Subota, 30. ožujka 2019. 19:23 Napisao/la  Igor Vranić

Orijent 1919 - Kurilovec 1:1. Utakmica obilovala uzbuđenjima

Strijelci: 1:0 Weitzer (10), 1:1 Kelava (71)

Žuti kartoni: Vidas, Gerc (Orijent 1919), Čurek, Banović (Kurilovec)

ORIJENT 1919: Popović 6,5, Vidas 6, Jergović 6, Tadejević 6,5, Travaglia 6, Mohorovičić 6 (86 Casorella -), Fumić 6 (59 Žeželj 6), Weitzer 6,5, Monjac 6, Iličić 6, Gerc 6 (74 Fatić -)

KURILOVEC: Demo 6, Spudić 6, Čurek 6, Čunčić 6, Šarić 6, Povoljnjak 6 (88 Mandura -), Matoš 6,5, Kelava 6,5, Slunjski 6,5, Humeljak 6,5 (83 Sedlaček -), Roginić 6 (59 Banović 6)

Nogometaši Orijenta 1919 i Kurilovca podijelili su bodove u utakmici koja je završila 1:1 iako je na objema stranama bilo toliko prilika da je mogla završiti barem 5:5.

Prema šansama može se zaključiti da je uzbudljiva utakmica završila pravičnom podjelom bodova.

Prema prikazanoj igri Fausto Budicin debitirao je na klupi Orijenta 1919 u utakmici protiv najbržeg protivnika ove sezone na Krimeji.

Možda i najboljega kada se vrednuje kombinatorika.

Orijent 1919 je poveo nakon prvoga udarca u okvir vratiju, koji je uputio Weitzer iz slobodnog udarca u 10. minuti - 1:0.

Svaka čast strijelcu, ali vratar Demo nije se baš proslavio.

Mogao je Orijent na početku bolje iskoristiti zbunjenost domaće momčadi, posebice u obrani.

Gosti su od prve minute prihvatili nadigravanje za pogodak više zbog čega su najviše profitirali gledatelji.

Imali su što vidjeti!

U 14. minuti nakon brze transformacije Gerc je idealno proigrao utrčalog Weitzera, koji je s ruba kaznenog prostora krenuo prema Demu, ali nije imao snage i mirnoće da bi svladao vratara gostiju.

U 24. minuti gosti su pokazali prve naznake napadačke igre, Roginić je nakon ubačaja nespretno reagirao.

U 25. minuti Weitzer je opet djelovao neodlučno kada je u kaznenom prostoru nanizao nekoliko igrača dok je tražio slobodan prostor za udarac, na kraju je neuspješno pokušao asistirati.

Kako je vrijeme odmicalo, gosti su počeli izgledati sve goropadnije i brže, posebice preko bokova.

U 30. minuti Roginić je za malo zakasnio uklizati na ubačaj slijeva u razdoblju dominacije gostiju.

Prije odlaska na odmor Monjac je zdesna zamalo promašio Gerca na drugoj vratnici.

U drugom dijelu utakmice momčad Kurilovca izgledala je bolje, okomita pas-igra gostiju postajala je sve veći problem za domaću momčad koja nije ni pokušala čuvati vodstvo.

U 54. minuti Slunjski je prošao pokraj nekoliko igrača po lijevoj strani, izašao ispred Popovića, koji je "skinuo zicer", kako se kolovijalno zovu takve prilike.

Pojačavali su gosti ritam i brzinu protoka lopte, u 57. minuti Kelava je propustio još jednu priliku.

U jeku gostujuće dominacije Iličić je mogao kazniti otvorenu igru protivnika.

U izlasku na otvorenu polovicu gostiju Weitzer je u 65. minuti pravodobno odigrao, Iličić je otrčao prema Demu, vratar gostiju reagirao je slično kao Popović u 54. minuti.

U 71. minuti gosti su postignuli pogodak.

Matoš je driblingom ušao u kazneni prostor zdesna, odigrao na drugu vratnicu gdje je Kelava zakucao loptu u praznu mrežu - 1:1.

Zaslužili su gosti pogodak prema viđenom!

Ništa se nije promijenilo u odnosu snaga nakon izjednačenje, obje su momčadi nastavile igrati za pogodak više.

U 80. minuti Monjac je umalo bio brži od Dema, do kraja utakmice mreže su se mogle zatresti na objema stranama.

Prvo je vratar Popović još jednom pravodobnom intervencijom sačuvao svoju mrežu, a onda je u samoj završnici Fatić udarcem glavom loptu poslao u gredu.