Prva A županijska liga: Kraljevica bolja od Turbine u susjedskom derbiju

Nedjelja, 06. travnja 2014. 19:33 Napisao/la  S. Lončarić

Igralište Oštro. Gledatelja: 80. Sudac: Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Strukan (3'), 2:0 Franko (78').

KRALJEVICA: Bilen, Perišić, Babić (od 26. Šupraha), Marušić, N. Strukan, Rubinić, Švrljuga (od 83. Straka), Franko, Brkljača, I. Strukan, Miojolović.

TURBINA: Grbčić, Brozović, Mataija (od 46. Kopić), Milošević, P. Kosagov, Babić, Ribarić (od 66. Barac), Domijan (od 66. I. Kosagov), M. Matejčić (od 66. Brnčić, od 70. Čop), Zupčić, V. Matejčić.

Prva A županijska liga: Kraljevica - Turbina 2:0, Vrbovsko - Rikard Benčić 1:1, Goranka - Kozala 2:3, Risnjak - Vihor 6:0, Željezničar - Gomirje 4:3, Polet - Mrkopalj 3:3.

Rani pogodak u mreži Turbine nimalo nije poremetio ambiciozne goste. U 3. minuti, Grbčić je dobro intervenirao na udarac sa ruba kaznenog prostora, ali je na odbijenoj lopti najspretniji bio Ivica Strukan i nekompletnoj Kraljevici donio 1:0. I u 7. minuti dosta problema za Grbčića, nakon čudnog leta lopte. Vratar Turbine, koji je nakon podužeg vremena stao na gol, odmijenivši povrijeđenog Ožanića, spretno je u drugoj intervencije izašao pobjednikom. Gosti igraju vrlo poduzimljivo, ali većina napada kreće kroz sredinu terena, gdje i Kraljevica ima jake snage, iako su nastupili samo sa dvije pričuve. Napadi domaćina su brži i konkretniji, tako Švrljuga u 23. puca za malo kraj gola, a u 43. Šupraga pogađa vratnicu, nakon udarca iz velike daljine.

U 46. minuti prvi napad Turbine je i najzrelija prilika gostiju. Antonio Zupčić iz vrlo izgledne prilike pokušava prebaciti Bilena. Iskusni vratar u maniri košarkaške blokade, izlazi kao pobjednik iz ovog suočavanja sa mladim napadačem iz Triblja.  Uvećanje vodstva Kraljevice slijedi nakon sjajnog udarca Franka sa 17-18 metara. Pri samom kraju utakmice gostujuća prečka se ponovno trese, nakon slobodnog udarca Rubinića.