Subota, 25. svibnja 2019. 20:32 Napisao/la  SC

Orijent 1919 - Krk 2:0, Dugo Selo - Opatija 4:2. Pogledajte bakljadu

Novi drugoligaši s Krimeje Foto: Lario Tus

Strijelci: 1:0 Monjac (10), 2:0 Gerc (62-11m)

Žuti kartoni: Jergović (Orijent 1919), Con, Zec, Golić (Krk)

ORIJENT 1919: Herman -, Vidas 6, Tadejević 6,5, Jergović 6, Travaglia 6, Mohorovičić 6 (67 Fumić -), Fatić 6, Weitzer 6,5, Monjac 7, Mioč 6 (53 Gerc 6,5), Iličić 6 (81 Žeželić -)

KRK: Magaš 5,5, Malinić 6, Con 6, Frančišković 6, Golić 5, Čuturilo 6, Mijić 5,5 (46 Pejić 6), Zec 6, Kurolt 5,5, Gibičar 5 (46 Brdar -, 70 Kovačević -), Josipović 5,5

Nogometaši Orijenta 1919 pobijedili su Krk u slavljeničkoj atmosferi vrhunac kojega je bila bakljada na poluvremenu.

Navijači Orijenta 1919 rasporedili su se po ogradi uokolo cijelog igrališta i bakljama atraktivno proslavili ulazak u drugu ligu!

Utakmica bez puno prilika spada u kategoriju poslovično odrađenih, igrači obiju momčadi iskazali su primjerenu razinu discipline, agresivnosti i trke s obzirom na lokalni rivalitet.

Više od toga nije se ni očekivalo s obzirom da je utakmica imala prestižni karakter.

Orijent je pobijedio dvama pogocima koje potpisuje Mateo Monjac, oba puta napadač Orijenta 1919 kaznio je individualne slabosti u inače dobro posloženoj i organiziranoj obrani Krka.

U 10. minuti Monjac je prošao desnom stranom, stigao nadomak prve vratnice, uputio loptu u sredinu, lopta je okrznula Golića i prevarila Magaša - 1:0.

U 61. minuti Monjac je pobjegao Goliću, koji je u kaznenom prostoru rukama počeo hvatati napadača Orijenta 1919.

Monjac je pao, sudac je pokazao na bijelu točku, a Gerc mirno pogodio mrežu - 2:0.

Imao je Orijent 1919 još nekoliko (polu)prilika, pretežito zahvaljujući rastrčanom Monjcu, koji je još dvaput (82, 88) mogao postati strijelcem.

Uglavnom, Orijent 1919 je rutinski odradio novu pobjedu, iskazavši više (Monjčeve) individualne kvalitete u završnici. (I. Vranić)

DUGO SELO - OPATIJA 4:2

Gradski stadion. Gledatelja 200

Sudac: Ante Čulina (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Mikulić (22), 2:0 Žabec (24), 3:0 Žabec (31), 3:1 Furijan (44), 4:1 Filipović (45), 4:2 Vlatković (55)

Žuri kartoni: Perišić, Filipović, Frigan (Dugo Selo), Mikulica ((Opatija)

DUGO SELO: Bagarić, Perišić, Salatović (46 Pekčec), Filipović, Dadić, Ivančić, Žabec, Mikulić (65 Galić), Pavlić (21 Babić), Frigan, Stjepanović

OPATIJA: Ravlić, Čulina, Petanjek (25 Šolić), Vlatković, Mikulica (36 J. Rudan), Bogolin, Flego, Furijan, Lazić, Šegon, Ismaili

Opatija je doživjela poraz u sastavu koji vjerojatno više nikada neće igrati zajedno.

Trener Zoran Bogolin nakon proslave kupa ostao je bez većine standardnih prvotimaca zbog ozljeda, umora, kartona....

Na klupi su sjedila samo trojica igrača (J. Rudan, Jukičić, Šolić), dvojica su ušla nakon pola sata, nije bilo pričuvnog vratara.

Na kraju je završilo onako kako se Opatija pripremala za utakmicu.

Ostali rezultati: Špansko - Trnje 1:0, Kurilovec - Jarun 2:0, Jadran - Dubrava 1:2, Zagorec - Novigrad 2:2, Ponikve - HAŠK 1:3, Zagreb - Vinogradar 1:2, Maksimir - Vrbovec 0:1