RKL liga, skupina A: Kirci pobjedom protiv Kvarnera krenuli u obranu naslova

Nedjelja, 20. listopada 2013. 15:54 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola, skupina A: Crikvenica - Kvarner 62:59, Škrljevo - EcoWash 39:46

Druga sezona RKL-a ponudila je odmah na početku dobru košarku. Prošlogodišnji prvaci Crikvenica i trećeplasirani Kvarner i uz izostanak nekih igrača, odigrali su čvrstu i kvalitetnu utakmicu. Pobjeda je zasluženo otišla Kircima predvođenima Gračakovićem i Antićem. U drugoj utakmici zaslužena pobjeda EcoWasha. Razlika u godinama te samim tim i veća brzina odnijeli su utakmicu na stranu "praonice".

Naredne nedjelje na rasporedu je 1. kolo u skupini B.

CRIKVENICA - KVARNER 62:59 ( 16:8, 13:19, 18:16, 15:16 )

Crikvenica : Dragojević 8 (2), Matejčić 5 (1), Šamanić 1, Gračaković 13 (1), Antić 20, Domijan 10 (2), Vranješ 5.

Kvarner : Šakan 8 (2), Turina 6, Stanković 12 (2), Ravnić 12 (2), Lulić 5, N.Smojver 14, Šverko 2.

Crikvenica i Kvarner opravdali su najave i odigrali neizvjesnu i zanimljivu utakmicu. Istina, Kirci su gotovo cijelim tijekom utakmice imali prednost ali se Kvarner niti jednog trenutka nije mislio predavati. Primjera radi prvaci su u prvom napadu druge četvrtine stigli do velikih 19:10, ali je Kvarner do velikog odmora zaostatak sveo na minimalnih 29:27, da bi početkom treće dionice stigao i do vodstva 29:30.

"Na refule" su igrale obje momčadi, pa je tako uslijedila nova crikvenička serija od 7:0 za vodstvo 36:30. Samo poen prednosti (44:43) imali su Kirci 35 sekundi prije kraja treće dionice a onda je najbolji igrač susreta Antić uoči posljednjih osam minuta braniteljima naslova donio plus četiri (47:43). Minutu i 26 sekundi od kraja Crikvenica je stigla do maksimalnih 62:51, Kvarner se nije predavao i uspio je ublažiti poraz do pristojnih 62:59.

ŠKRLJEVO - ECOWASH 39:46 ( 12:11, 9:11, 9:13, 9:11)

Škrljevo : Černeka 9, Tomić, Sep, Blažević, Barčić 2, Maras 10 (2), Dadić 10, Vukajlović 8.

EcoWash : Lenac 13, Starčević 8 (1), Vorkapić 10 (2), Djurić 2, Vičić 13.

Debitanti u ligi, košarkaši Škrljeva suprotstavili su se momčadi EcoWasha i pružili im prilično dobar otpor. Uz tri dvoznamenkasta strijelca EcoWash je upisao pobjedu, a Škrljevčanima ostaju pohvale za dobar umjetnički dojam