Opatija izgubila u završnici golijade, Krk doživio težak poraz

Subota, 13. travnja 2019. 19:06 Napisao/la  SC

Utakmice 25. kola: Zagorec - Opatija 5:3, Krk - Trnje 1:4

Treća HNL Zapad - 25. kolo

ZAGOREC - OPATIJA 5:3

SRC Grana Klaka. Gledatelja: 100

Sudac: Ante Čulina (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Smrekar (12), 2:0 Smrekar (45), 2:1 Furijan (58), 2:2 Ugrina (64), 3:2 Majcenić (67), 3:3 Bogolin (79-11m), 4:3 Smrekar (87), 5:3 Sedak (90+2)

Žuti kartoni: Smrekar, Puklin Kunštek (Zagorec), Furijan, Bertoša, Kovačević, Petanjek (Opatija)

ZAGOREC: Babić, Puklin, Perić, Postonjski (63 Kanceljak), Kunštek, Smrekar (90+3 Sambol), Hoić (63 Sedak), Majcenić, Turniški, Poljak, Landripet

OPATIJA: Iveša, Petanjek, Jukičić, Redžepi (46 Kovačević), Mikulica (46 Krešić), Lazić, T. Rudan (58 Bogolin), Bertoša, Vlatković, Ugrina, Furijan

Dalibor Zobić vodio je momčad Opatije na gostovanju protiv Zagorca, koje je završilo s pet pogodaka u mreži iza vratara Iveše.

Malo previše bez obzira na tri postignuta pogotka:

- Prvo poluvrijeme dobro smo prošli kako smo igrali! U drugom smo se poluvremenu vratili, uspjeli smo izjednačiti na 3:3, imali priliku za 4:3 i onda smo dobili gol iz prekida. Zadnji gol smo dobili u sudačkoj nadoknadi iz kontre, kada smo svi izašli na prekid. Drugo poluvrijeme nije bilo loše, kaže Zobić koji je mijenjao kažnjenog trenera Zorana Bogolina.

KRK - TRNJE 1:4

Stadion Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 150

Sudac: Igor Rajko (Poreč)

Strijelci: 1:0 Brdar (9), 1:1 Vukadin (43-11m), 1:2 Malekinušić (54), 1:3 Marić (56), 1:4 Rilov (59)

Žuti kartoni: Brdar, Con, Zec (Krk), Marić (Trnje)

KRK: Magaš, Con, Alilović, Brdar, Čuturilo, Kovačević, Zec, Mijić, Brdar (86 Dujmović), Malinić, Gibičar, Šimunović (56 Šabalja)

TRNJE: Gudelj, Radić, Vukadin, Jerbić, Kožić (84 Gašparac), Abramović (66 Knez), Martinović, Malekinušić, Marić, Rilov, Muhar (88 Hasan)

Kobnih pet minuta od 54. do 59. minute utakmice, kada su Krčani primili čak tri pogotka i poništili koliko toliko dobro prvo poluvrijeme.

U 9. minuti akcija Gibičar – Brdar završila je klasičnom egzekucijom najboljeg strijelca Krka.

Gosti opasni i poletni stišću domaćina stvarajući poluprilike, no domaćin isto tako preko Brdara i Gibičara stvara svoje šanse.

Izdvajamo 38. minutu, dribling i prolazak mladog Gibičara između dvojice obrambenih igrača Trnja, udarac, no lopta je zamalo prohujala pored lijeve vratnice vratara Gudelja.

U 43. minuti sudac Rajko jedan kontakt u šesnaestercu domaćina prestrogo je okarakterizirao prekršajem za 11 metara.

Siguran sa bijele točke bio je Vukadin za 1:1.

Olako su u drugom dijelu igrači Krka pali.

Već u 54. minuti Malekinušić sa 5 metara ni od koga čuvan pogađa za 1:2, a dvije minute kasnije Marić koristi let u prazno Magaša za 1:3.

Tri minute kasnije potop u vidu četvrtog gola Trnjana na skok Rilova nakon ubačaja iz kornera.

Do kraja utakmice dvaput Brdar pokušava ublažiti poraz.

Jednom gađa iz slobodnog udarca spoj stative i grede, a drugi put vratar Gudelj vršcima prstiju izbacuje loptu u korner.

Limitirana kvalitetom ekipa Krka, bez požutjelih Kurolta, Totića, Golića, Frančiškovića, Josipovića te odsutnog zbog obveza Pejića, očekivano se nije mogla suprostaviti rastrčanoj i kvalitetnoj ekipi Trnja. (Ž. Dminić)

Rezultati: Zagreb - Kurilovec 0:3, Maksimir - Špansko 0:0, Vrbovec - Jarun 2:0, HAŠK - Novigrad 4:1