1. HNLŽ: Riječanke pod svjetlima Kantride pobijedile Pregradu s Marijom Matuzić

Utorak, 14. studenog 2017. 12:07 Napisao/la  G. H.

Riječke nogometašice ostvarile uvjerljivu pobjedu (5:2) u 7. kolu i s tri nova boda na ljestvici prestigle upravo Pregradu

Utakmica Rijeka - Pregrada odigrana pod svjetlima Kantride

Na Kantridu je u nedjelju stigla seniorska ekipa Pregrade predvođena legendarnom Marijom Matuzić, koja u 58. godini još uvijek ne odustaje od prvoligaškog nogometa.

Dapače, u 4. kolu kolu Pregrada je s 2:1 pobijedila Trnavu, Matuzićka je postignula oba pogotka.

Mini derbi sredine ljestvice odigran je na osvjetljenoj Kantridi.

U prvom je poluvremenu dva puta Brkić iz redova gošći dovodila svoju ekipu u vodstvo.

Riječanke su oba puta uspijevale izjednačiti. Prvo pogotkom Stančićke, potom Bračevićke.

Kada se već činilo da će se na odmor neriješenim rezultatom, Stipančevićka je u sudačkoj nadoknadi dovela Riječanke u vodstvo te se u drugo poluvrijeme ulazi sa 3:2.

RIJEKA: Jelušić, Bocka, Burčul (22 Savčić), Sudan, Šamanić, Spajić, Kovač, Bračević, Gegollaj, Stančić, Stipančević (83 Petrušić)
PREGRADA: Tuđen, Kucelj, Vuković, Matuzić, Brkić, Peček, Glavač, Baršić, Fiket (80 Cvok), Tomek, Novak
Utakmica 7. kola: Rijeka - Pregrada 5:2 (Stančić 17, Bračević 41, Stipančević 45+2, Savčić 62, Spajić 79/Brkić 13, 29)
Poredak: Osijek i Split 21, Agram i Neretva 13, Rijeka 11,  Pregrada i Katarina Zrinski 9, Viktorija 6, Trnava i Marijan 0

U nastavku utakmice domaće su se potrudile da ne dođu u situaciju iz prvog poluvremena te za Rijeku zabijaju Savčićka i Spajićka.

Konačnim rezultatom od 5:2 Riječanke su upisavši tri nova boda na ljestvici prestigle upravo Pregradu te se plasirale na peto mjesto.

Subota je bila rezervirana za pionirke i kadetkinje koje su putovale na gostovanje u Pregradu te odigrale zaostale susrete 5. kola HLŽM Centar.

Pionirke su u mrežu domaćina loptu pospremile čak osam puta, dok je njihova ostala netaknuta.

Tri puta je to učinila Krulčić, dva gola postigla je Kovačević, a jednom su se u strijelkinje upisale Bevandić, Lukić i Šulentić.

Nakon pionirki na teren su izašle kadetkinje koje su također sačuvale svoju mrežu.

Zaslugom Gajićke, Stančićke i Geollgaj vratarka domaćih kapitulirala je tri puta.

Ovim rezultatima obje kategorije zauzele su drugu poziciju na ljestvici i imaju utakmicu manje.

Sljedeće kolo moglo bi donijeti malo radosti.

Naime, prve pozicije u obje kategorije drži Agram, a upravo će Zagrepčanke biti gošće Riječanki.

Uz visoki plasman mlađih uzrasta, te čvrstu poziciju u sredini tablice u Prvoj HNLŽ, što je zacrtani plan ove sezone, može se s pravom zaključiti da za riječki ženski nogomet  straha nema.

A da je lijepo bilo u nedjelju pod reflektorima legendarne Kantride gledati zanimljiv prvoligaški nogomet - bilo je.