3. HNL: Opatija na Kantridi prekinula pobjednički niz Dubrave, Ivan Kovačević odlučio

Subota, 23. ožujka 2019. 18:25 Napisao/la  Igor Vranić

Opatija - Dubrava Tim kabel 1:0. Opatija zasluženo pobijedila momčad koja je ostvarila sve četiri pobjede ove godine

Borna Marton (Dubrava) i Baltazar Bogolin (Opatija)

Treća HNL - Zapad, 22. kolo

OPATIJA - DUBRAVA 1:0

Stadion na Kantridi. Gledatelaj 250

Sudac: Bojan Dominik (Guci Draganići) 6,5

Strijelac: 1:0 Kovačević (75)

Žuti kartoni: Ismaili, Kovačević (Opatija), Mustapić, Marton (Dubrava)

OPATIJA: Iveša 6,5 Jukičić 6, Petanjek 6,5 Vlatković 6,5  (67 Ismaili -), J. Rudan 6,5, Lazić 7, Furijan 6 (67 Flego -), Krešić 6, Redžepi 6 (46 Kovačević 7), Bogolin 6,5 Pejanović 7

DUBRAVA TIM KABEL: Mustapić 6,5, Kluk 5, Čopec 5, Ljubanović 6, Čolić 5,5, El-Saleh 6, Džaferović 5 (80 Prekpalaj -), Glasnović 5,5 (65 Slatina -), Marton 5,5 Hodak 6, Galić 5 (45 Adžić 5)

Nogometaši Opatije prekinuli su pobjednički niz Dubrave, pogotkom Ivana Kovačevića u 75. minuti Opatija je zasluženo pobijedila momčad koja je ostvarila sve četiri pobjede ove godine.

Trener Istre 1961 Igor Cvitanović gledao je na Kantridi utakmicu bivše momčadi koja ni čemu nije ni naslutila drugoligaški potencijal.

Prvo poluvrijeme nije bilo sadržajno, djelomično zbog toga što je većinu vremena lopta bila u posjedu gostujućih stopera.

Opatija je bolja stajala na terenu, nekoliko je puta domaća momčad zahvaljujući poduzetnom Pejanoviću izgledala u završnici opasno, ali konretnog poteza nije bilo do 41. minute.

Tada je Pejanović na desnoj strani kaznenog prostora prošao Čolića, izašao iskosa pred vratara Dubrave iz zatvorene poziciji pogodio prvu vratnicu.

U 45. minuti Dubrava je jedini put zaprijetila u prvom dijelu.

Hodak je pobjegao Jukičiću na lijevoj strani, utrčao u kazneni prostor, Iveša je zatvorio kut, a napadač gostiju neprecizno pokušao odigrati suigraču.

Drugo je poluvrijeme bilo zanimljivije, a počelo je odlučnijom igrom domaće momčadi koja je stisnula goste u zadnju trećinu.

U 51. minuti Bogolin je prošao lijevom stranom, odigrao Pejanoviću koji je previše otezao sa završnim udarcem na 7 metara od Mustapića da domaći braniči ne bi stigli intervenirati.

Bolje razdoblje u igri domaće momčadi prekinule su dvije prisilne zamjene, izlasci Vlatkovića i Furijana uočljivo su poremetili balans domaće momčadi.

Gostujuća momčad kao da je osjetila trenutak i preuzela inicijativu kroz prvo razdoblje kontinuiranog napada koje je završilo pogotkom.

Ali ne Dubrave, nego Opatije!

U 71. minuti Hodak je umješno prošao lijevom stranom na postavljenu domaću obranu, idealno odigrao Čoliću, koji je u naletu udario po lopti.

Iveša je prvi i zadnji puta na utakmici pokazao da u petom desetljeću života nije izgubio brzinu reakcije.

Jedina ozbiljna prilika Dubrave kao da je potaknula domaće igrače, koji su u 75. minuti kaznili nešto smioniju igru gostujuće momčadi koja se rastegnula po terenu.

U brzoj transformaciji Pejanović je prošao lijevom stranom kaznenog prostora, iskosa pokuša svladati Mustapića, koji je odbio loptu u luku taman onako kako je odgovaralo Kovačeviću, koji se trebao samo nakloniti ispred praznih vratiju da bi glavom postigao jedini pogodak - 1:0.

Opatija je privela utakmicu kraju sigurnim načinom igre, povukla se domaća momčad na svoju polovicu i čekala priliku iz kontri.

Ničim Dubrava do kraja utakmice nije naškodila organiziranoj obrani domaće momčadi, koja u napadu izgledala dovoljno opasno da gosti na kraju mogu biti zadovoljni minimalnim porazom.

Flego je (76) udarcem glavom nakon ubačaja iz kuta vratara Mustapića promovirao u najboljega gostujućega igrača, a u 86. minuti Flego nije postao strijelac zbog toga što je Ljubanović na gol-crti izbacio loptu u polje.