Slavlje na Krimeji Foto: Vedrana Spadoni

Sudac: Flipa Meglić (Krapinske Toplice) 6

Strijelci: 1:0 Fumić (10), 2:0 Gerc (34), 1:1 Žugaj (50)

Žuti kartoni: Hasičić, Monjac, Iličić, Gerc, Vidas (Orijent 1919), Budan (Maksimir)

Crveni karton; Vidas (78, drugi žuti karton)

ORIJENT 1919: Popović 6, Vidas 5, Jergović 6, Hasičić 6,5, Leskur 6, Mohorovičić 6, Fumić 6,5, Weitzer 6 (76 Barišić -), Iličić 6 (81 Čanković -), Monjac 7, Gerc 6,5 (90 Šarković -)

MAKSIMIR: Javor 6, Fostač - (9 Mohač 5), Jurač 6, Bešlić 6, Žugaj 6, Krznar 6,5, Jurešić - (36 Budan 6), Drobnjak 5, Tomšić 6, Horvat 6,5, Djevelekaj 5,5 (46 Dragović 6)

Orijent 1919 je ostvario veliku pobjedu prije nego što je utakmica počela, kolona navijača u redu za ulaznice dugo nije viđena na Krimeji!

Prva utakmica redizejnirane momčadi Orijenta 1919 u Trećoj ligi - Zapad izazvala je veliko zanimanje na Sušaku na zadovoljstvo budućeg čelnika kluba Saše Matijaša.

Gostovanje Maksimira dovelo je na tribine i jedno slavno lice, Robert Prosinečki navratio je iz Malinske da na djelu vidi kako izgleda momčad njegova prijatelja Gorana Gajzlera, trenera Maksimira.

Što se tiče dojma, Gajzler je nakon utakmice imao više razloga za zadovoljstvo od trenera Orijenta 1919 Danila Butorovića.

Maksimir je na Krimeji prezentirao nogomet katkih, točnih pasova, agresivniju duel-igru...

Tipična zagrebačka škola nogometa u kojoj je zabranjeno preskakanje linija.

Gosti su većim dijelom utakmice dominirali kroz posjed i izgledali bolje sve do završnice.

Propustili su na kraju s igračem više šansu za izjednačenje, Bešlić je pogodio stativu u 90. minuti!

Od dojma se u nogometu ne živi!

Da je Gajzler samo uspio zatvoriti Matea Monjca kojega Josip Mohač nije mogao pokrivati na širokom prostoru, možda bi s Krimeje otišao zadovoljniji.

Ovako je brzi i snažni Monjac u prvom dijelu dvaput prošao desnom stranom, u hipu stvorio višak i asistirao za pogotke Fumiću i Gercu.

Prvi je odbijenu loptu zakucao u mrežu u 10. minuti, drugi je samo podmetnuo nogu u 34. minuti za 2:0.

Orijent 1919 je zahvaljujući individualnoj kvaliteti u prvom dijelu bio vrlo konkretan, Gerc (45) je neposredno pred odlazak na odmor umalo povećao vodstvo.

U prvom dijelu gosti su više djelovali kao da se zabavljaju, od organiziranog posjeda lopte nisu imali ama baš nikakve konkretne koristi.

Gajzler je do poluvremena obavio dvije zamjene, prvu prisilno, drugu zbog nekog drugoga razloga.

U drugom dijelu za momčad Maksimira igrala su dvojica riječkih igača (Budan, Dragović), povećala je gostujuća momčad agresivnost i počela igrati okomitije.

U 50. minuti Žugaj je natrčao i zakucao loptu za 2:1, nije u tim trenucima obrana Orijenta izgledala dobro.

Domaća se momčad uspjela reoganizirati u bloku, povukla se u svoju trećinu i čekala prilike za brzi prelazak preko centra.

Bilo je samo pitanje kada će Monjac opet pobjeći...

U 68. minuti brzonogi je napadač Orijenta praktično od središta igrališta pobjegao desnom stranom, dotrčao do vratara Javora i ne baš spretno loptu poslao u stativu!

Kada je u 74. minuti Gerc izmaknuo pažnji gostujućih stopera, u odsutnom trenutku lopta mu je pobjegnula, pa je pokušao iznuditi kazneni udarac u duelu s vratarom.

Dobio je žuti karton, a u domaću se momčad nesvjesno uvukla bojazan da će biti kažnjena za promašaje.

Na veliko zadovoljstvo oko 700 gledatelja Orijent je uspio sačuvati pobjedu kojom se nogomet na zamjetno višoj razini od prošlih sezona napokon vratio na Krimeju.

Rezultati 1. kola: Krk - Zagreb 5:0, Jarun - Dugo Selo 1:0, Dubrava - Špansko 2:1, Novigrad - Kurilovec 0:1, HAŠK - Jadran-Poreč 2:0, Vrbovec - Zagorec 0:1. Nedjelja: Trnje - Opatija, Vinogradar - Ponikve