Orijent 1919 pobijedio HAŠK, sjajan Weitzerov pogodak

Subota, 03. studenog 2018. 17:13 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 13. kola: Orijent 1919 - HAŠK 3:1.

Treća HNL - Zapad - 13. kolo

ORIJENT 1919 - HAŠK 3:1

Stadion Krimeja. Gledatelja: 700

Sudac: Matej Bezelj (Pula) 7

Strijelci: 1:0 Gerc (32-11m), 2:0 Weitzer (54), 3:0 Iličić (56), 3:1 Krajačić (79)

Žuti kartoni: Mohorovičić (Osijent 1919), Zelenika, Mraković, Vinković, Kondres (HAŠK)

ORIJENT 1919: Popović 7, Vidas 6, Jergović 6,5, Andrić 6,5, Čanković 6 (81 Čengić -), Mohorovičić 6, Žeželj 7, Weitzer 7,5 (74 Barišić -), Iličić 6,5 (66 Fumić -), Monjac 6,5, Gerc 7

HAŠK: Šonjić 5,5, Valaško 6, Radaš 6, Vinković 5,5, Kondres 5,5, Pierobon 5,5 (20 Matteoni -), Mraković 5,5 (77 Penava -), Dianežević 6, Karoglan 6, Krajačić 6,5, Zelenika 5,5 (63 Blažević -)

Nogometaši Orijenta 1919 ostvarili su pobjedu nakon dužega razdoblja, osvojeni bodovi dobivaju još više na vrijednosti jer su osvojeni protiv izravnog konkurenta u borbi za vrh ljestvice.

HAŠK je dobro posložena momčad sa stavom, trebalo je odigrati na visokoj trećeligaškoj razini da se pobijedila takva momčad.

Upravo tako Orijent je igrao oko sat vremena tijekom kojega je jako dobro djelovala kompaktna središnjica na čelu sa Žeželjom.

Da Weitzer u 27. minuti nije pogrešno odigrao u zadnjoj trećini, gosti u sat vremena ništa konkretno ne bi napravili.

Ovako je Krajačić izmaknuo pažnji nepostavljenoj obrani, izašao ispred raspoloženog Popovića, koji je bio brži u situaciji "jedan na jedan".

Sve ostalo što se u igri smatra kvalitetom više bilo je na strani Orijenta, koji je iz čvrstoga središnjeg bloka nekoliko puta umješno kroz okomitu-pas igru stizao u završnicu.

U 20. minuti prvo je Monjac pobjegao po desnoj strani i loptu snažno uputio u vratara.

Nekoliko trenutaka kasnije Weitzer je utrčao u prazni prostor iza leđa obrane gostiju, Iličić je pravodobno odigrao, Weitzer je iz okreta loptu poslao kraj vratiju.

Htio je udarcem iz prve iznenaditi Šonjića iako je imao vremena za pripremu udarca u otvorenoj poziciji.

Rastrčani Gerc iskusno je dočekao svoj trenutak u 31. minuti.

Pravodobno se zavukao iza leđa stopera, Weitzer je idealno odigrao, Gerc je sam krenuo prema vrataru gostiju, Vinković je s leđa zaustavio napadača Orijenta prekršajem za najstrožu kaznu.

Gerc je preuzeo odgovornost i staloženo pogodio - 1:0.

Do kraja prvoga dijela Orijent je nekoliko puta poremetio raspored gostujuće obrane, u 39. minuti Monjac je opet pobjegao desnom stranom nakon Weitzerova proigravanja, ali nije uspio pogoditi cilj.

U 45. minuti na kraju brze transfomacije koju je povukao Žeželj, Iličić je ostao sam na lijevoj strani kaznenog prostora.

Početkom drugoga dijela u 48. minuti Dianežević je udarcem zdesna natjerao Popovića da visoko poleti, gosti su odmah dali do znanja da u drugom dijelu misle drugačije igrati.

Važno je bilo što misli Weitzer!

Isplatilo se platiti ulaznicu zbog Weitzerova pogotka u 54. minuti!

S više od 35 metara Weitzer je iz slobodnog udarca ukoso slijeva tako silovito pogodio loptu da je vratar Šonjić jedva imao vremena da se odrazi od trave...

Još je letio zrakom kada se lopta zakoprcala u mreži uz daljnju vratnicu - 2:0!

Dojmovi nakon atraktivnog pogotka nisu se još slegnuli, a Orijent je već kaznio šokirane goste!

U 56. minuti Monjac je ubacio zdesna, Iličić je pravodobno utrčao i iz blizine loptu skrenuo u mrežu - 3:0.

Nakon trećega pogotka momčad Orijenta prvo je stala da bi se pri kraju utakmice potpuno raspala u središnjem bloku.

Igrači HAŠK-a odjednom su počeli fizički dominirati u duelima kao da igraju protiv niželigaša, težište igre preselilo se u zadnju trećinu domaćina, obrana kojega je nekoliko puta izgledala dezorijentirano.

Kada u momčadi koja pobjedi 3:1 na kraju utakmice vratar postane jedan od najboljih igrača, znači da puno toga nije štimalo u obrani.

U 79. minuti Krajačić je sam izašao ispred Popovića, koji je uspio skinuti zicer.

U nastavku akcije lopta je stigla na desno do Valaška, koji je prizemno odigrao Krajačiću, udarac iz blizine bio je neobranjiv - 3:1.

Mučila se momčad Orijenta dok je stihijski čuvala vodstvo, stvorili su gosti još nekoliko izglednih situacija koje su uz malo više mirnoće u završnici mogle završiti pogocima.

Najbolju priliku nije iskoristio Karoglan u 92. minuti, koji je sam osvanuo na lijevoj strani kaznenog prostora.

Popović još jednom bio uspješniji u bliskom susretu s jednim napadačem HAŠK-a.