PRVA A ŽUPANIJSKA NL

Kraljevica povećala prednost na vrhu

Nedjelja, 16. ožujka 2014. 18:59 Napisao/la  SC

Rezultati 14. kola: Kozala - Polet 5:0, Rikard Benčić - Željezničar 4:1,   Kraljevica - Vrbovsko 2:1

Prva A županijska liga, 14. kolo

KRALJEVICA - VRBOVSKO 2:1

Igralište Oštro. Gledatelja: 120. Sudac: Linić (Dražice).

Strijelci:  1:0 Brkljača (8'), 1:1 Drašković (45'), 2:1 Pečar (50').

KRALJEVICA: Bilen, Perišić ( od 46. Rubinić), Babić, Kosir (od 76. Vučinović), N. Strukan, Marušić, Švrljuga (od 67. Šupraha), Mijolović, Brkljača, Pečar, Strukan.

VRBOVSKO: Grgurić, Jerant (od 82. Majetić), Vidoš (od 70. Ravlić), Tadej, Dragović, Marković, Kovačić, Drašković, L. Šimunović (od72. Jukić), Omić (od 54. M. Šimunović), Dragović (od 85. H. Šimunović).

Rezultati 14. kola: Vihor - Mrkopalj 2:4, Kozala - Polet 5:0, Rikard Benčić - Željezničar 4:1, Turbina - Risnjak 2:0, Snježnik - Goranka 0:1,  Kraljevica - Vrbovsko 2:1.
Poredak: Kraljevica 36, Risnjak 31, Rikard Benčić 27, Turbina 25, Kozala 25, Vrbovsko 22, Mrkopalj 21, Vihor 14, Goranka 13, Željezničar 8, Polet 8, Snježnik 7, Gomirje 1 (-7) bod.

Utakmica na Podhumcu (Turbina - Risnjak 2:0), trajala je četiri minute duže, nego na Oštru, gdje su igrači Kraljevice već opušteni iščekivali potvrdu rezultata. Raspletom utakmica 14. kola, prednost Kraljevice je ponovo narasla na pet bodova.  Lider prvenstva, morao se dobro pomučiti za pobjedu. Vrlo dobro Vrbovsko spretno je ušlo  u utakmicu željno nadigravanja. Pauza od 116 dana od posljednjeg jesenskog kola, lijepo vrijeme, dobar travnjak, solidno popunjene tribine, jednostavno su tjerali aktere da daju sve od sebe.

Vrlo sadržajna utakmica prepuna udaraca, lijepih golova, prečki, vratarskih obrana... Već u 2. Strukan upućuje vrlo neugodnu loptu, između ubačaja i izravnog udarca na gol Grgurića, koji sa mnogo napora izbacuje loptu u korner. U 8. minuti nakon velike gužve pred Grgurićem najbolje se snalazi Brkljača i sprovodi loptu u mrežu -1:0. Gosti su, doduše sramežljivo, pokušali reklamirati zaleđe. U većini prilika gostiju iz prvog dijela utakmice, kumovali su i nesigurni domaći obrambeni igrači. Tako je u 15. minuti pogrešku obrane ispravio Strukan izbijanjem lopte u korner, nakon kojega je Bilen bio na velikim iskušenjima. I tako narednih 5,6 minuta... Udarac najboljeg gostujućeg igrača Maria Draškovića, brani Bilen uz pomoć ogromnog iskustva i odličnog postavljanja. Do odmora gosti su opasniji, ali Bilen je na visini zadatka.

U posljednjoj minuti utakmice slijedi „play of the day“ u režiji Draškovića. Slobodni udarac Draškovića jedva da su igrači u živom zidu i pogledom mogli ispratiti. Projektil s više od 22-23 metra uletio je silinom i preciznošću u mrežu pogodivši nosač gola - 1:1. Atraktivno, precizno i zvučno efektno...

Već pet minuta nakon odmora Pečar sa vrha kaznenog prostora koristi povlačenje gostujuće obrane i neodlučnost, te preciznim, više nego snažnim udarcem donosi Kraljevici 2:1 vodstvo.  Jaki tempo pomalo je učinio svoje. Slijedi i razdoblje, kada treneri mnogo rotiraju, a u županijskim ligama postoji mogućnost čak 5 izmjena, što su gosti galantno iskoristili.  U 77. ponovo je Drašković na sceni. Slobodni udarac, ovoga puta sa još veće udaljenosti nego kod postignutog pogotka, leti i dobrano trese prečku.  Dobra utakmica, sa nizom istaknutih i korektnih pojedinaca, na nivou jedne do dvije lige višega ranga natjecanja. (S. Lončarić)

TURBINA - RISNJAK 2:0

Igralište Podhumac. Gledatelja: 70. Sudac: Bošnjak (Kastav).
Strijelac: 1:0 Babić (9.), 2:0 Babić (15.)

TURBINA: Malić, Brozović, Kosagov, Babić (od 89. Bačić), Ribarić 7, (od 67. Barac), M. Matejčić (od 55. Kopić), Brnčić (od 46. Domijan), Brižić (od 62. Čop), Zubčić, V. Matejčić, Mataija.

RISNJAK: Komadina, Čop (od 45 D. Stanić), Habibović, Boban, M. Stević (od 62. D. Stević), Eder (od 66. Lončar), Komar, Petrović, Grgurić, Gašpar, Petelin.

Crveni karton: Petelin (46. - drugi žuti).

Najavljeni derbi pripao je u prvih pola sata izrazito raspoloženom domaćinu, odnosno preciznom Babiću. Već u 9. minuti trese se mreža Komadine. Napad je povukao Zubčić, probio bok do korner linije, odakle je precizno ubacio pred gol Risnjaka. Babić je skočio najviše i Turbinu donio vodstvo 1:0.

Samo pet minuta kasnije domaća obrana zaustavila je gostujući napad na tridesetak metara od vlastitog gola. U napad je krenulo više domaćih, vrlo mladih igrača, koji su izigrali gostujuću obranu i rezultat je nakon samo 15 minuta bio 2:0. Domaćin je imao i prečku, koju je pogodio Ribarić. Odmicanjem vremena Risnjak uspostavlja ravnotežu. U nastavku igre, iako su ostali sa deset igrača, gost je prijetio, ali se rezultat više nije promijenio. (T. Lončarić)

KOZALA - POLET 5:0

SRC Belveder. Sudac: Romano Čomić (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Mohorić (11'), 2:0 Todorović (14'), 3:0 Krasnić (47'), 4:0 Selaković (63'), 5:0 Selaković (75').

KOZALA: Graovac, Mladenović, Mohorić,  Bošnjak, Piškorjanac, Bašić (od 72' Vrdoljak), Kubica, Krasnić (od 49' Beriša), Todorović (od 57' Rukavina), Selaković (od 82' Periša), Sahiti (od 54' Đuran).

POLET: Košmrlj, Grgurić, Knaus, Brenc, Malnar, Božić, Margeta (od 78' Suvić), Brenc (od 62' Štefančić), Jakoplić (od 54' Ožbolt), Štimac, Mrvoš.