Srijeda, 15. svibnja 2019. 19:27 Napisao/la  SC

Strijelci: 1:0 Brdar (22-11m), 2:0 Josipović (39), 3:0 Alilović (48)

KRK: Magaš, Malinić, Con, Golić, Mijić (68 Kovačević), Pejić, Zec (78 Šimunović), Frančišković, Gibičar, Alilović, Brdar (37 Josipović)

VRBOVEC: Jurić, Vrtar (82 Ištvanović), Ćosić, Šimić, Colarić, Dimović, Busija, Vimslicky, Boroša, Nakić (29 Krizmanić), Pluščec (87 Fugaj)

Nakon kiše dolazi sunce!

Tako je bilo u srijedu na Krku gdje su nogometaši istoimenog kluba konačno izašli iz crne serije.

Nadmoćnom igrom u oba poluvremena zabilježena je čista pobjeda od 3:0 nad ekipom Vrbovca.

Nogometaši Krka konttrolirali su utakmicu od samog početka, ne dozvoljavajući protivniku da ni jednom ne ugrozi vrata vratara Magaša.

Nakon prvih dvadesetak minuta ispitivanja snaga usljedio je udarac iz kuta Zeca, a u petercu stoper gostiju Šimić skida loptu rukom sa glave Cona.

Glavnom sucu utakmice Firmu nije preostalo ništa nego pokazati na bijelu točku.

Brdar je bio neumoljiv za 1:0.

Nastavak igre odvijao se većinom na polovici Vrbovčana koji su rijetkim i neuspješnim kontrama pokušali ugroziti domaćina.

U 39. minuti nakon jednog takvog pokušaja sjevnula je kontra Krčana, odigran je dupli pas Gibičar – Josipović, a ovaj zadnji rutinirano je pospremio lopti u mrežu za 2:0.

U drugom dijelu domaćin ne posustaje te od početka inicijativom pokušava čim prije riješiti utakmicu.

To mu i uspjeva u 48. minuti, kada agilni Alilović nakon solo prodora efektno pogađa za nedostižnih 3:0.

Do kraja utakmice igrači Krka znalački kontroliraju tijek utakmice te bez nekih izrazitih prilika ista završava u prijateljskom ozračju i od samog početka lijepom ambijentu sa dobro popunjenim tribinama i glasnim navijanjem dviju navijačkih skupina. (Ž. Dminić)

ŠPANSKO - OPATIJA 2:1

Igralište Špansko. Gledatelja: 100

Sudac: Dominik Bujan (Guci Draganićki)

Strijelci: 0:1 Bogolin (11), 1:1 Veneti (20), 2:1 Štignjedec (52)

Žuti kartoni: Štignjedec, Zebić (Špansko), T. Rudan, Jukičić, Lazić, Iveša (Opatija)

ŠPANSKO: Lukić, Lovrić, Ištuk, Tabaković, Ljubičić, Ćurković (86 Kokorić), Štignjedec, Samodol (90 Jozanović), Zebić, Ivezić, Vendeti (69 Novokmet)

OPATIJA: Iveša, Jukičić, Petenjak, Bertoša, Vlatković, Čulina (46 Lazić), Redžepi (46 J. Rudan), Furijan, Ismaili (62 Šegon), Bogolin, T. Rudan

Opatija se iz Španskog vratila bez bodova:

- Imali smo puno šansi, kod 1:0 pogodili smo stativu i onda smo primili gol da mi nije jasno kako. I drugi gol dobili smo nakon individualne pogreške, pa smo opet imali šanse, pogodili gredu... Više ni ne znam tko je sve izostao, više od pola momčadi. Žao mi jer smo solidno izgledali u pripremi napada, stvorili smo dosta šansi, kaže trener Zoran Bogolin.

Ostali rezultati: Kurilovec - Dugo Selo 2:2, Jadran-Poreč - Trnje 1:4, Zagorec - Jarun 2:2, Zagreb - Novigrad 2:3, Maksimir - HAŠK 2:1