Opatija - Zagreb 2:0, Krk - Zagorec 3:2, Rudar - Jadran 4:1

Labinjani bolji u susjedskom derbiju Foto: Erika Mohorović

Strijelci: 1:0 Ugrina (35), 2:0 Šolić (70)

Žuti kartoni: Pejanović (Opatija), Regović (zagreb)

OPATIJA: Iveša, Cvetković, Kurilić, Lucić, Matovina, Šolić (87 Flego), Ugrina, P. Kovačević, Lazić, I. Kovačević, Bogolin (46 Pejanović, 79 T. Rudan)

ZAGREB: Lovrić, Surać, Jurendić, Pavlic, Pintarić, Matijašević, Regović, Jurak (46 Hasan), Kauzlarić (66 Jokić), Tokić (66 samodol), Patafta

Nogometaši Opatije pobijedili su Zagreb i osvojili nova tri boda.

- Malo smo bili umorni u prvom dijelu jer smo u petak odradili namjerno dva jaka treninga. Prvi dio je bio zato slabiji, oni su imali sjajnu priliku i pogodili stativu. Zabili smo na vrijeme, a u nastavku nam se otvorilo. Stvarali smo šanse jednu za drugom i mogli smo pobijediti i sa više golova razlike. Bilo je sve kako treba, skupljamo zimnicu i idemo dalje, rekao je trener Opatije Zoran Bogolin.

RUDAR - JADRAN 4:1

Gradski stadion. Gledatelja: 350

Sudac: Dario Cikojević (Samobor)

Strijelci: 1:0 Jokić (4), 2:0 Jokić (9), 3:0 Macan (59), 3:1 Dujanić (67), 4:1 Macan (87)

Žuti kartoni: Načinović (Rudar), Kepčija 8Jadran)

RUDAR: Pavlić, Načinović, Škopac (33 Licul), Šurković, Macan, Juričić (48 Čudić), Ivanović, Kurtić, Makić, Maksenčuk, Jokić (86 Bembić)

JADRAN: Milocani, Belušić (46 Užila), Šimunović, Ilić, Radman, Kepčija (84 Vlizlo), Šoškić, Sumić, Tikas, Dujanić, Banko (46 Videkić)

Rudar je odigrao sjajnu utakmicu i pobjedi nema zamjerki. Međutim, treba reći da Porečani nisu zaslužili ovakav poraz. Loše su ušli u utakmicu, ranio ih je njihov bivši ofenzivac Sebastijan Jokić, a kada su se i probudili, njihova realizacija ponovno nije bila na visini. Rudar je svoje prigode iskoristio i čini se da je pred labinskim trećeligašem lijepa jesen.

Počelo je furiozno. Najprije je Sebastijan Jokić u četvrtoj minuti s vrha šesnaesterca pogodio suprotni kut „ljevicom“ za 1:0, a četiri minute kasnije njegov udarac skreće obrana Porečana što je prevarilo Milocania i udvostručilo vodstvo domaćina.

Do kraja poluvremena Rudari imaju dva zicera, ali Ivanović i Macan promašuju povećati radost velikog broja domaćih navijača. Nastavak je samo potvrdio raspoloženost igrača obje momčadi.

U 51. Užila centrira s desne strane, Kepčija puca glavom, a Pavlić efektno brani. Pet minuta kasnije, David Dujanić iz voleja snažno puca pored gola sa 25 metara. Nakon što gosti nisu uspjeli zakomplicirati utakmicu, Rudar je zaključio priču lijepim pogotkom.

Azur Makić je centrirao s lijeve strane kod kornera, a Ivan Macan je sa šest metara glavom pogodio za 3:0. Kakvu takvu nadu Porečanima vraća Dujanić iz slobodnog udarca sa 20 metara, a onda slijedi možda i presudni trenutak utakmice.

Igrala se 71. minuta utakmice kada Enis Šoškić dolazi pred Pavlića i lukavo ga loba gurajući sam sebi u for da bi se u tom trenutku od nekud stvorio Edis Kurtić koji poluškaricama zaustavlja siguran gol porečkog napadača.

Šest minuta kasnije Pavlić brani zicer Sumiću koji je šutirao sa sedam metara iskosa, a u 81. Dujanić pogađa gredu, također iskosa. I onda, kazna za porečke promašaje – Ivan Macan je pospremio jedan slobodni udarac u rašlje porečkog gola za 4:1.

KRK - ZAGOREC 3:2

Stadion Josip Uravić - Pepi. Gledatelja: 200

Sudac: Ivan Podgorski-Boček (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Smrekar (37), 0:2 Smrekar (45), 1:2 Kurolt (49), 2:2 Con (49), 3:2 Ismaili (78-11m)

Žuti kartoni: Fumić, Kurolt, Malinić, Brdar (Krk), Hoić (Zagorec)

KRK: Nicoletti, Fumić (63 Ismaili), Con, Turčić, Buršić (78 Brdar), Čuturilo, Alilović, Kurolt, Ivančić (68 Malinić), Vidas, Damiš

ZAGOREC: Ranogajec, Lešković, Hendija, Konjić, Kostanjevec, Hoić (57 Sedak), Smrekar, Strabić, Kresonja (46 Iskrić), Poljak (57 Hanžić), A. Landripet

Nakon prvog dijela i niza promašenih prilika domaćina te naposlijetku kazne od gostujuće ekipe sa dva pogotka u mreži Nicolettija, navijači Krka već su se pomirili s gubitkom bodova. No, boduli su pokazali karakter i blitz – krigom na početku drugog dijela anulirali prednost gostiju iz Zagorja.

Počelo je zicerom Buršića u 5. minuti utakmice, ali se mladi napadač Krka nije snašao jedan na jedan. Slabo upućena lopta prema mreži protivnika zaustavila se na gol liniji te ju je domaći vratar lako pokupio.

Igrala se 25. minuta utakmice, kapetan Čuturilo lijepo je probio stranu, sa same korner linije uputio povratnu loptu, uslijedio je udarac Alilovića, ali gostujući stoper požrtvovno u padu izbija loptu i spašava sigurni pogodak.

U 37. minuti utakmice stiže kazna za promašaje u vidu najboljeg strijelca i igrača gostiju Smrekara koji jednu napamet upućenu loptu u domaći peterac od nikoga ometan šalje u mrežu za vodstvo od 0:1.

Previd linijskog suca u 45. minuti utakmice donosi gostima visoko vodstvo od 0:2 u režiji istog napadača Zagorca, iako se iz aviona vidjelo da je Smrekar bio u debelom zaleđu.

U drugom dijelu ekipa Krka ušla je u utakmicu puno odlučnije i u istoj, 49. minuti postiže dva gola. Prvi Con glavom nakon izvrsnog proigravanja kapetana Čuturila da bi potom Kurolt završio akciju pogotkom nakon kombinacije cijelog napadačkog reda.

Grogirani gosti bili su spremni za primanje još jednog pogotka pet minuta kasnije kada je oboren Buršić na liniji šesnaesterca, upućena lopta od Čuturila zamalo prolazi kraj lijeve stative iznenađenog golmana Ranogajeca koji se nije ni pomaknuo i samo je pogledom ispratio upućeni udarac.

Slijede ziceri Vidasa pa potom Kurolta i na kraju Brdara. Oduševljenje već pokisle krčke publike zbilo se u 78. minuti utakmice nakon prekršaja nad Čuturilom, s leđa u šesnaestercu gostiju i naravno dosuđenih jedanaest metara za Krčane.

Ismaili je rutinski pogodio za pobjedu i nova tri boda svojoj ekipi i ujedno skok na sam vrh poretka 3. HNL – zapad.

Dobra i živa utakmica dva protivnika gdje su domaćini pokazali želju i htijenje, naročito u drugom dijelu utakmice. Popravkom realizacije ekipa Krka sigurno će jedriti punim jedrima u svom natjecanju. (Ž. Dminić)

Rezultati: Vrbovec - HAŠK 2:1, Vinogradar - Vrapče 3:1, Udarnik - Dugo Selo 0:3, Špansko - Pazinka 3:0, Dubrava - Trnje 1:1

Fotogalerija (Rudar - Jadran): Erika Mohorović