Subota, 13. rujna 2014. 17:59 Napisao  Marko Babić

Utakmica 3. kola: Halubjan - Crikvenica 4:1

Treća HNL - zapad, 3. kolo

HALBUJAN - CRIKVENICA 4:1

Igralište Brnasi. Gledatelja: 150. Sudac: Branko Vučinić (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Monjac (2'), 2:0 Alilović (15'), 3:0 Josipović (21'), 4:0 Monjac (26'), 4:1 Jovanović (90')

Žuti kartoni: Omerović, Miletić (Halubjan), Butorac, Cianci, Gašparović (Crikvenica)

HALUBJAN: Raspor, Brnčić, Omerović, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Kučinić, Alilović (od 24' Peršić, od 46' Štimac), Josipović, Šanjug (od 77' Štemberger), Monjac.

CRIKVENICA: Srok, Smojver, Butorac, Gašparović, Matešković (od 62' Baričević), Jovanović, Kuna (od 67' Mazzarolli), Brajković, Cianci, Xheladini (od 46' Ribarić), Vukić.

Nogometaši Halubjana stigli su i do treće prvenstvene pobjede svladavši Crikvenicu i tako zadržavši stopostotni učinak. Kada jedna momčad u prvih 26 minuta utakmice zabije četiri gola, postaje jasno da je utakmica izgubila rezultatski draž vrlo brzo, iako se Crikvenica nije olako predala i imala je svoje prilike. Domaćin je poveo već u drugoj minuti. Nakon jednog ubačaj Josipović je pucao, lopta se odbila do Monjca koji ju je pospremio u mrežu - 1:0. Crikvenica je živnula, pokušaj Kune blokirali su domaći braniči. Halubjan je bio neumoljiv, Monjac je u 15. minuti odlično ubacio s lijeve strane, a Alilović sam pred vratima nije propustio pospremiti loptu u mrežu - 2:0.

Trebalo je čekati samo šest minuta za treći gol. Nakon jedne brze akcije, Omerović je pucao, a Srok odbio loptu u korner. Nakon udarca iz kuta, lopta je došla do Josipovića koji ju je pospremio u mrežu - 3:0.

Crikvenica je odmah odgovorila. Nakon ubačaja, lopta se odbila do Ciancija na sedam metara, ali Raspor je odlično branio udarac iz nesporedne blizine. Viškovljani na drugoj strani nisu imali razumijevanja, Monjac je okrenuo čuvara u kaznenom prostoru i s lijeve strane pospremio loptu u bliži kut - 4:0.

U domaćim redovima treba istaknuti i odličnog vratara Raspora koji je bio pravovremen u istrčavanjima, te je imao nekoliko dobrih intervencija. Cianci je u 27. miuti pogodio gredu, Raspor je pet minuta kasnije odlićno obranio pokušaj Butorca iz slobodnog udarca. U 41. minuti Brajković je pucao glavom, a Raspor još jednom  izvukao loptu ispod grede. Drugo poluvrijeme ponudilo je također zanimljiv nogomet, Halubjan je i pokušavao biti opasan, dok je Crikvenica pokušavala doći do počasnog gola. U tome je i uspjela u posljednjim trenucima kada se u listu strijelaca upisao Jovanović - 4:1.