Orijent 1919 vratio se pobjedama na impresivan način

Subota, 13. travnja 2019. 19:47 Napisao/la  Igor Vranić

Orijent 1919 - Dugo Selo 5:0. Orijent pobijedio nakon pet utakmica

Treća HNL - Zapad, 25. kolo

ORIJENT 1919 - DUGO SELO 5:0

Igralište na Krimeji. Gledatelja 400

Sudac: Toni Dadić (Zagreb) 6,5

Strijelci: 1:0 Iličić (2), 2:0 Fatić (10), 3:0 Weitzer (30), 4:0 Monjac (81), 5:0 Iličić (84)

Žuti karton: Fumić, Mohorovičić (Orijent 1919), Bajrić (D. Selo)

ORIJENT 1919: Popović -, Vidas 6,5, Jergović 6,5, Andrić 6,5, Čanković 6,5 (74 Leskur -), Mohorovičić 6,5 (60 Žeželj -), Fatić 7, Weitzer 7, Fumić 6,5 (79 Srzentić -), Monjac 7, Iličić 7,5

DUGO SELO: Bagarić 5,5, Frigan 5, Rašić 5, Pekčec 5, Perišić 5 (61 Stjepanović -), Dadić 5 (46 Pavlović 5), Ivančić 5, Žabec 5, Bajrić 5 (82 Pavlić), Mikulić 5, Benković 5

Orijent 1919 vratio se pobjedama na impresivan način!

U utakmici 25. kola Orijent 1919 je pobijedio Dugo Selo rezultatom 5:0 u utakmici koja je pokazala na koji način isti igrači koji su glavinjali terenom u zadnjim utakmicama mogu izgledati kao potpuno drugačija momčad kada se promjeni pristup!

Odavno igrači Orijenta 1991 nisu iskazali toliku količinu agresivnosti i odlučnosti u jednoj utakmici!

U takvim okolnostima igre od prve minute do izražaja je došla individualna kvaliteta.

Preciznije, od 2. minute, kada je Weitzer dugačkom loptom iz zadnje trećine idealno proigrao Iličića, koji je po sredini igrališta pobjegao gostujućim stoperima i s vrha kaznenog prostora elegantno prebacio istrčalog vratara Bagarića - 1:0.

Krimejska bura i rastrčani igrači Orijenta otpuhali su igrače Dugog Sela, koji su u 4. minuti propustili jedinu priliku na utakmici.

Nakon ubačaja iz kuta Rašić je zdesna nogom loptu poslao u suprotni kut, Popović je u prvoj i zadnjoj intervenciji na utakmici odbio loptu.

Nakon toga Popović više nije imao nikakvog posla što najbolje ukazuje kako je igrala domaća momčad.

Snažni presing na igrača s loptom bio je prejak za gostujuće igrače, koji su se prvih petnaestak minuta pretežito valjali po terenu nakon svakoga duela.

Prvi put su iz svoje trećine izašli do centra kada je Orijent 1991 postigao drugi pogodak.

U 10. minuti Iličić je oteo loptu, pravodobno odigrao utrčalom Fatiću ulijevo u kazneni prostor, vratar Bagarić nije imao šanse - 2:0.

Do odmora je uslijedilo najbolje razdoblje igre Orijenta 1919 ove godine.

Lakoća kojom su žustri igrači Orijenta 1991 dobivali duele bila je prepostavka brzom, točnom i okomitom protoku lopte, Orijent 1991 je na svakom dijelu terena izgledao kao da ima igrača više.

U takvom raspoloženju zaredale su (polu)prilike: Monjac (15) nije imao dovoljno snage za jači udarac s 15 metara.

Weitzer je u 17. minuti izravnim udarcem iz kuta pogodio suprotnu vratnicu, u 20. minuti Fatić nije iskoristio najbolju priliku do odmora.

Monjac je ubacio zdesna, Fatiću je vratar Bajrić iz blizine obranio udarac tako da ni sam ne zna kako.

Odbijenu loptu Iličić je snažno uputio ravno u vratara.

U 30. minuti uslijedila je još jedna Weitzerova majstorija: na vrhu kaznenog prostora veznjak Orijenta tehničkom minijaturom oslobodio se čuvara I preciznim udarcem poslao loptu u desni vratarov kut - 3:0.

Nakon pola sata furiozne igre domaća je momčad malo smanjila ritam, ali ne toliko da bi gosti mogli doći do daha od pritiska sve dok nisu otišli na odmor.

U drugom dijelu Orijent 1919 nije promijenio pristup, promijenili su se jedino uvjeti igre budući da je trebalo igrati protiv bure.

Već u 56. minuti Fatić je mogao, dok je minutu kasnije Monjac morao povisiti rezultat s obzirom da je nakon Fumićeva proigravanja istrčao sam ispred Bagarića, koji je uspio obraniti.

Počelo je razdoblje igre u kojemu su gosti uspjeli povezati nekoliko dodavanja na polovici domaćina, ali dalje od zone udarca nisu stigli. Tamo je stajao čvrsti domaći blok.

Kako je vrijeme prolazilo, gostujuća momčad  sve se više pokušavala približiti domaćem vrataru što znači da se otvaralo sve više slobodnog prostora za brze kontre.

U 75. minuti Monjac je pretrčao svih koji su mu bili usput po desnoj strani, gurnuo loptu u sredinu gdje je Iličić zapeo u duelu s vratarom Bagarićem.

U 81. minuti Srzentić je slijeva točno proigrao Monjca na suprotnoj strani kaznenog prostora, napadač Orijenta mirno se pripremio za udarac s 14 metara koji je bio neobranjiv - 4:0.

U 84. minuti opet je sjevnula kontra na nepostavljenu obranu domaćina, Monjac je pravodobno odigrao Iličiću, koji je otrčao prema Bagariću i staloženo poslao loptu u mrežu - 5:0.

U 88. minuti opet je Monjac prošao desnom stranom, precizno je vratio Weitzeru koji nije dobro namjestio nogu kada je ispred njega stajao samo vratar Bagarić.