3. HNL: Opatija pobijedila u Poreču s dvojicom vratara, Krk i Rudar pobijedili s desetoricom

Srijeda, 30. kolovoza 2017. 20:38 Napisao/la  SC

Utakmice 2. kola: Jadran - Opatija 1:2, Krk - Trnje 1:0, Pazinka - Rudar 0:1. Pričuvni vratar Magaš igrao zadnjih pola sata za Opatiju

Baltazar Bogolin (Opatija)

Treća HNL - Zapad, 2. kolo

JADRAN-POREČ - OPATIJA 1:2

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 100

Sudac: Martin Tomačić (Draganići)

Strijelci: 0:1 Bogolin (19), 1:1 Šoškić (23), 1:2 Matovina (74)

Žuti kartoni: Videkić, Šoškić, Belušić, Dujanić (Jadran), Ugrina, Matovina (Opatija)

JADRAN-POREČ: Milocani, Šimunović (64 Belušić), Ilić, Sumić, Tikas, Dujanić, Banko (77 Banić), Radman (46 Videkić), Užila, Šoškić, Kepčija

OPATIJA: Iveša, P. Kovačević, Jug,  Cvetković, J. Rudan, Jukičić (46 Pejanović), I. Kovačević,  Šolić, Bogolin (59 Magaš, 89 Tešić), Matovina, Ugrina

Nogometaši Opatije pobijedili su u Poreču u neobičnoj utakmici tijekom koje su za goste igrala dvojica vratara!

Na klupi Opatije sjedili su pričuvni vratar Magaš, provjereni Pejanović i dvojica juniora Tešić i Džaja.

U 59. minuti trener Zoran Bogolin izvadio je iz igre sina Baltazara i momčad fizički osvježio drugim vratarem Magašom. Na kraju je umjesto Magaša ušao mladi Tešić.

- Na klupi su sjedili Tešić i Džaja, koji ne samo da nisu igrali za prvu momčad, nego nisu ni trenirali s nama. Takva je situacija! Jug i Cvetković vjerojatno više nikada neće zajedno igrati stopere! Srećom, igrači koji igraju super su spremni i mogu se nositi sa svakim, trebali smo pobijediti sa 6:2 ili 7:3 prema šansama, izgledali smo vrlo ozbiljno. Teren je bio odličan što nama odgovara, za čas smo bili pred njihovim vratima, Ugrinu, Matovinu i Bogolina nisu mogli držati. Ivan Kovačević je odigrao vrlo čvrsto, o Šoliću ne treba govoriti, a Josip Rudan je bio sjajan. Asistirao je za oba gola.

Prema nepisanom pravilu momčad koja pobjeđuje se ne mijenja, u subotu u Opatiju stiže Zagreb?

- Još ne znam gdje će Magaš igrati, ha, ha.. Protiv Zagreba ćemo biti kompletni, vraćaju se kažnjeni Lucić i Kurilić, dolazi Dadić..., zaključuje Bogolin.

KRK - TRNJE 1:0

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 100

Sudac: Dominik Bujan (Guci Dragnićki)

Strijelac: 1:0 Ismaili (40)

Žuti kartoni: Brdar, Malinić, Frančišković (Krk), Kozar, Zubak, Jurač (Trnje)

Crveni karton: Frančišković (66, drugi žuti karton)

KRK: Nicholetti, Malinić, Con, Damiš, Frančišković, Ivančić, Kurolt, Čuturilo, Ismaili (56 Fumić), Alilović (65 Jović), Brdar (75 Buršić)

TRNJE: Kranjec, Kozar (60 Rilov), Babok, Jurač, Piršić, Zubak, Poldrugač (46 Stanić), Poštolka, Špišić, Slatina, Tomišić (15 Cindrić)

Nogometaši Krka ostvarili su drugu domaću pobjedu, pobijedili su Trnje iako su pola sata igrali s igračem manje.

- Trnje se dobro postavilo otraga, teško nam je bilo igrati na postavljenu obranu. Moraš se puno kretati, lopta mora brzo kolati, moraš stvarati višak na boku što mi nismo uspijevali. Uspjeli smo postići pogodak i odmah je sve bilo lakše. Drugo smo poluvrijeme dobro počeli, stvorili smo dvije, tri prilike i onda smo dobili crveni karton.  Povukli smo se otraga, držali smo ih daleko od gola, imali smo tri, četiri izgledne kontre, ali nedostajao je zadnji pas. Oni su imali veći posjed kada smo ostali s igračem manje, ali nisu stvorili šansu. Sve su svemu, teška utakmica. Nije lako probijati kada se protivnik zatvori. Iduću subotu igramo kod kuće protiv Zagorca doma. Šest bodova je dobar učinak što je najbitnije, a igra će doći. Malo smo vremena zajedno, nije  tako lako stvoriti igru u tako kratkom vremenu, kaže trener Tomo Veljačić.

PAZINKA-PAZIN - RUDAR 0:1

Gradski stadion. Gledatelja: 200

Sudac: Igor Rajko (Poreč)

Strijelac: 0:1 Načinović (83-11m)

Žuti kartoni: Zgrablić, Vale, Ivetac, Ćosić, Funčić (Pazinka), Marić, Jurčić, Pavlić (Rudar)

Crveni karton: Marić (42, drugi žuti karton)

PAZINKA-PAZIN: Funčić, Batel, Pinčan, Zgrablić, Matika, Ivetac (71 A. Gjurchinoski), Ibrahimović (61 B. Gjurchinoski), Vale, Ćosić (78 Erik), Rabar, Krajcar

RUDAR: Pavlić, Načinović, Marić, Škopac, Ivanović (90 Topić), Kurtić, Makić, Jokić, Šurković, Juričić (48 Čudić), Macan (90 Fejzić)

Nakon poraza u prvom kolu nogometaši Rudara pokazali su karakter i slavili na gostovanju u Pazinu. Kao i prije dvije godine u nižoj ligi, ponovno je pazinski “krvnik” bio Antonio Načinović.

U prvih pola sata utakmica je zračila nervozom, a „predvodnik“ bio je Dalibor Vale koji je otežavao posao tako i tako ne suviše sigurnom Rajku.

Ipak, treba reći da su nogometaši obje momčadi maksimalno svojim ponašanjem otežali suđenje ove utakmice.

Prvu i najbolju prigodu na utakmici Pazinka ima u devetoj minuti kada Kovari gube loptu u sredini terena, ona dolazi do Tea Krajcara koji sa 17 metara puca preko tik preko gola.

Na drugoj strani izraženija prigoda u 25. minuti kada je Sebastijan Jokić „protutnjao“ kraj Ćosića i centrirao, a Ivan Macan, nakon što se namjestio na lijevu nogu, loptu šalje pored vratnice.

Bilo je jasno da ukoliko se nastavi razina čvrstoće u duelima s početka utakmice da 22 igrača neće završiti utakmicu.

Viktor Marić dobio je dvojbeni prvi žuti karton, ali zato kod drugog nije bilo ništa upitno, pa se sam nakon prekršaja okrenuo prema svlačionici u 42. minuti.

No, taj karton bio je možda i presudan.

Rudar je odustao od „tika-take“, maksimalno kombinatorne igre u sredini terena koja je protivniku najčešće darovala loptu, a Pazinka osim ukradene lopte u protivničkoj polovici rješenja nije imala.

Od tog trenutka domaćin se „gasi“, a igra obje momčad svodi se na preskakanje igre.

Ipak, u 54. minuti Nikola Ivetac neshvatljivo oklijeva, iako je bio na otvorenom udarcu sa sedam metara, pa biva blokiran, a u 72. minuti Ervin Čudić šutira malo iskosa sa 16 metara – lopta odlazi nekoliko centimetara od desnih Funčićevih rašlji.

Imao je i Vale jedan otvoren udarac sa 13 metara, ali je Pavlić obranio nogom.

Trenutak odluke dogodio se u 83. minuti. Pazinska obrana stala je previsoko, Macan im je pobjegao pa mu je Funčić krenuo u susret.

Napadač Rudara uspijeva prvi doći do lopte, a iskusni čuvar mreže ne pravi prekršaj odmah, nego nakon nekoliko sekundi, kada se Macan spremao postići pogodak.

Kapetan Rudara, Antonio Načinović, neobranjivim udarcem pogađa za pobjedu svoje momčadi, iako je Funčić „pročitao“ njegovu namjeru.

Ostali rezultati: Vrapče - Dubrava 3:1, Zagorec - Špansko 2:1, Zagreb - Maksimir 3:0, Segesta - Udarnik 0:5, HAŠK - Vinogradar 1:4, Dugo Selo - Vrbovec 2:0