Subota, 25. listopada 2014. 16:20 Napisao  Marko Babić

Utakmica 10. kola: Halubjan - Vinodol 1:0

Strijelac: 1:0 Štimac (36'-11m)

Žuti kartoni: Hreljac (Vinodol)

HALUBJAN: Bedenik, Brnčić, Baljak (od 46' Štemberger), Miletić, Bedenik, Kinkela, Kučinić, Alilović, Josipović, Šanjug (od 65' Begić), Štimac (od 79' Monjac).

VINODOL: Hreljac, Rubčić (od 71' Uzelac, Uremović, Vukelić, Mataija, Tomić, Rubčić, Petrinović (od 46' Topolovec), Jelenović (od 46' Šmit), Lenac, Filipović.

Nogometaši Halubjana pobijedili su Vinodol i tako upisali devetu pobjedu u prvenstvu. Viškovljani su odigrali jednu od najslabijih utakmica ove sezone, da je Vinodol odnio bod s Brnasa bilo bi to zasluženo iako su gosti u završnici pokazali nedostatak ideje i kvalitetnih rješenja.

Ključni trenutak dogodio se u 33. minuti. Jednu visoku loptu gostujuća obrana nije dobro očistila, a Hreljac je istrčao i promašio loptu koja je došla do Šanjuga. Vratar Vinodola je uklizao i pomeo Šanjuga. Sudac Flegar opravdano je  pokazao na bijelu točku, i gostujući navijači nisu imali prigovora. Siguran je bio Kristijan Štimac - 1:0.

Gosti su solidno krenuli u utakmicu, ali inicijativu pred vratima Halubjana nisu pretočili u izglednu priliku. Na drugoj strani sjevnuo je udarac Šanjuga u 9. minuti koji je završio na gredi. Nakon početnog ispitivanja snaga, Štimac je odličnom loptom pronašao Šanjuga. Kapetan Halubjana bio je u u izglednoj prilici, ali njegov pokušaj blokirao je Zoran Lenac. Štimac je zatim "stisnuo" jednu loptu s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla preko gola.

Halubjan je najbolju priliku iz igre imao u 23. minuti. Nakon kornera, Šanjug je odlično skočio na prvoj vratnici, ali njegov pokušaj sjajnom reakcijom zaustavio je vratar Hreljac.

Gosti su pokušali uzvratiti, Filipović je potegnuo s 18 metara, ali nije bio precizan. U 29. minuti Rubčić je dugom loptom odlično pronašao Petrinovića. Nogometaš Vinodola dobro je smirio loptu u kaznenom prostoru, ali Brnčić je blokirao pokušaj.   Gosti su se trgnuli, a najbolju priliku do kraja poluvremena imali su u 42. minuti. Jelenović je probio lijevu stranu, zavrnuo loptu do Petrinovića čiji su udarac u srcu kaznenog prostora stigli blokirati domaći braniči. Vinodol je imao inicijativu u nastavku, ali većinom bez prave prilike. Pritisak nije dao konkretan rezultat, iako ni na drugoj strani lider Halubjan nije previše pokazao.

U 59. minuti Lenac je ubacio, a Šmit pucao iz okreta glavom. Lijepa akcija, ali udarac je bio po sredini gola i Bedenik je lako uhvatio loptu. Tri minute kasnije Tomić je odigrao za Mataiju koji se sjurio i sjajno potegnuo s dvadesetak metara, ali lopta je otišla pored vratnice. U 69. i 70. minuti dva ubačaja Štimca stvorile su velike probleme za obranu Vinodola, ali propusti su prošli nekažnjeno.

Pokušavali su nogometaši Vinodola ubačajima i dalekometnim pokušajima, ali sav trud nije donio rezultata.