Strijelci: 1:0 Matovina (54), 2:0 I. Kovačević (71), 3:0 Šolić (75)

OPATIJA: Lovrić, J. Rudan, Lucić, Cvetković, Matovina, T. Rudan (63 Šolić), Ugrina, P. Kovačević (50 Bae), I. Kovačević, Vlatković, Bogolin (51 Lazić)

HAŠK: Šonjić, Bilandžić (58 Novokomet), Bradić, Pierobon, Kos, Miloš, Maršić (46 Blažić), Brlečić, Krajačić (46 Zelenika), Marković, Mraković

Opatija je pobijedila HAŠK, Maksimir je pobijedio Vinogradar, u srijedu se u Mladini igra derbi koji Opatija čeka kao lider.

- Maksimir je dobio i nas, Goran Gajzler je dobar trener. Nije lako igrati protiv njih, umjetna trava, brzi teren, Gajzler to dobro vodi, kaže trener Opatije Zoran Bogolin.

Opatija je HAŠK-ov otpor slomila u zadnjih pola sata

- Imali smo u prvom dijelu više šansi nego u drugom dijelu, Matovina dvaput, Ugrina, Toni Rudan... Nije ulazilo iako smo od prve minute držali visoki ritam. Prvi gol dali smo nakon pogreške njihova vratara, a onda su se morali otvoriti, pa je bilo samo pitanje vremena kada ćemo dati drugi pogodak. Zadnjih desetak minuta nismo se više ni htjeli trošiti, govori Bogolin.

HAŠK vodi Ilija Lončarević, dobra su momčad koja je također pobijedila Vinogradar, pobjeda protiv HAŠK-a  dobra je najava utakmice u Mladini:

- Nismo ni mi loša momčad kada smo ozbiljni, zaključuje Bogolin uz najavu da se ništa posebno ne mijenja u pripremi za utakmicu protiv Vinogradara.

To znači da igrače u ponedjeljak čeka Petar Kurtović i njegovi utezi.

KRK – ZAGREB 1:4

Igralište Josip Pepi Uravić . Gledatelja: 100

Sudac: Matija Pajvot (Vrbovec)

Strijelci: 0:1 Rošić (25-ag), 0:2 Jurendić (31-11m), 1:2 Buršić (35), 1:3 Jurendić (38), 1:4 Matijašević (68)

Žuti kartoni: Masnjak, Buršić, Rošić (Krk), Jurendić, Perić, Tokić, Jurak (Zagreb)

KRK: Nicoletti, Fumić, Con, Masnjak (77 Mazi), Buršić (86 Šabalja), Ismaili (83 Dijanić), Alilović, Turkalj, Rošić, Malinić, Vidas

ZAGREB: Javor, Surać (86 Prpić), Josipović (84 Jurak), Hasan, Jurendić, Perić, Budan (77 Samodol), Matijašević, Kauzlarić Tokić, Pavlic

Jedan od najtežih poraza ekipe Krka u trećeligaškom natjecanju dogodio se u utakmici protiv bivšeg prvoligaša iz Kranjčevićeve ulice.

Krčani oslabljeni neigranjem kapetana Čuturila, napadača Kurolta i Begića te ozljeđenih Frančiškovića i Brdara, nisu se mogli suprostaviti rastrčanim i tehnički dotjeranim igračima Zagreba.

U 15. minuti utakmice nakon kontre, Buršić izbija sam iskosa pred vratara Javora, koji je uspješno zatvorio kut i obranio udarac.

U napadu gostiju Perić napamet udara loptu u peterac Krka, a mladi Rošić zakucava u vlastiti gol za vodstvo Zagreba od 0:1.

Četiri minute kasnije u šesnaestercu Krka oboren je Tokić, sudac Pajvot pokazao je na jedanaest metara. Siguran izvođač bio je Jurendić.

U. 35 minuti zračak nade za domaćina.

Buršić je iskoristio pogrešno dodavanje u obrani Zagrebaša, oteo loptu i pogodio za smanjenje rezultata na 1:2, no već u sljedećem napadu gostiju dosuđen je slobodni udarac na nekih dvadesetak metara od gola Nicolettija.

Loptu opet uzima kapetan Jurendić i topovski gađa same rašlje domaćeg vratara za vodstvo od 1:3.

Dvojbena odluka suca Pajvota zbila se u 41. minuti utakmice, kada je s leđa oboren Buršić, napadač Krčana imao je otvoren put prema golu.

Dosuđen je slobodni udarac uz samo žuti karton.

Ismaili je potom poslao loptu preko živog zida i gola.

U posljednjim minutama, jedina svijetla točka Krčana na utakmici, Buršić, opet je došao u šansu, ali opet iskosa te je udarena lopta završila pokraj vratnice.

U drugom dijelu igrači Zagreba znalački čuvaju loptu, kombinirajući na prvu po cijelom terenu, a igrači Krka nešto agilnijom igrom pokušavaju doći do gola protivnika ali bez uspjeha.

U 68. minuti Matijašević je bio brži od Vidasa i natjerao Nicolettija da po četvrti put vadi loptu iz mreže.

Već u srijedu igrači Krka putuju u Sisak ojačani za Čuturila i Kurolta. (Ž. Dminić)

Ostali rezultati: Maksimir – Vinogradar 3:0, Kurilovec – Vrbovec 4:0,  Zagorec  - Vrapče 4:0, Špansko – Segesta 0:1, Rudar - Dugo Selo 2:0, Dubrava - Jadran-Poreč 1:1