1. A ŽUPANIJSKA HNL

Turbina utrpala pet komada Rikard Benčiću

Nedjelja, 14. listopada 2012. 18:37 Napisao/la  SC

Prva županijska liga - skupina A: Rikard Benčić - Turbina 1:5 (Miculinić 30-11m/Zubčić 3, 9, 42, Brnčić 27, Rubinić 61)

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA - SKUPINA A

RIKARD BENČIĆ - TURBINA 1:5

Omladinsko igralište. Utakmica 7. kola. Gledatelja: 100

Sudac: Zoran Martinović (Kastav)

Strijelci: 0:1 Zubčić (3), 0:2 Zubčić (9), 0:3 Brnčić (27), 1:3 Miculinić (30-11m), 1:4 Zubčić (42), 1:5 Rubinić (61)

Žuti kartoni: Šoštarec (Rikard Benčić), Kosagov, Brozović (Turbina)

RIKARD BENČIĆ: Gagić, Šostarec, Aleksa, Kinkela, Bričevac, Brnić, Valić, Perić, Ljubović, Miculinić, Vidas

TURBINA: Račan, Perišić (70 Čop), Brozović, P. Kosagov, Milošević (77 Kašić), Mandić (71 Švrljuga), Brnčić (63 I. Kosagov), Knežević, Ribarić (62 Bobošević), Rubinić, Zubčić

Rezultati

Prva A županijska liga: Rikard Benčić - Turbina 1:5, Vihor - Stari grad 2:1, Lokomotiva - Grbci 2000 1:3.

Prva B županijska liga: Polet - Vrbovsko 0:2, Željezničar - Mrkopalj 0:3, Goranka - Gomirje 3:0, Risnjak - Snježnik 2:1.

Nogometaši Rikard Benčića nastavili su s neuvjerljivim partijama ove sezone. Nakon što su u prošlom kolu u gradskom derbiju od Staroga grada primili čak sedam golova (7:1) u nedjelju su na Omladinskom igralištu dobili petardu od Turbine. Gosti su pitanje pobjednika riješili već nakon deset minuta kada su golovima Zubćića pobjegli na 2:0 prednost. Isti se napadač prometnuo u junaka Turbine budući da je do kraja susreta još jednom zatresao mrežu domaćeg vratara Gagića i tako ostvario hat-trick.

Preostala dva gola gostiju dijelo su Brnčića (27) i Rubinića (61), dok je kratkotrajnu nadu domaćinu donio Miculinić, koji je u 30. minuti realizirao najstrožu kaznu. Domaći trener Radovan Hajdin imao je na raspologanju samo 11 igrača, tako da domaćin nije obavio niti jednu izmjenu.

LOKOMOTIVA - GRBCI 2000 1:3

Utakmica 7. kola Prve županijska lige, skupina A: Lokomotiva - Grbci 2000 1:3 (1:2). Gledatelja: 100. Sudac: Vladimir Merle (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Klanac (5'), 1:1 Butorac (31'), 1:2 Rakić (35'), 1:3 Gavranović (80').

Žuti kartoni: Ćosić, Fumić, Stojaković

LOKOMOTIVA: Smolčić (od 46' Naglić), Babić, Halilović (od 87' Marinkić), Šolaja, Kamenar (od 60' Čubrić), Bonicioli, Ćosić (od 79' Stojaković), Klanac, Cindrić, Fumič, Vrkić (od 46' Baldo).

GRBCI 2000: Sertić (od     89' Smajić), Ivančević, Grgurić, Ćus, Rakić, Grković, Gavranović (od 90' Dobrović), Matijević, Butorac (od 85' Jovičić), Rukavina (od 72' Vlatković), Baković (od 80' Spajić),

Nogometaši Grbci 2000 pobijedili su Lokomotivu  u derbiju 7. kola Prve A županijske lige, ogledu prvo i drugoplasirane ekipe. Lokomotiva je u ulozi domaćina poveo preko Klanca u 5. minuti. Grbci su uzvratili u 31. minuti preko Butorca, a pet minuta kasnije gosti su vodili zahvaljujući Rastiću. Tri boda za Grbce potvrdio je Gavranović deset minuta prije kraja utakmice.

Grbci su tako pobjegli Lokomotivi na četiri boda prednosti.