Alen Matovina donio pobjedu s bijele točke

Subota, 21. listopada 2017. 17:53 Napisao/la  SC

Stadion Opatije. Gledatelja: 100

Sudac: Matija Pajvot (Vrbovec)

Strijelac: 1:0 Matovina (85-11m)

Žuti kartoni: Lazić, Kurilić (Opatija), Škopac, Juričić (Rudar)

Crveni kartoni: Topić (69, prekršaj nad igračem u prilici za pogodak), Juričić (83, vrijeđanje glavnog suca)

OPATIJA: Iveša, Kurilić, Lucić, Matovina, T. Rudan, Furijan, P. Kovačević (70 Jug), Lazić, I. Kovačević, Dadić, Bogolin (46 Pejanović)

RUDAR: Pavlić, Topić, Škopac, Macan, Juričić, Bembić, Fejzić, Licul, Ar. Načinović (61 Makić), Kurtić, Jokić

Nogometaši Opatije ostvarili su novu pobjedu i ponovo preuzeli vodeće mjesto na ljestvici, barem dok Vinogradar ne odigra svoju utakmicu u nedjelju:

- Grčevita pobjeda! Taman kada misliš da ne možemo gore, mi odigramo još gore. Igrali smo protiv bunkera, imali smo loš protok lopte, pa se protivnik svaki put  imao dovoljno vremena presložiti. Praktično nismo stvorili šansu, zabili smo pogodak kroz pritisak. Kazneni udarac? Lopta je išla prema golu, njihov je igrač igrao rukom! Momčad Rudara se borila, vidjela se nervoza, bili su blizu bodu. Mi smo bili takvi kakvi smo bili, jednostavno je teško igrati na ovom terenu. Poslije nas trening su odradili igrači Osijeka uoči utakmice protiv Rijeke, njihov trener nije im dao da rade s loptom, ni "ševu" nisu igrali, toliko o terenu. A mi bismo trebali igrati kao Barcelona, kaže trener Zoran Bogolin.

Oslabljeni Rudar utakmicu je završio s devetoricom igrača.

U 69. minuti isključen je Topić zbog toga jer je zadržao Tonija Rudana, koji je prema procjeni suca bio u prilici za pogodak.

U 83. minuti Juričić je izgubio živce i opsovao suca.

UDARNIK - KRK 2:2

Stadion Udarnik. Gledatelja: 200

Sudac: Mateo Čalić (Marčana)

Strijelci: 0:1 Brdar (18), 1:1 Brajko (35), 1:2 Brdar (73), 2:2 Hodak (84)

Žuti kartoni:  Ladović, Kelava, Brajko (Udarnik), Brdar, Ismaili, Frančišković, Grlj, Ivančić (Krk)

UDARNIK: Kranjčec, Čunčić, Ladović, Kovačić, Brajko, Krsnik, Kelava, Čolić (67 Šarić), Krasnić (46 Hodak), Karamatić, Džaja

KRK: Grlj, Ivančić, Damiš, Čuturilo, Buršić (67 Budan), Alilović (85 Turčić), Rošić, Brdar, Ismaili (50 Kurolt), Frančišković, Malinić

Nogometaši Krka oidgrali su neodlučeno protiv Udarnika iako su ostavili bilji dojam i proustili više prilika za pobjedu.

Robert Brdar nastavlja golgetersku seriju, dvaput je pogodio mrežu i okvir gola.

Udarnik se predstavio kao čvrsta momčad protiv koje se teško osvajaju bodovi.

U 5. minuti Brdar je loptom pogodio mjesto gdje se spaja prečka i stativa, 10. minuti Čuturilo je zaprijetio iz slobodnog udarca.

U 18. minuti Čuturilo je proigrao Brdara, koji je sam izašao ispred vtarara i pogodio mrežu - 0:1.

U 30. minuti Grlj je obranio opasni pokušaj domaćina, u 35. minuti Brajko je izjednačio nakon kiksa gostujuće obrane - 1:1.

U 60. minuti Buršić je ostao sam na 10 metara od vratara Kranjčeca, mladi napadač Krka brzopleto je reagirao nakon Čuturilova dodavanja, vratar Kranjčec bez problema ja obranio slabi udarac.

U 73. minuti Kurolt je ubacio, a Brdar ponovo zatresao mrežu domaćina - 1:2.

U 80. minuti Brdar je propustio meč-lopte, lopta ja udarila u prečku.

U 84. minuti domaćini su kaznili poremećaj u zadnjoj liniji Krka, Hodak je postavio konačnih 2:2.

Trener Tomica Veljačić nije vodio momčad zbog smrti u obitelji.

Na klupi je sjedio tajnik Željko Dminić kojemu je pokraj klupe suflirao Alen Perušić, trener u školi nogometa.

Utakmice 12. kola: Vrapče - Zagreb 0:1, Segesta - Jadran 1:0, Dugo Selo - Pazinka 0:0, HAŠK - Zagorec 2:4, Vrbovec - Dubrava 2:2, Maksimir - Špansko 1:1