3. HNL: Krk izbjegao poraz pogotkom u 91. minuti iz penala, Opatija osvojila bod

Subota, 30. ožujka 2019. 18:10 Napisao/la  SC

Krk - Špansko 1:0, Ponikve - Opatija 1.1. Robert Brdar u 30. minuti nije iskoristio kazneni udarac. Umjesto da se prošetamo Ponikvama, mi smo se šetali, kaže trener Opatije Zoran Bogolin

Mario Alilović (Krk)

Treća HNL - Zapad, 23. kolo

KRK – ŠPANSKO 1:1

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 100

Sudac: Ivan Marinčević (Mićevec)

Strijelci: 0:1 Ljubičić (56-11m), 1:1 Josipović (90+1-11m)

Žuti kartoni: Kurolt (Krk), Stanić, Zebić (Špansko)

KRK: Magaš, Con, Kurolt, Brdar (59 Pejić), Čuturilo, Totić, Josipović, Mijić (46 Alilović), Golić, Frančišković, Šimunović (46 Zec)

ŠPANSKO: Lukić, Veneti (77 Muhek), Jozanović (50 Stanić), Pranjić-Kaurin, Ivezić, Ištuk (84 Samodol), Ljubičić, Ćurković, Štignjedec, Tabaković, Zebić

Nerješen ishod neočekivani je rezultat utakmice u Krku gdje su gosti kod vodstva od 0:1 imali dvije prilike za povećanje rezultata i dobitak punog plijena.

Domaćin bez agresivnosti, naročito u sredini terena gdje je jedino kapetan Čuturilo pokušavao htijenjem i trkom nešto napraviti u smislu domaćinske inicijative.

Prva prilika na utakmici dogodila se u 30. minuti utakmice, kada je dosuđen jedanaesterac za domaćina nakon igranja rukom domaćeg stopera.

Loptu je na kreč namjestio dotad siguran izvođač i najbolji strijelac Krka Brdar, no njegovu poluvisoku loptu u lijevu stranu pročitao je vratar Lukić i time sačuvao nulu svojoj ekipi.

Desetak minuta kasnije Josipović se oslobodio svojih čuvara te s lijeve strane ušao u šesnaesterac Zagrepčana, ali njegov udarac završio je na lijevoj vratnici.

Do kraja prvog dijela još dva pokušaja napadača Krka da dođu u vodstvo odsjedaju u bloku dobro postavljene obrane Španskog.

Unatoč igračkim izmjenama sa strane Krka na početku drugog dijela, isti scenarij.

Dosta konfuzna igra na sredini terena i nemoć u napadu. Gostujuća ekipa koncetrirana na obrambene zadatke i pokušajima da sa dugim loptama na svoje napadače ugroze suparnički gol.

To im uspjeva u 56. minuti utakmice, kada koriste nepotrebno poigravanje igrača Krka na dvadesetak metara od svog gola, oduzetom loptom upošljen je napadač Ištuk koji u kontaktu sa Frančiškovićem pada u šesnestercu, a sudac Marinčević pokazuje na bijelu točku.

Neumoljiv je bio kapetan Ljubičić za 0:1.

Sva nastojanja domaćina da izjednači i eventualno preokrene rezultat u svoju korist završavala su brzopletnim ili nekim solo akcijama bez krajnjeg rezultata.

Čak štoviše u 60., 76. te 86. minuti gosti su iz kontranapada mogli doći i do povećanja rezultata, a time i zaključiti utakmicu.

Na isteku 90. minute u prvoj minuti sučeve nadoknade sudac Marinčević je po treći put pokazao na bijelu točku nakon još jednog igranja rukom, i to u korist igrača Krka.

Josipović je sigurno poslao vratara gostiju u suprotni dio vratiju za 1:1.

Minutu kasnije nakon dva uzastopna kornera i nastojanja domaćina da dođe do punog plijena, opet je neko rukom od gostiju igrao u svom šesnaestercu no ovaj put sudac se nije oglasio. (Z. Dminić)

PONIKVE – OPATIJA 1:1

Igralište Gajnice. Gledatelja: 80

Sudac: Marija Jurinić (Jastrebarsko)

Strijelci: 0:1 Pejanović (50), 1:1 Bartolić (55)

Žuti kartoni: Čukelj (Ponikve), Lazić (Opatija)

PONIKVE: Orlović, Brcko, Kurbalić, Ćukelj, Štimac (46 Gusković), Banovec, Bartolić, Markušić (62 Berić), Miklečić, Katić, Kahlina

OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Čulina (57 Kurilić), Petanjek, Jukičić, Flego (60 Šolić), Lazić, Pejanović, Krešić, Vlatković, Bogolin (86 T. Rudan)

Opatija je osvojila bod s kojim trener Zoran Bogolin nije zadovoljan.

- Umjesto da se prošetamo Ponikvama, mi smo se šetali! U drugom dijelu smo malo promijenili raspored, postignuli pogodak i onda odmah primili jeftini gol. Nakon toga smo promašili dvije šanse, oni nam nisu uputili udarac u gol. Ali nismo imali brzine u protoku lopte, nešto smo pokušavali preko bokova. Nismo pobijedili prosječnu momčad, koja puno trči ali ništa nije pokazala. Teško je igrati bez 12 igrača! Volio bih vidjeti kako bi druge momčadi igrače da ime nema pet igrača! Na klupu su sjedili Kurilić, Šolić i Toni Rudan koji nisu potpuno spremni, nema Ugrine, Cvetkovića, Kovačevića, Ismajlija, Furijana... Mi još dobro funkcionirama s obzirom u kakvom smo stanju, a sada ulazimo u jaki ritam utakmica. sada ćemo vidjeti gdje smo, kaže Bogolin.

Ostali rezultati: Zagreb - Zagorec 2:2, Maksimir - Jadran-Poreč 4:1, Vrbovec - Dugo Selo 3:1, HAŠK - Jarun 2:1, Novigrad - Dubrava 1:3. Nedjelja (16.30): Vinogradar - Trnje