Strijelci: 1:0 Macan (21), 1:1 Brdar (47) 2:1 Macan (80-11m)

Žuti kartoni: Paravić, Kurtić, Macan (Rudar), Iljazi, Tomiek (Borac)

RUDAR: Blažina, Dragovina (58 Bajrami), Stojković, Kozić (69 Vidas), Macan, Bembić (58 Paić), Hasanbegović, Dadić, Kurtić, Paravić, Gračić

BORAC: Ćućić, Tomiek, Kovač Birkaš (73 Franko), Razmilić (56 Ivančić), Grbac (73 Stanišić), Dukađin, Brdar (69 Grdinić), Imeraj (51 Pribanić), Slavujević, Hodanić, Iljazi

Borac je u Labinu doživio prvi poraz ove sezone.

Bakarska momčad pokazal se kao izrazito potentna, nije čudo da su u samom vrhu ljestvicu.

Prvi poraz u sezoni nanijela im je mlada, odlučna momčad Rudara.

Već u 13. minuti Borac je ima kazneni udarac, ali Kovač-Birkaš pogađa vratnicu da bi osam minuta kasnije Erik Paravić sjajno centrirao s desne strane, a Ivan Macan glavom doveo domaćina u vodstvo - 1:0.

Do predaha je Paolo Blažina obranio jednu odličnu priliku gostiju koji su u prvoj minuti nastavka poravnali.

Matija Brdar snažnim udarcem pogodio je prvi kut za 1:1.

Kovari se ne predaju, iako je Blažina još jednom odlično reagirao u matnoj situaciji.

Pobjedu je donio Macan izborivši i realiziravši najstrožu kaznu deset minuta prije kraja susreta.

Treba reći da je Borac prema dojmu bio bliže pobjedi, ali je isto tako jasno da je Dragan Načinović "probudio" odgovornost kod labinskih nogometaša koji su u proteklih 180 minuta primili samo jedan gol. (IS)

GROBNIČAN - ROVINJ 0:4

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 150

Sudac: Tan Tabar (Buje)

Strijelci: 0:1 Krajcar (6), 0:2 Krajcar (10), 0:3 Krajcar (54), 0:4 Matošević (81)

Žuti kartoni: Pilčić, Miculinić, Bosančić (Grobničan), Kazalac (Rovinj)

GROBNIČAN: Srok, Jukić, Vukelić, Miculinić, Pilčić, Matković (46 Conjar), Valić (60 A. Bosančić), Fućak (84 F. Bosančić), Gundić, Prtenjača, Babić

ROVINJ: Starčić, Vidan, Karlović (66 Kazalac), Rojnić, Kajtazi, Matošević, Paulinić (76 Prgić), Batelić, Krajcar, Karlović, Rudela

I to se dogodilo!

Grobničan je doživio poraz na Mavrincima!

- Rovinj je potpuno zasluženo pobijedio, kaznili su sve naše propuste. Napravili smo sve što smo mogli napraviti loše, nismo bili pravi, nemam što reći! Tijekom idućeg tjedna moramo se malo presložiti, vidjeti zašto smo izgubili kod kuće nakon sezonu i pol, možda i više. Ne sjećam se kada zadnji put nismo postignuli pogodak i kada smo u jednoj utakmici dobili četiri pogotka, kaže trener Dušan Gruevski.

VINODOL - CRES 0:1

Igralište Bahalin. Gledatelja: 100

Sudac: Marko Smrtić (Pula)

Strijelac: 0:1 Kalanj (80)

Žuti kartoni: Smolčić, Tonković, Uremović, Petrinović (Vinodol), T. Zubović, Ciani, Šegon, Bećar (Cres)

VINODOL: Godinić, Smolčić, Uremović, A. Petrinović, Lenac, Šmit (66 Car), T. Petrinović, Tonković (78 Kalanj), Vidović (82 Balen), Begić, Preni

CRES: Zmajla, Šegon, Nikolić, Turkalj, A. Zubović (46 Kučinić), Jusufi, Cianci (85 Alšić), Žarić, K. Zubović (60 Kalanj), Smolčić, Bećar

Vinodol je doživio prvi domaći poraz ove sezone, Cres je odnio bodove s Bahalina.

- Prvo poluvrijeme imali smo dvije velike prilike, igrali smo jako dobro, Cres bez ozbiljnog udarca na gol. U drugom dijelu mislili smo da ćemo iskoristiti prednost što igramo niz buru, dobili smo gol iz kontre i raspali se, kaže trener Vinodola  Edi Butković.

Zanimljiv je podatak da je Cres triput zaredom pobijedio na Bahalinu, što nije uspjelo ni jednoj drugoj momčadi:

- Imali su u prvom dijelu šansu,  u drugom dijelu igralo se na njihovoj polovici, imali smo stalnu inicijativu i zabili pogodak. Smatram da smo zaslužili pobjedu zbog bolje igre u drugom dijelu, čestitam svojim dečkima, rekao je trener Cresa Neven Strukan.

NAPRIJED - PAZINKA-PAZIN 2:2

Igralište Lonja. Gledatelja: 100

Sudac: Luka Milković (Viškovo)

Strijelci: 0:1 Maksenčuk (34), 1:1 Štimac (37), 2:1 Štimac (57-11m), 2:2 Pavlović (90+4)

Žuti kartoni: Čop, Žarković, Ende, Prpić (Naprijed), Ivetac (Pazinka-Pazin)

NAPRIJED: Ciani, Brnja, Čop, Bobošević (46 Lončar), Štimac (69 Sedlić), Blašković (90 Udović), Lukačić (63 Gatara), Radan (83 Prpić), Žarković, Ende, Rukavina

PAZINKA-PAZIN: Beblek, Pinčan, Zgrablić, Ivetić (65 Maružin), Matika, Pavlović, Ivetac, I. Lepinjica, Erik (82 Krnjus), Maksenčuk (68 Pavlović), M. Lepinjica

Pazinka je bod na Lonji osvojila pogotkom u 94. minuti-

- Bio bih nekorektan kada bih rekao da smo trebali glatko dobiti utakmicu, imali su gosti svoje prilike, spašavao nas je vratar Ciani u nekoliko situacija u prvom dijelu. Bilo je opet jako teško igrati, puhala je jaka bura. U prvom dijelu oni su igrali niz buru, dobili smo gol, izgledali smo slabije iako smo zabili pogodak. U drugom dijelu igrali smo niz vjetar, zabili gol iz kaznenog udarca i onda dvaput pogodili okvir vratiju. Nismo zabili, na kraju smo se pokušali obraniti, ali nismo uspjeli. Utakmica je bila zanimljiva, puna preokreta, normalno da nisam zadovoljan jer nismo pobijedili, ali je remi možda najpravedniji. Moram reći da je Pazinka jedna od najboljih momčadi u ligi, govori trener Naprijeda Elvis Brajković.

BUJE - CRIKVENICA 4:1

Gradski stadion. Gledatelja: 150

Sudac: Mauricio Ušić (Pula)

Strijelci: 1:0 Jašarević (11), 1:1 Merle (51), 2:1 Bojić (54), 3:1 Bojić (74), 4:1 Vidonis (90+2)

Žuti kartoni: Fakin (Buje), Štemberger, Mijolović (Crikvenica)

BUJE: Bole, Favretto, Krizmanić, Čović (77 Baf), Acquavita (87 Kovačić), Bojić (90+2 Novaković), Horvat, Jerkan (64 Stević), Jašarević (57 Vidonis), Fakin, Valenta

CRIKVENICA: Stipanov, Brkljača, L. Petrović (46 Mijolović), Prpić, Vukelić, Smojver, Merle (86 Svetić), Štemberger, E. Petrović, Butorac, Škoro (46 Pašuld)

Buježi su pobjedom okrunili bolju igru iako su gosti nakon izjednačenja djelovali kao momčad koja može poremetiti domaće planove.

Srećom po domaćine neizvjesnost je kratko trajala.

Merle je u 51. minuti dalekometnim šutom izjednačio, već u 54. Bojić je pogodio za 2:1 nakon što je odbijenu loptu poslao u mrežu.

Da ne bude drame pobrinuo se Bojić u 74. minuti, kada je svojim drugim pogotkom povećao vodstvo na 3:1. (IS)

ULJANIK - NEHAJ 1:1

SRC Uljanik Veruda. Gledatelja: 30

Sudac: Marin Buvinić (Umag)

Strijelci: 1:0 De. Moravac (69-11m), 1:1 Filipović (87)

Žuti kartoni: De. Moravac, Lazendić (Uljanik), Prizmić, Prpić, Rubčić (Nehaj)

ULJANIK: Kraljević, Brizić, De. Moravac, Agaj, Da. Moravac, Vekić, Siljan (74 Brajković), Šverko, Agaj (86 Ružić), Lazendić, Matić

NEHAJ: Baričević, Pejanović, Lagumdžija (71 Jasprica), Prizmić (79 Savić), Tomac (65 Prpić), Hajdini (75 Ajdini), Vukelić, Rončević (79 Hodak), Prizmić, Filipović, Rubčić

Nehaj je osvojio bod u Puli u 20. utakmici bez poraza:

- Jubilarna utakmica bez poraza! Morma reći da smo bili bliže pobjedi, u prvom dijelu nismo realizirali tri velike šanse. U drugom dijelu igralo se izjednačeno, pogriješili smo kod kaznenog udarca. Na kraju moram biit zadovoljan jer smo izjednačili u 87. minuti iako mislim da smo zaslužili tri boda, kaže Nehajev Svast, trener Nehaja.

OTOČAC - MLADOST 1:1

Gradsko igralište. Gledatelja: 100

Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo)

Strijelci: 0:1 Bogdan (13), 1:1 Vuković (81)

Žuti kartoni: Orešković, Vuković, Sladović, Smolčić, Benčić (Otočac), Bradarić, Paus, Bogdan, Livović, Milotić (Mladost)

OTOČAC: A. Krznarić, Benčić, Draženović (63 A. Ostović), Smolčić, Banić, Bogdanić, M. Ostović (46 Orešković), Vuković, M. Krznarić (87 Vidmar), Sladović, Tonković (80 Cindrić)

MLADOST: Tončinić, Marijanović, Baković, Paus, Baf (89 Milotić), Halilović, Vujica, Bogdan, Funčić, Livović, Bradarić

Ostati neporažen u Otočcu veliki je podvig.

Od 13. minute Fažanci su vodili sve do kraja utakmice.

Vujica je izveo korner, lopta je došla do druge vratnice gdje je Bogdan nogom zatresao mrežu - 0:1.

Nakon toga Otočac podiže nivo agresivnost i preuzima dominaciju.

U nastavku je David Tončinić u dva navrata spašavao goste, u 81. Vuković iz "slobodnjaka" pogađa za konačnih 1:1. (IS)