Kastavski kup: Košarkaši Crikvenice nadmoćno osvojili turnir četiriju A-2 ligaša

Utorak, 08. listopada 2013. 21:13 Napisao/la  S. L.

U finalnom susretu Crikvenica je pobijedila osjetno oslabljeni Kastav 71:50, u utakmici za treće mjesto Stoja je uvjerljivo pobijedila Opatiju 94:60

U organizaciji KK-a Kastav održan je dvodnevni košarkaški turnir članova A2 lige samo dva tjedna uoči početka prvenstva. Momčad Crikvenice, trenera Marijana Mancea, osvojila je turnir prikazavši najbolju košarku. Juričić, Olivari, Šamanić, Amančić nova su imena u pobjedničkom sastavu. Kirci, uz postojeći vrlo potentan igrački kadar, kojemu još nedostaje Kozlevčar (ozljeda) ozbiljan su kandidat za visoki plasman.ž

Prvog dana turnira Crikvenica je pobijedila Stoju 75:67 (20:14, 18:18, 17:18, 20:17) u najljepšoj utakmici turnira. Organizatori turnira, košarkaši Kastva pobijedili su novog člana A-2 lige, košarkaše Opatije 63:55 (19:14, 15:14, 12:7, 17:20).

Drugog dana turnira u utakmici za treće mjesto Stoja je uvjerljivo pobijedila Opatiju 94:60 (25:18, 21:12, 28:16, 20:17). U finalnom susretu Crikvenica je pobijedila osjetno oslabljeni Kastav 71:50 (17:7, 16:17, 23:12, 15:14)

Momčadi su nastupile u sljedećim sastavima.

CRIKVENICA: Juričić 27, Mičanović 2, Piškulić 8, Olivari 16, Amančić 17, Komadina 7, Šamanić 5, Matić 29, Pjevač 8, Benić 27.

KASTAV: Miletić 9, Maljevac 26, Gušić 4, Mataja 2, Mijaljević 20, Stanić 20, Naglić 7, Škrgić 9, Konjević, Prostran, Santini 2, A. Legović 6, Barnjak 9, Saftić.

STOJA: Kordiš 7, Vinko 12, Đugum 4, Mezulić 19, Dasko 4, Koljanin 25, Perković 18, Tumpić 14, Bulešić, Maljić 15, Licul, Ivanković 25, Belina 6.

OPATIJA: Agbaba 5, Trento 15, Mandić 4, Stanić 21, Božičević 12, Piškor 15, Mileusnić 34, Makvić 2, Protega 4, Negro 3.