previše grešaka i propusta u prvom poluvremenu, rekao je Bogolin.

KRK - KURILOVEC 1:0

Stadion Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 100

Sudac: Matija Jokić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Mijić (77)

Žuti kartoni: Frančišković, Rošić, Golić (Krk), Muhar (Kurilovec)

KRK: Berković, Rošić, Con, Alilović (75 Mijić), Čuturilo, Totić, Josipović (90+3 Dijanić), Zec, Golić, Frančišković, Gibičar (89 Majačić)

KURILOVEC: Jelavić, Mandura (72 Velić) Čurek, Čunčić, Rajić, Kelava, Povoljnjak (81 Sedlaček), Brajko, Humeljak, Krpečanec, Muhar

Šesta uzastopna prvenstvena pobjeda nogometaša Krka i maksimalan bodovni učinak u utakmici gdje je domaćin tek u 77. minuti pogotkom netom ušlog mladog Mijića, uspio slomiti otpor žilavog protivnika iz Kurilovca.

Tek u 20. minuti upućen je prvi udarac prema jednom od golova, Čuturilo sa trideset metara bio je zamalo neprecizan.

U 40. minuti gosti ne koriste prigodu iz kontre te završavaju udarcem u posljednju prepreku, vratara Berkovića koji padom u noge napadaču Brajku spašava svoja vrata.

Dvije minute kasnije kapetan Krka Čuturilo opet puca preko gola vratara Jelavića da bi u sam smiraj poluvremena Josipović iz neposredne blizine neometan glavom pogodio vratara. Asistent je bio Gibičar.

Odmah na otvaranju drugog dijela zicer glavom Rošića na asistenciju Čuturila, no njegov udarac zamalo promašuje rašlje Kurilovčana.

U 70. minuti Frančišković u šesnaestercu gostiju slabo reagira i traljavo puca u izglednoj situaciji da bi konačno mladi Mijić efektno završio jednu akciju, neobranjivim udarcem pod gredu.

Mogli su nogometaši Krka u 82. minuti riješiti sve dvojbe oko pobjednika, ali vratar Kurilovca Jelavić dva puta u istoj akciji efektno brani udarce Zeca i Čuturila.

U zadnjih desetak minuta igrači Krka rutinski drže loptu do posljednjeg zvižduka suca Jokića. (Ž. Dminić)

ORIJENT 1919 - JADRAN 4:3

Stadion Krimeja. Gledatelja: 500

Sudac: Dominik Bujan (Guci Draganićki)

Strijelci: 1:0 Monjac (35), 2:0 Weitzer (36), 2:1 Maružin (45), 2:2 Valenta (49), 2:3 Maružin (60), 3:3 Andrić (88), 4:3 Fumić (89)

Žuti kartoni: Gerc, Monjac (Orijent 1919), Videkić, Perković (Jadran)

ORIJENT 1919: Herman, Čanković, Jergović, Andrić, Fumić, Weitzer, Monjac, Mioč (60 Šarković), Srzentić (60 Gerc), Mohorovičić (73 Barišić), Vidas

JADRAN: Pavlić, Ilić, Užila, Kepčija (70 Tomić), Romić, Sumić, Maružin, Videkić, Valenta, Radman, Perković (85 Vlizlo)

Nogometaši Orijenta 1919 nastavili su niz pobjeda u utakmici protiv Jadrana koja je imala trilerski kraj.

Sretan za Orijentaše koji su dvama pogocima u 88. i 89. minutama preokrenuli rezultat i pobijedili.

- Utakmica je odigrana u vrlo teškim uvjetima, puhala je bura, teren je bio težak za igru. Poveli smo 2:0 da bi gosti u nastavku preokrenuli utakmicu, ali na kraju je presudio naš fantastični moral. Postignuli smo dva gola u zadnje dvije minute, ovako je pobjeda ispala slađa nego da smo pobijedili 3:0. Tribina je eksplodirala zadnjih pet minuta, Krimeja je opet bila puna što me ugodno iznenadilo s obzirom na loše vrijeme. Kažem, bura i loš teren nije dozvoljavao tečnu igru, Jadran se u takvim uvjetima lakše branio. Trener Butorović dobro je reagirao dvjema zamjenama, na kraju je Andrića gurnuo u napad što je bilo presudno, kaže Marinko Koljanin, koji je proslavio prvu pobjedu na Krimeji kao dopredsjednik Orijenta 1919.

Rezultati 5. kolo: Novigrad - Jarun 0:1, HAŠK - Trnje 2:2, Vrbovec - Špansko 2:0, Maksimir - Zagorec 0:1, Zagreb - Ponikve 0:1