ČEVTRTA HNL - ZAPAD

Halubjan - Novigrad 0:0, Torbarina obranio bod

Subota, 07. travnja 2012. 18:39 Napisao  Milan Kosanović

Halubjan - Novigrad  0:0. Igrala se 85. minuta kada je vratar Halubjana Matija Torbarina sjajnom intervencijom spasio svoju momčad od poraza

HALUBJAN - NOVIGRAD 0:0

Utakmica 22. kola 4. HNL zapad. Igralište Brnasi. Gledatelja: 50. Glavni sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Pomoćnici: Matić i Grgurica (obojica Rijeka).

Žuti kartoni: Šneler, Fabijančić.

Halubjan: Torbarina, Omerović (od 75' Miočić), Kovčalija, Pinjuh, Kinkela, Miletić, Šneler, Josić, Štimac (od 90' Mrvčić), Šanjug, Kučinić (od 87' Malić).

Novigrad: Crnogorac, Kotiga (od 80' D. Živulić), Savatović (od 90' Sinčić), A. Vidaković, Vuk, Tikas, Beletić, Ragać, R. Vidaković, Halilović (od 60' T. Živulić), Fabijančić.

Nogometaši Halubjana nisu uspjeli doći do pobjede nad gostima iz Novigrada koji su se pokazali kao čvrst i kvalitetan protivnik. Utakmica je završila bez pogodaka, no remijem na koncu mogu biti zadovoljne obje momčadi.

Igrala se 85. minuta utakmice kada su gosti iz Novigrada povukli kontru, Radomir Vidaković primio je loptu na 20-ak metara od gola te u sprintu izbio oči u oči s domaćim čuvarom mreže Torbarinom koji sjajnom intervencijom spašava svoju momčad od poraza.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, imao je konce igre u svojim nogama, a raspoloženi Kučinić po lijevom boku s lakoćom je probijao gostujuću obranu. Nažalost po domaći sastav Kučinićevi ubačaji nisu pronalazili plodno tlo. Prva ozbiljnija šansa za Halubjan bila je u 22.minuti utakmice, u glavnoj ulozi ponovno je bio Matej Kučinić koji se iz polukontre probio po lijevom boku došao do ruba 16-erca te snažno tukao prema suprotnom kutu.

Vratar Novigrada Crnogorac mogao je samo pogledom ispratiti loptu, no na žalost Halubjana Kučinićev udarac zaustavila je vratnica. Osam minuta kasnije Kovčalija u 16-ercu pronalazi Kučinića koji iz okreta sjajno puca, no ovoga puta lopta je odsjela na gredi. Nekoliko minuta prije kraja prvog poluvremena svoju priliku dočekali su i gosti iz Novigrada. Pinjuh je na 20-ak metara od vlastitog gola nespretno izgubio jednu loptu što koristi Radomir Vidaković te izbija pred vratara Halubjana Torbarinu, no neprecizan šut gostujućeg napadača završio je iza domaćeg gola.

Na koncu valja spomenuti da je Halubjan bio bolja momčad na igralištu u Brnasima, no za nešto više od boda domaćim igračima nedostajalo je malo sreće, ali i odlučnosti u igri prema naprijed.

NAPRIJED - JEDINSTVO 3:1

Utakmica 22. kola Četvrte HNL-zapad: Naprijed - Jedinstvo O 3:1 (1:0). Igralište Lonja. Gledatelja. 50. Sudac: Branko Vučinić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Hamidović (3'), 2:0 Ende (77'), 3:0 Ende (82'), 3:1 Čudić (90'). Žuti kartoni: Hamidović (Naprijed), Vozila, Mohorović (Jedinstvo O.).

Naprijed: Kezić, Kružić, Valenčić, Murica, Savić, Radmanović, Kauzlarić, Jugović, Behđeti (od 74' Brkljača), Kanjer (od 80' Perušić), Hamidović (od 64' Ende).

Jedinstvo: Šumberac, Klapčić, Dobrić, Pavinčić, Vozila (od 46' Miletić), Pajković, Jurkić (od 46' D. Mohorović), N. Mohorović, Honović (od 56' Čudić), Černjul, Martinčić.

GORANIN - PAZINKA 4:1

Utakmica 22. kola Četvrte HNL-zapad: Goranin - Pazinka 4:1 (2:0). Gradski stadion. Gledatelja. 30. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum). Strijelci: 1:0 Šimunović (15'), 2:0 Eder (22'), 3:0 Šimunović (52'), 3:1 Rudela (63'), 4:1 Tomljenović (89'). Žuti kartoni: Čop (Goranin), Bačić, Breščić (Pazinka).

Goranin: Raković, Brelih, Randelj, Kovač, Kolenc, Jardas, Lalić, Jerković, Eder (od 46' Jakovac), Randelj (od 64' Tomljenović), Šimunović (od 71' Čop).

Pazinka: Funčić, Piletić, Breščić, Erik (od 25' Jakus), Rabac, Videkić, Bačić (od 73' Fornažar), Zgrablić, Kišić, Rudela, Mališa (od 46' Oplanić).

OTOČAC -  BORAC  2:2

Utakmica 22. kola Četvrte HNL-zapad: Otočac - Borac 2:2 (0:0). Gradski stadion. Gledatelja. 50. Sudac: Kristijan Radovan (Rovinj). Strijelci: 0:1 Sedlić (49'), 0:2 Šljivar (72'), 1:2 Čurčić (73'), 2:2 I. Stupac (78'). Žuti kartoni: I. Stupac, Sladović, Čurčić, Rudelić, Vrban (Otočac), Lipošćak, Grbac (Borac).

Otočac: Brajković, Banić (od 70' Glavinić), Vrban, I. Stupac, A. Stupac, Kostelac (od 62' Krznarić), Dujmović, Rudelić, Burić, Sladović (od 65' Draženović), Čurčić.

Borac: Herman, Vrsaljko, Vrbos (od 46' Grbac), Smojver, Sedlić, Zaharija, Velkovski, Babić, Gruevski (od 67' Šljivar), Lipošćak, Panić (od 59' Klić).

MLADOST - KLANA  4:1

Utakmica 22. kola Četvrte HNL-zapad: Mladost - Klana 4:1 (3:0). Igralište oliva. Gledatelja. 100. Sudac: Siniša Komlenić (Medulin). Strijelci: 1:0 Puljić (4'), 2:0 Peruško (32'), 3:0 Pekica (41'), 4:0 Šistek (59'-11m), 4:1 Kalčić (79'). Žuti kartoni: Šistek (Mladost).

Mladost: Rešidović, Bagarić, Pukjić, Šistek, Popović, Božac, Bagarić, Pekica (od 75' Zovko), Nišević, Marijanović (od 10' Peruško), Tkalec (od 61' Cvitan).

Klana: Raspor, Ujčić, Torbarina, Kalčić, Urukalo, Kovačić, Kokorić, Laginja, Marinac (od 19' Katjazi, od 70' Šebelja), Ribić, Klobučar (od 78' F. Bradašević).

Rezultati 22.  kola: Halubjan - Novigrad 0:0, Naprijed - Jedinstvo O. 3:1, Goranin - Paznika 4:1, Otočac - Borac 2:2, Mladost - Klana 4:1, Umag - Istra 0:1, Rudar - Medulin 1921 1:1.