Grobničan godinu počeo atraktivnom utakmicom, Osijek napunio mrežu domaćina

Srijeda, 16. siječnja 2019. 17:19 Napisao/la  SC

Osijek pobijedio Grobničan rezultatom 7:0, svih sedam pogodaka gosti su kao na traci postignuli u drugom dijelu utakmice odigrane na Mavrincima

Domagoj Pretnjača i Henty
Domagoj Pretnjača i Henty Foto: Lario Tus

Nogometaši Grobničana godinu su počeli pripremnom utakmicom protiv atraktivnog protivnika, na Mavrincima je gostovala momčad Osijeka koja se priprema u Rovinju.

Osijek je pobijedio rezultatom 7:0, svih sedam pogodaka gosti su kao na traci postignuli u drugom dijelu, kada je trener Zoran Zekić na teren poslao novu postavu sastavljenu od većine standardnih igrača.

U drugom poluvremenu igrači Grobničana nisu mogli pratiti ritam jedne od najboljih hrvatskih momčadi djelomično zbog toga što je trener Dušan Gruevski u drugom poluvremenu dao priliku svim igračima.

Mogao je Osijek uvjerljivije pobijediti, na kraju se utakmica počela pretvarati u jači pucački trening.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo zato jer su igrači Grobničana fizički djelovali kao da prvenstvo može početi idući vikend.

Budući da su pripreme počeli u ponedjeljak, očito su iz zimskih rezervi crpili dovoljno snage da bi Osijeku bez problema parirali u duel-igri.

U prvom dijelu Osijek je stvorio samo jednu izglednu priliku, Radeljić je udarcem glave promašio prazna vrata nakon Lopina ubačaja.

Špoljarićeva (polu)šansa nije bila ništa izglednija od nekoliko (polu)šansi domaće momčadi, koja je nekoliko puta organizirano odigrala završnicu za pljesak s popunjenih tribina.

GROBNIČAN: Srok, F. Bosančić, Jukić, Gundić, Miculinić, Poropat, Babić, Matković, Brdar, Pretnjača, Pilčić. Još su igrali: Curać, Conjar, Vukelić, Klić, A. Bosančić, Fućak, Ivanović, Orman

OSIJEK: Ivušić, Špoljarić, Radeljić, Bagadur, Lončar, Marin, Kamenar, Čavar, Lopa, Boban, Šutalo. Drugo poluvrijeme: Santini, Škorić, Tomelin, Grgić, Janža, Pušić, Pilj, Bočkaj, Dugandžić, Henty, Marić

Pripremna utakmica: Grobničan - Osijek 0:7 (Henty 47, 66, Pilj 55, Marić 57, 88, Bočkaj 62, Škorić 82)