ČETVRTA HNL

Krk pobijedio Opatiju, uvjerljiv poraz Grobničana

Subota, 30. kolovoza 2014. 19:59 Napisao/la  SC

Rezultati 1. kola: Krk - Opatija 2:1, Mladost - Grobničan 3:0, Halubjan - Lošinj 2:0

Međužupnijska liga, 1. Kolo

KRK - OPATIJA 2:1

Igrlište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 150. Sudac: Vladimir Merle (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Tucaković (3'), 2:0 Bajramović (86'), 2:1 Radomir (90').

Žuti kartoni: Zec, Konjić, Kovačević (Krk), Dunković, Radomir (Opatija).

KRK: Tomašić, Konjić, Maglić, Nenadić, Bošnjak (od 58' Turčić), Kovačević, Tucaković, Pejanović (od 73' Lugušić), Kurolt, Jurasić, Zec (od 66' Bajramović).

OPATIJA: Milenković, Juraga (od 46' Matovina), Hasičić (od 46' Krešić), Brozović, Dunković, Šuker, Rudan, Rukavina, Vrdoljak (od 55' Radomir), Dadić, Erceg.

Pogotkom Bajramovića u 86. minuti utakmice nogometaši Krka zapečatili su derbi prvog kola Međužupanijske lige. Krčani su otvorili utakmicu kako se samo poželjeti može, već u četvtoj minuti precizan zadnji pas Kovačevića za Tucakovića i golman Opatije bio je nemoćan. Domaćin prepušta sredinu terena i inicijativu gostujućoj ekipi te brzim kontrama u više navrata stvara izgledne prilike, tako Zec potom Pejanović i na kraju poluvremena Bošnjak propuštaju riješiti utakmicu već u prvom dijelu. U drugom poluvremenu ista priča, nogometaši Krka stvorili su dvije dobre prilike, no Pejanović i Konjić propuštaju se upisati u strijelce. Počasni zgoditak na samom isteku utakmice dijelo je Radomira na ubačaj Dunkovića.

MLADOST - GROBNIČAN 3:0

Igralište Oliva. Gledatelja: 200. Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Halilović (50'), 2:0 Halilović (70'), 3:0 Halilović (84').

Žuti kartoni: Marijanović (Mladost), Avgustinović (Grobničan).

Crveni karton: Jukić (Grobničan, 75', drugi žuti karton).

MLADOST: Perković, Makić, Marijanović, Ljubešić (od 86' Bogdan), Škaro (od 63' Hoxha), Halilović, Nišević (od 72' Šistek), Bogdan, Valčić, Pavić, Livović.

GROBNIČAN: Nedić, Jukić, Vukelić, Miculinić, Kuši (od 69' Sokoli), Škarica (od 80' Miškulin), Prtenjača, Babić, Grbac, Lončar (od 51' Conjar) , Avgustinović.

U utakmici s podosta prigoda, nogometaši Grobničan propustili su svoje na samom startu utakmice gdje su mogli riješiti pitanje pobjednika da bi do kraja bili zadovoljni sa samo tri pogotka u svojoj mreži. Uz sve isključen je i Stjepan Jukić u 75. minuti zbog drugog žutog kartona. Sve pogotke na utakmici postigao je Almir Halilović.

Domaći su u utakmicu ušli vrlo loše pa u prvih pola sata Grobničani imaju dvije matne situacije. Oba puta promašio je mlađahni Lončar, jednom glavom s pet metara, a drugi put mu Marijanović blokira udarac. Gostujući promašaji kao da su malo probudili domaći koji tada prijete preko Škare čiji udarac s vrha šesnaesterca odlazi pored gola. Nakon toga Halilovićev udarac s 18 metara Nedić odbija u korner, a najbolju prigodu u prvom dijelu imaju gosti kada nakon jednog centaršuta s desne strane Domagoj Prtenjača glavom šutira s tri metra, a Perković bravurozno brani.

Igrala se treća minuta nastavka kada je Makić povukao loptu na lijevoj strani, dao za Renata Valčića čiji idealni centaršut Almir Halilović glavom sa osam metara šalje u gornji lijevi kut – 1:0. U 62. minuti Halilović izlazi sam na golmana gostiju koji mu udarac brani, ali sedam minuta kasnije isti su akteri, ali različit ishod. Ovog je puta Halilović bio priseban te je plasiranim udarcem povisio na 2:0.

U 84. minuti Almir Halilović iskorištava dugu loptu Šisteka, rutinirano poentira te zajedno s Piromanima slavi svoj „hattrick“. Do kraja susreta još se dvaput tresao okvir gostujućeg gola; Ljubešić je iz „slobodnjaka“ uzdrmao gredu, a Pavić iz igre vratnicu.

FUNTANA - CRIKVENICA 2:1

Igralište Funtana. Gledatelja: 100. Sudac: Branko Vučinić (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Buršić (25'), 1:1 Brajković (56'-11m), 2:1 Smojver (65'-ag).

Žuti kartoni: Štifanić, Fedotov, Šegon (Funtana), Matešković (Crikvenica).

FUNTANA: Lisjak, Ševo (od 46' Vuk), Palinkaš, Šegon, Vidović, Štifanić, Gjumić, Fedotov, Buršić, Mišan (od 46' Žiković), Bilandžić (od 61' Barbić).

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli (od 63' K. Fazlji),  Marić (od 46' Popović), Smojver, Matešković, Butorac, Cianci, Kuna, Brajković, Ribarić, Jovanović.

Fantastična utakmica odigrana je u Funtani gdje su obje momčadi igrale za gol više. Prva prigoda bilježi se u 15. minuti kada Palinkaš dugom loptom pronalazi Buršića koji se u primanju oslobađa čuvara, izlazi sam na Sroka koji mu brani udarac. Tri minute nakon toga Kuna je u odličnoj prigodi, ali Lisjak brani njegov udarac sa četiri metra te tako spašava Funtanu.

U  25. minuti Štifanić ubacuje, lopta pogađa se u gužvi odbija do Sandija Buršića koji se osvećuje Sroku pogotkom kroz noge – 1:0. Tri minute kasnije Bilandžić pronalazi Fedotova u prigodu, a lob udarac funtanjanskog napadača okončava na gostujućoj gredi. Minutu prije predaha Fedotov šutira glavom, a Srok vadi loptu iz rašlji pa ostaje 1:0.

U drugom dijelu Crikvenica je izjednačila. Igrala se 55. minuta kada je lopta pogodila u ruku kapetana domaćih, a sudac Vučinić pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač jedanaesterca bio je iskusni Mate Brajković - 1:1.

Nakon toga Funtanjani kreću po  pobjedu, ali Srok brani udarce Fedotova i Gjumića u kratkom razdoblju sredinom drugog dijela. A onda, trenutak odluke, 65. minuta i korner za domaće kojeg je izveo Igor Žiković, a neugodan centaršut u peterac u svoju je mrežu skrenuo Smojver za 2:1.

Do kraja utakmice mnoštvo prigoda; bolje su imali gosti, ali je Robert Lisjak obranio tri matne situacije gostiju (Butorac, Jovanović i Cianci).

PAZINKA - NEHAJ 1:0

Gradski Stadion. Gledatelja: 100. Sudc: Dalibor Šušnjar (Klana).

Strijelac: 1:0 Krajcar (7').

Žuti kartoni: Bačić, Funčić, Krajcar, Kišić (Pazinka), Lopac (Nehaj).

Crveni karton: Levak (Pazinka, 30', namjerno igranje lopte rukom i izglednoj poziciji za postizanje pogotka).

PAZINKA: Funčić, Erik, Tomišić, Baša (od 75' Rabar), Pinčan, Levak, Zgrablić, Bačić (od 77' Kišić), Krajcar (od 90' Ivnačić), Rudela, Videkić.

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Žunić (od 36' Lopac), Biondić, Tomljanović, L. Vukelić (od 61' Tonković), Tomac, P. Prpić, Pećanić, M. Prpić (od 71' Glavičić), I.  Vukelić.

Iako nisu pružili dojmljivu partiju, a uz to su cijelo drugo poluvrijeme bili s igračem manje, nogometaši Pazinke su više nego zasluženo osvojili prva tri prvenstvena boda.

Počelo je burno pred gostujućim golom, a lopta se u Baričevićevoj mreži našla već u sedmoj minuti. Videkić je s lijeve strane šesnaesterca povratnom loptom pronašao Krajcara, a ovaj je na 16 metara zahvatio, u punom trku i poslao u desni donji kut nemoćnog Baričevića - 1:0. U 11. minuti Videkić izlazi sam „oči u oči“ s Baričevićem, dvije minute kasnije puca glavom s pet metara, a lopta oba puta pogađa ravno u gostujućeg vratara.

U 20. minuta Rudela neuspješno pokušava prebaciti vratara i propušta veliku prigodu za povećanja domaćeg vodstva. A onda velika pogreška Levaka koji kao zadnji igrač u 30. minuti zahvaća jednu dugu loptu rukom, pa ga Šušnjar opravdano šalje na prijevremeno tuširanje. Dvije minute kasnije trese se okvir domaćeg gol, potegnuo je Pećanić s 25 metara, a lopta, umjesto Funčićeve mreže, pogodio njegovu desnu vratnicu.

U nastavku brojčano inferiorniji Pazinjani zbijaju svoje redove u obrani i čekaju prigodu iz kontre. Gosti anemični i bezidejni, a jedinu ozbiljniju prijetnju, udarac Pećanića sa 10 metara, u 85. minuti, osujećuje Funčić odličnom intervencijom.

HALUBJAN - LOŠINJ 2:0

Igralište Brnasi. Gledatelja: 100. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje).

Strijelci: 1:0 Josipović (65'), 2:0 Peršić (80').

Žuti kartoni: Pinjuh, Kinkela (Halubjan), Vodanović, Milanović, Valenčić (Lošinj).

HALUBJAN: Raspor, Brnčić (od 36' Samardžija, od 76' Ivkić), Omerović, Kučinić, Pinjuh, Kinkela, Štimac (od 46' Peršić), Alilović, Josipović, Šanjug, Monjac.

LOŠINJ: Paleka, Vajić, Valenčić, Udović, Viskić, Jergović, Martuslović (od 62' Vodanović), Milanović (od 81' Mrvac), Kauzlarić (od 79' Paravić), Babić, Lazić.

Nogometaši Halubjana zakoračili su u prvenstvo protiv Lošinja, nove momčadi u ligi. Otočani su izdražli do 65. minute kada su pokleknuli, iako su u prvom poluvremenu bili bolja momčad na travnjaku. Nogometaši Lošinja bili su življi i brži od domaćina u duelu, ali to na kraju nisu pretvorili u konkretnu prednost.

Viškovljanima su pobjedu donijeli juniori Karlo Josipović i Franco Peršić. U 65. minuti Kučinić je dugom loptom na boku pronašao Monjca koji je pucao, a odbijenu loptu u mrežu je pospremio Josipović.

Potvrda pobjede stigla je u 80. minuti. Peršić je odlično potegnuo s 25 metara i sjajnim golom potvrdio pobjedu Halubjana.

VINODOL - JADRAN 2:1

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200. Sudac: Zoran Janković (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Devović (50'), 1:1 Šmit (78'), 2:1 Uremović (90').

Žuti kartoni: Vukelić (Vinodol), Petrušić, Kastrati, Tikas (Jadran).

VINODOL: Ćućić, Rubčić (od 46' Lenac), Petrinović, Uremović, Vukelić, Mataija, Šmit, Tomić, Rubčić, Jelenović (od 72' Petrinović), Radetić (od 58' Topolovec).

JADRAN: Petrušić, Belušić, Kastrati, Fabijančić, Tomić, Šendula, Pelizzar,  Tikas, Dujanić, Banko (od 46' Devović, od 51' Užila), Krizmanić.

Nogometaši Vinodoal pobjedom nad Jadranom otvorili su sezonu, a tri boda su tim slađa kada se uzme u obzir da je pobjednički pogodak stigao u 90. minuti Vinodol je bio nešto konkretniji u prvom dijelu, a u završnici nije iskoristio jednu izglednu priliku. Gosti su poveli u 50. minuti. Devović je okončao jednu brzu kontru Novljani se nisu uspjeli oporaviti od šoka desetak minuta, gosti su imali i priliku udvostručiti prednost i tako vjerojatno riješiti pitanje pobjednika, ali vratar Ćućuić bio je siguran.

U 78. minuti Šmit je utrčao iza leđa obrane i sjajnu loptu u prostor pretvorio u gol - 1:1. Kada se činilo da će momčadi podijeliti bodove velika radost za domaćina. Nakon kornera Uremović je odlično reagirao i pospremio loptu u mrežu - 2:1.

ROVINJ - RUDAR 2:3

Igralište Valbruna. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Krneta (Umag).

Strijelci: 0:1 Juričić (16'), 0:2 Barišić (39'), 0:3 Matulja (62'), 1:3 Barlecaj (64'-11m), 2:3 Abuselyana (66').

Žuti kartoni: Juričić, Mehić, Sertić (Rudar).

ROVINJ: Marijanović, Abuselyana, Budicin, Sošić, Barlecaj, Marangon, Maružin (od 46' Abuselyana), Gjurchinoski (od 77' Đonlić), Perković (od 85' Stojanov), Mihajlović, Jokić.

RUDAR: Vozila, Sertić (od 67' Božićević), Mehić, Juričić, Fejzić (od 87' Zakomac), Barišić, Bojkić, Dobrić, Škopac, Alić (od 46' Miletić), Matulja.

Odličnu utakmicu, začinjenu s pet golova, odigrali su na premijeri Rovinj i Rudar. Gosti umalo od gotovog napravili veresiju, no ipak doma odnijeli tri boda koja će im puno značiti u nastavku prvenstva.

U 16. minuti Juričić je iskoristio konfuziju domaće obrane te iz jedne gužve iz blizine matirao Marjanovića - 0:1. Prethodno je iz auta ubacio Bojkić, a Fejzić produžio glavom pred domaći gol do gostujuće udarne igle.

U 27. Perković cilja u same rašlje, a Vozila se izvija koliko je dug i širok i loptu izbija u korner. Labinjani prednost udvostručuju u 39. minuti. Bojkić je sad još bolje ubacio dugu loptu u domaći šesnaesterac gdje je Barišić majstorski zahvatio iz voleja i s osam metara zatresao domaću mrežu - 0:2.

U sedmoj minuti drugog dijela Mehić prolazi po lijevom boku, ubacuje na visinu jedanaesterca, a Matulja u „mat situaciji“ glavom šutira preko grede. U 57. minuti Jokić puca s ruba šesnaesterca, a Vozila krajnjim naporom brani. Četiri minute kasnije činilo se da je susret riješen, Juričić „u tunel“ ubacuje Matulju, a ovaj u punom trku sa 10-ak metara, malo iskosa s desne strane, loptu naprosto „zakucava“ u mrežu nemoćnog Marjanovića - 0:3.

No, tad na scenu stupaju domaći i umalo dolaze do potpunog obrata. Najprije je Sertić, u 62. minuti, srušio Gjurchinoskog u kaznenom prostoru. Barlecaj je s bijele točke loptu poslao u jednu, a Vozilu u drugu stranu labinskog gola - 1:3. Samo dvije minute kasnije „kanarinci“ stižu na korak zaostatka, Gjurchinoski je oštro šutirao, sa desetak metara, Vozila odbio ravno na nogu Omara Abuselyane koji je precizan  - 2:3. Isti igrač, u 69. minuti propušta najbolju prigodu domaćih za izjednačenje, no njegov udarac glavom umjesto u Vozilinoj mreži okončava na vratnici.