A-2 liga košarkaša: Škrljevo nadmoćno održava prednost, Crikvenica prati ritam

Ponedjeljak, 26. siječnja 2015. 09:26 Napisao/la  SC

Jedini poraz u prvom dijelu sezone Škrljevo je doživjelo u Malom Lošinju, Jadranka u uzvratu nije imala šanse. Sandro Kordiš postigao čak 41 poen u pobjedi Stoje nad Kraljevicom

A-2 košarkaška liga – Zapad, 13. kolo

ŠKRLJEVO – JADRANKA 92:63 (25:17, 20:17, 15:14, 32:15)
ŠKRLJEVO: Kozlevčar 10, Prostran 7, Mitić, Amančić, Škerjanc, Bjelanović 2, Modić 10, Gržinić 12, Trbović 5, Kraljić 22, Cvitanović 8, Velčić 16
JADRANKA: Sučić, Mužić 6, Herenda 3, Tariba 9, Lehocki, Topić, Šolić 7, Kovačević 29, Žeželj 7, Blažević 2.

Jedini poraz u prvom dijelu sezone Škrljevo je doživjelo u Malom Lošinju. U uzvratu na Mavrincima košarkaši Jadranke nisu imali šanse, lider prvenstva revanš je odigrao dovoljno motivirano da bi gosti do kraja mogli izdržati pritisak.

STOJA - KRALJEVICA 87:70 (19:18, 17:14, 26:19, 25:19)
STOJA: Antolović, Bulešić 14, Mezulić 8, Dasko 9, Ivanković 6, Kordiš 41, Tumpić 7, Pajković, Drobnjak, Đugum 2, Premasunac.
KRALJEVICA: Brletić, Marečić 5, Govorčin 10, Protega 7, Konjević 17, Krstinić 6, Đurić 2, Frančišković 2, Miletić, Perić 7, Bobanović 14.

U prvom poluvremenu Kraljevica je održavala priključak, na odmoru je favorizirana Stoja imala prihvatljivu prednost (36:32). U nastavku momčad Vladimira Korošeca podiže ritam igre, agresivnija igra u obrani na kraju je rezultirala uvjerljivom pobjedom Stoje.

Prvo ime utakmice bio je vrlo raspoloženi Sandro Kordiš, koji je postigao čak 41 poen.

GHIA STAFF – PULA 1981 54:73 (18:16, 16:12, 8:21, 12:24)
GHIA STAFF: Erik, Ćus 11, Zajc 3, Fabris 6, Krnjus 6, Jakus 4, Daus 15, Mlekuš 5, Perić 2, Brajković 2,Grubiša, Guštin.
PULA 1981: Sijamhodžić 8, Perdija 9, Kajfeš 2, Maurel, Grašo P. 14, Radunić 12, Starčević 7, Antić, Grašo A. 2, Mohorović, Rakić 17, Travica 2.

U utakmicu sa favoriziranom i visokopozicioniranom Pulom 1981 domaćini su (bez da se nabrajaju odsustva drugih igrača) ušli u odnosu na utakmicu u Karlovcu bez Vanje Miletića i Petra Ćus. Ipak, hrabro je ekipa sa prosjekom godina od 18,1 godina (četiri seniora, pet juniora i tri predkadeta!) povela 7:2, vodila cijelo prvo poluvrijeme i do deset razlike te završila poluvrijeme sa vodstvom od 34:28.

U drugom poluvremenu dolazi do nesvjesnog psihološkog opuštanja u nekoliko navrata, dekoncentracija dolazi do izražaja i gosti treću četvrtinu vode sa još uvijek prihvatljivih sedam razlike. U zadnjoj četvrtini uz iskustvo pojedinih i mladalačku energiju drugih Puležana na naplatu dolazi i umor od utakmice Pazinaca u srijedu u Karlovcu.

Posljednje minute za Pazince igra petorka sa prosjekom 15,1 godina, od toga sa sigurno najmlađom trojicom talentiranih igrača u svih pet drugih liga. Od predkadeta Gvida Guština, Tea Erika i Luke Zajca, svi rođeni 2001. godine, posebno se ističe Zajc, koji postiže u prvoj utakmici za seniore svoja prva tri koša.

CRIKVENICA – ZAMET 77:68 (23:14, 16:19, 22:13, 16:22)
CRIKVENICA: Maruna 3, S. Domijan, Piškulić, B. Šamanić, Mandžuka, Komadina 16, M. Šamanić 31, Zoričić, M. Domijan, Dejanović, Benić 27
ZAMET: Jovanović 5, Trbović 4, Crkvenčić 5, Amančić 14, Moravček 6, Vucić 13, Delpin, Matovinović, Ferenčić 9, Cvitković, Jelenić 12, Čeperić.

Kirci su preslikali utakmicu iz prošlog kola protiv Stoje. Ovoga puta sa samo četiri strijelca (Komadina, Benić, Šamanić, Maruna) pobijedili su goste u utakmici koju su kontrolirali cijelim tijekom, uz jedno izjednačenje (9-9). Vatromet trica bio je presudan, cijevalo je sa svih strana...

Gost vrlo dobar, potentan i sa vrlo izneviliranim, potpuno ravnomjerno raspoređenim igračkim kadrom. Zamećani su perspektivan sastav za kojega je tijekom ovogodišnjeg prvenstva zaigralo već 19 igrača. Vrlo dobro odigrali su razdoblje od 22. do 26. minute, kada su domaće vodstvo 45:35 sustigli na samo +3. Onda su tri domaća mušketira malo dodala gas....

Vrlo brzo domaća prednost narasla je na 62-50. Slijedi nova gostujuća serija sa kratkom, ali učinkovitom partiturom Jovanovića, Amančića i Jelenića. Prednost je sustignuta (66:60), ali tri napada gostiju nisu urodila plodom. Crikvenica mirno pronalazi put do pobjede.

I na kraju utakmice potpuno nepotrebna stručna reakcija trenera Hrvoja Radanovića sa gostujuće klupe. Pri već utvrđenom i postignutom konačnom rezultatu, gosti traže minutu odmora 26 sekundi prije kraja utakmice, pa još jednom šest sekundi kasnije. Igrač Zameta, pun korisnih informacija koje je dobio u minuti odmora, uzeo je loptu da bi se na centru poigravao čekajući istek vremena na semaforu.

Grdo i sramotno je zvučalo topkanje lopte o pod bez namjere da se krene prema domaćem košu. Potez koji čak nije bio ni duhovit - naprotiv... Nade riječke košarke trebale su dobiti naputak da se na kraju utakmice pobjedniku čestita na pobjedi. Tim više jer je upitno da li i kada će više imati prilike igrati sa igračima od kojih su neki u košarci, kada još pojedini poletarci Zameta nisu bili ni rođeni. "Starčići" su još jednom pokazali veličinu sporta, pristupa, odanosti i ljubavi prema matičnom klubu.

Smireni i uvijek staloženi Zoran Oštrić, trener Crikvenice, iziritiran potezom gostiju ljutito je napustio dvoranu dvije sekunde prije kraja utakmice, izbjegavši rukovanje sa gostima... (S. Lončarić)

ROVINJ – KASTAV 53:99 (11:25, 15:20, 7:39, 20:15)
ROVINJ: Banko 10, Toembel, Okmaca 7, Zečević 8, Ključević, Solina 5, Šturman, Elbl 8, Codacci 9, Franković 6
KASTAV: Miletić 17, Mandić 21, Saftić 13, Barnjak 14, Dobrić 12, Vodopić 4, Ratko, Plaziblat 5, Dujić 8, Mandičić 1, Santini, Domnik 4

LABIN - ŠANAC KARLOVAC 41:91 (13:20, 13:25, 6:20, 9:26)
LABIN: Faraguna 4, Nadarević 2,Juričić 1, Fable B. 3,Omanović 2, Gligorović 15, Gobo, Mohorović 5, Fable D, Žamaria, Đerman 8.
ŠANAC KARLOVAC: Pozar 5, Josipović 13, Panjević 5, Beber 10, Razumić 15, Lipak 3, Škrtić 6, Lukačić 6, Božić 2, Špehar 11, Novosel 15.