Nedjelja, 20. kolovoza 2017. 20:26 Napisao  I. V.

Utakmica pretkola Kupa PGŽ: Pomorac 1921 - OŠK Omišalj 3:1

Utakmica pretkola Kupa PGŽ

POMORAC  1921 - OŠK OMIŠALJ 3:1

Igralište u Žuknici. Gledatelja 250

Sudac: Marko Linić (Grobnik)

Strijelci: 0:1 Prpić (58), 1:1 Dželalija (72), 2:1 Benić (90+2), 3:1 Š. Grgić (90+4)

Žuti kartoni: Dorčić (Pomorac 1921), Grujić, Dajđić (OŠK)

POMORAC 1921: Šestan, Ž. Grgić (80 Skočaj), Bagadur (70 Stranić), Karlovčan, Isakov, Veljačić (61 Tauković), Benić, Dorčić, Arbanas (46 Š. Grgić), Bura (56 Dželalija), Petrović

OŠK OMIŠALJ: Grujić, Đunđek (63 Stanivuk), Cerić, Žuvić, Radoslavić, Žuvić, Prpić, Veljačić (61 Šare), Dadić (46 Škoda), Dajđić, Kostelac

Nogometaši Pomorca 1921 ostvarili su pobjedu u povijesnoj utakmici za kostrenski nogomet.

Nakon dvije sezone stanke u Žuknici je odigrana prva seniorska natjecateljska utakmica, u pretkolu županijskog Kupa Pomorac 1921 pobijedio je OŠK Omišalj rezultatom 3:1.

Prvi gost u Žuknici bio je županijski prvoligaš iz Omišlja kojega odnedavno trenira Andrej Živković, nekada igrač prvoligaša Pomorca.

Da simbolika prve utakmice zaživi na uspomenama, pogodak za OŠK postigao je veteran Marin Prpić, dugogodišnji kapetan Pomorca iz najboljih dana kostrenskog nogometa.

U prvom poluvremenu igralo se ravnopravno, kao što treneri vole reći, momčadi su dobro stajale na izuzetno lošem travnjaku. Dogodila se po jedna velika prilika na objema stranama (Dajđić, Petrović), bilo je dosta trke i čvrstine.

Županijski drugoligaš iz Kostrene ravnopravno je igrao protiv prvoligaša.

Na početku drugoga dijela gosti su bili nešto poduzetniji, što je rezultiralo Prpićevim pogotom u 58. minuti.

Nakon toga vrijeme je počelo teći za Pomorac, treneri Dragan Štulić i Vladimir Jerić izmjenama su podignuli ritam koji Omišljani nisu mogli pratiti.

U zadnjih dvadesetak minuta Pomorac je potpuno nadigrao goste.

Kada je Igor Dželalija u 72. minuti ušao u povijest kao prvi strijelac za Pomorac 1921 u službenim utakmicama, na terenu je ostala igrati i nadasve trčati samo jedna momčad.

U sudačkoj nadoknadi Benić i Šimun Grgić dvama pogocima osigurali su prolaz u iduće kolo kupa što je bio povod za slavlje u čast povratka nogometa u Kostrenu.

Najvažnije, u zapisniku Pomorca 1921 našlo se 18 igrača od kojih samo jedan (Bura) nije prošao školu nogometa u Kostreni.

Možda je i zbog toga na tribinama bilo više gledatelja nego u nekim davnim prvoligašim utakmicama...