3. HNL: Brdarov hat-trick za tri boda, Šolić osigurao Opatiji pobjedu, Gerc odlučio na Krimeji

Srijeda, 10. listopada 2018. 17:15 Napisao  I. V.

Robert Brdar ostvario treći hat-trick ove sezone, Marin Mikac na klupi Orijenta debitirao pobjedom pred punom tribinom na Krimeji, Opatija ostvarila treću pobjedu zaredom

Robert Brdar opet razveselio Josipa Zeca (lijevo), Marina Cona (desno) i suigrače Foto: Lario Tus

Treća HNL - Zapad, 9. kolo

KRK - JARUN 3:0

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 100

Sudac: Sandro Veggian (Rovinj)

Strijelci: 1:0 Brdar (21), 2:0 Brdar (45+3-11m), 3:0 Brdar (84-11m)

Žuti kartoni: Brdar, Con (Krk), Martinko, Šimčić (Jarun)

KRK: Berković, Rošić, Con, Čuturilo, Josipović, Zec, Mijić (46 Alilović), Golić, Brdar (87 Dijanić), Frančišković (75 Majačić), Malinić

JARUN: Vojnić (32 Šimčić), Pavletić, Ačkar (60 Herceg), Pavičić, Sudec (86 Bogović), Konjević, Tadić, Brčić, Martinko, Vučemilović-Vranjić, Šimić

Rutinska pobjeda Krčana nad ekipom Jaruna u utakmici u kojoj je gost rezultatski još i dobro prošao.

Prvih dvadesetak minuta igralo se između dva šesnaesterca bez izrazitih prigoda.

Gost pun respekta, a domaćin premalo aktivan te sa jedne i druge strane nije bilo prilika za postizanje zgoditka.

Igrala se 21. minuta utakmice, kada je Josipović prošao desnim krilom i idealno centrirao na glavu Brdara koji takve prilike ne propušta i mreža se prvi put zatresla za vodstvo od 1:0.

Dvije minuta kasnije identična akcija gostiju i trzaj glavom Tadića, no na vratima Krka je najbolji vratar Treće lige Carlo Berković, koji efektnom paradom vadi loptu ispod grede.

U samoj nadoknadi prvog dijela Brdar je s leđa oboren u šesnaestercu Jaruna te je sudac Veggian pokazao na bijelu točku.

Napadač Krka po drugi put je bio neumoljiv za vodstvo od 2:0.

U drugom dijelu u 56. minuti zicer Josipovića na dodavanje Brdara, u situaciji "jedan na jedan" vratar Šimičić izlazi kao pobjednik iako je napadač Krka propustio uposliti usamljenog Cona koji je pratio akciju.

Gosti i dalje pokušavaju svim silama doći do pogotka nade ali svi njihovi pokušaji završavaju u nogama igrača Krka na tridesetak metara od vratara Berkovića ili u naručju istog.

U 83. minuti centaršut s lijeve strane završio je na stativi Krčana, lopta je potom odbijena u polje na Brdara koji nesebično upošljava Zeca, koji izlazi pred vratara Šimčića koji ga ruši i sucu nije preostalo ništa drugo nego da po drugi put pokaže na 11 metara.

Robert Brdar, najbolji strijelac Krka i lige bio je precizan za konačnih 3:0.

Ovo je Brdarov treći hat-trick ove sezone. (Ž. Dminić)

HAŠK - OPATIJA 0:1

Igralište Pešćenica. Gledatelja: 150

Sudac: Davor Ješić (Sisak)

Strijelac: 0:1 Šolić (61)

Žuti kartoni: Drašković (HAŠK), I. Kovačević (Opatija)

HAŠK: Lončarić, Barišić (80 Miloš), Kondres, Drašković, Kos, Penava (66 Mrkić), Krajačić, Karoglan (75 Surjan), Mraković, Vinković, Zelenika

OPATIJA: Lovrić, Čulina (46 J. Rudan), Kurilić, Jukičić, I. Kovačević, Flego (46 Šolić), T. Rudan, Pejanović, Furijan, Lazić, Vlatković (71 Ismaili)

Opatija je ostvarila treću pobjedu zaredom od čega drugu na gostovanjima:

- Ratnička utakmica, bez ljepote. Šolićevim ulaskom dobili smo pas-igru, jednu je šansu realizirao, na kraju smo baš patili desetak minuta. Sada igramo protiv Jadrana, pa slijede priprema za utakmicu protiv Vinogradara u kojoj će vidjeti gdje smo. Nadam se da će se do tada još neki igrači oporaviti, Vlatković se danas opet ozlijedio, dobio je udarac u listi, morao je izaći... Jedino još ja nisam bio ozlijeđen. Nadam se da će uskoro oporaviti Cvetković, Bogolin, na Lucića smo svi već zaboravili s obzirom kada je zadnji put igrao, nije igrao od Maksimira. Iveša na klupi? Počet ću uskoro rotirati vratare, kaže trener Opatije Zoran Bogolin.

ORIJENT 1919 - TRNJE 1:0

Igralište Krimeja. Gledatelja: 600

Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad)

Strijelac: 1:0 Gerc (12)

Žuti kartoni: Weitzer, Mohorovičić, Jergović (Orijent 1919), Bubnjić, Vikario (Trnje)

ORIJENT 1919: Popović, Jergović, Andrić, Barišić (57 Iličić), Gerc, Fumić (72 Žeželj), Weitzer, Leskur (77 Srzentić), Monjac, Mandić, Mohorovičić

TRNJE: Gudelj, Marić, Vukadin, Šlogar, Vikario, Kožić (75 Jazvić), Malekinušić, Bubnjić, Mislimi, Radić, Špišić

Nogometaši Orijenta 1919 pobijedili su Jarun, opet je odlućio pogodak iskusnog Vedrana Gerca.

Utakmica je bila neizvjesna, Trnje u 90. minuti nije iskoristilo kazneni udarac.

- Prije svega treba reći da je utakmica bila energetski dosta zahtjevna, igralo se u dosta jakom ritmu na objema stranama. Mi smo momčad u formiranju, nismo još stabilni u posjedu lopte, a želimo postati dominantni kroz posjed. U određenim situacijama još uvijek se ne snalazimo najbolje, moramo što više stabilzirati posjed, jer imako dobar igrački potencijal u gri prema naprijed. Problem je prijenos lopte iz prve u drugu trećinu, ali zadovoljan sam jer smo dobro reagirali nakon poraza u zadnjem kolu. Osvojili smo tri boda i dobili mir uoči sljedeće utakmice protiv Jaruna. Dosta je igrača ozlijeđeno, zadovoljan sam kako su reagirali igrači koji su ušli u igru, zadovoljan sam energijom... Nemam primjedbi, mislim da je bilo dobro s obzirom na trenutak u kojemu se nalazimo s time da je Trnje vrlo dobro organizirana momčad u objema fazama igre. Ono što sam gledao na Krimeji ove jeseni, Trnje je najorganiziranija momčad, kaže trener Marin Mikac, koji je debitirao pobjedom
pred 600 gledatelja:

- O tome sam posebno govorio igračima pred utakmicu. Orijent je klub posebne karizme, ljudi vole ovaj klub i brzo prepoznaju kvalitetu, što nam može biti jaki saveznik. Moramo voditi računa o tome, zaključuje Mikac.

Ostali rezultati: Vinogradar - Novigrad 4:2, Vrbovec - Dubrava Tim kabel 1:1, Maksimir - Dugo Selo 0:1, Zagreb - Špansko 1:1, Ponikve - Kurilovec 2:2, Zagorec - Jadran-Poreč 0:2