Krk i Opatija ostvarili uvjerljive domaće pobjede

Subota, 16. rujna 2017. 20:03 Napisao/la  SC

Rudar preokretom do pobjede protiv Segeste

Treća liga – 5. kolo

OPATIJA – DUGO SELO 3:1

Igralište Opatija. Gledatelja: 100

Sudac: Sandro Veggian (Rovinj)

Strijelci: 0:1 Martinović (18), 1:1 Lucić (35), 2:1 Matovina (48), 3:1 Matovina (88)

Žuti kartoni: Matovina, Šolić, Kovačević (Opatija), Benković, Martinović (Dugo Selo)

Crveni kartoni: Filipović (62, drugi žuti), Grgić (69, udaranje protivničkog igrača)

OPATIJA: Iveša, Cvetković, Kurilić, Lucić, Matovina, Šolić (68 J. Rudan), Ugrina, Furijan (67 T. Rudan), P. Kovačević, Lazić, I. Kovačević (77 Lee)

DUGO SELO: Bagarić, Magdić, Peretin, Filipović, Grgić, Ježić (51 Jelić), Batarilo-Čerdić, Benković, Skorin (61 Bešlić), Martinović (83 Miki), Salatović

Nogometaši Opatije pobijedili su Dugo Selo i zadržali priključak s vodećim Krkom, utakmica u Opatiji nije počela prema očekivanjima domaćina.

- Znam da je Opatija i prošle godine imala problema s Dugim Selom, početak nije bio dobar. Oni djeluju dosta dobro i disciplinirano, vodi ih Milivoj Bračun. Igraju na kontre što nama nije odgovaralo po našem terenu. Igrali smo svoju igru i na kraju je sve leglo na svoje mjesto. Pokušavam biti realan, prvi crveni karton dobili su zasluženo, drugi je možda bi malo prestrog. Ali mislim da smo ih mi natjerali na takve reakcije, stalno smo težili igri koliko se moglo po lošem terenu. Kako je vrijeme odmicalo oni su padali. Dugačka je sezona, bitno je da smo pobijedili s obzirom na uvjete, kaže vratar Vanja Iveša.

Trener Zoran Bogolin nije vodio momčad zbog privatnih obveza.

KRK – JADRAN-POREČ 3:0

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 50

Sudac: Mate Jakelić (Vinkovci)

Strijelci: 1:0 Alilović (72), 2:0 Budan (74), 3:0 Ismaili (87)

Žuti kartoni: Belušić (Jadran-Poreč)

KRK: Nicoletti, Con, Buršić (56 Budan), Čuturilo (58 Frančišković), Jović, Alilović (78 Turčić), Kurolt, Vidas, Ismaili, Malinić, Damiš

JADRAN-POREČ: Milocani, Belušić (75 Pelizzar), Šimunović, Užila, Ereiz, Šoškić, Sumić, Radman (67 Tomić), Vlizlo (75 Kepčija), Dujanić, Videkić

Utakmica na rubu regularnosti što se tiče prvog dijela utakmice.

Jaka kiša i grmljavina ometala je prikaz nogometne kombinatorike obiju ekipa, tako da se igralo s preskakanjem sredine terena i bacanjem lopte u "bunar".

Jedinu prigodu i lijep udarac Kurolta te paradu Milocanija vidjeli smo u 27. minuti utakmice, a ostalo su bili klizeći startovi i teška kontrola lopte.

U drugom dijelu kiša je malo prestala  a izvrsna drenaža travnjaka omogućila je normalniju igru na obje strane.

Fizički moćnija i spremnija domaća ekipa počela je stvarati prilike da bi u 72. minuti preko Alilovića došli u zasluženo vodstvo od 1:0.

Dvije minute kasnije agilni, netom ušli Budan spretnim udarcem, iskosa u šesnaestercu gostiju uspješno gađa malu mrežicu nemoćnog Milocanija za 2:0.

Gosti se ne predaju te svim silama pokušavju postići barem počasni zgoditak, no njihove namjere sprečavaju agilni mladi Frančišković i Jović te iskusni  stoperski par Con – Damiš.

U jeku napada gostiju sjevnula je kontra domaćina i Ismailiju nije bilo teško pogoditi za konačnih 3:0 i potvrdu liderske pozicije na tabeli 3. HNL – zapad. (Ž. Dminić)

RUDAR – SEGESTA 2:1

Gradsko igralište. Gledatelja: 220

Sudac: Mario Jelić (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Garba (12-11 m), 1:1 Macan (34), 2:1 Macan (75)

Žuti kartoni: Šurković (Rudar), Črnjak, Ćejvanović (Segesta)

Crveni karton: Bukovec (80 drugi žuti)

RUDAR: Pavlić, Načinović, Škopac (46 Licul), Šurković, Macan (90 Licul), Juričić, Ivanović, Kurtić, Makić, Maksenčuk, Jokić (56 Čudić)

SEGESTA: Skender, Grganović, Bukovec, Kožić, Zenuni (56 Ebrl), Črnjak, Sertić, Sabljak, Vranić, Ćejvanović (64 Handanović), Garba

Nogometaši labinskog Rudara odradili su baš onakvu utakmicu kakvu su i očekivali.

Segesta je u Labin došla po bod, ali je Rudar do pobjede stigao “na mišiće”, najviše zahvaljujući fizičkoj spremi.

Da nisu naivna momčad, momci iz Siska pokazali na samom početku kada su bili ravnopravni Rudaru, a od 12. minute vode jer je iskusni Mario Garba realizirao jedanaesterac.

Rudar je poravnao u 34. minuti, kada Igor Juričić “podvaljuje” loptu za Ivana Macana koji takve prigode rijetko promašuje – 1:1.

Gosti su bili “al pari” do sredine drugog dijela kada su pali fizički, a to je vrlo brzo iskoristio Rudar.

Jednu loptu na centru glavom je “uzeo” Juričić, a Macan je prvi stigao i mirno poentirao za 2:1.

Kada je pet minuta kasnije gost ostao s desetoricom, bilo je jasno da bodovi ostaju u Labinu.

Ostali rezultati: Vrbovec - Vrapče 0:0, Udarnik - Vinogradar 0:3, Makismir - HAŠK 1:1, Špansko - Zagreb 1:4, Dubrava - Pazinka-Pazin 2:1