REKREACIJSKA LIGA KOŠARKAŠA

Olympic nakon produžetaka bolji od Srdoča

Ponedjeljak, 03. prosinca 2012. 08:19 Napisao/la  I. M.

Rezultati: Sv. Matej - Kvarner 25:73, Olympic - Srdoči 63:58, Collegium - FSV 72:63, Werner Gradnja - Crikvenica 51:72

Rekreacijska liga košarkaša

SVETI MATEJ - KVARNER 25:73 (8:15, 7:6, 4:23, 6:28)

SVETI MATEJ: Obradović 5 (1), Filičić 3 (1), Cetina, Šušak 1, Mrak 11 (1), Škariva 2, Jerčinović, Majer 3 (1), Volarić.

KVARNER: Usmijani 2, Ravnić 21, Cetina 8, Šućurović 8 (2), Radulić 2, Turina 16 (2), Dobrila 2, Lulić 14.

Sveti Matej će na prvu pobjedu morati počekati. Protiv razigranog i rastrčanog Kvarnera nisu imali šanse. Kvarner je utakmicu kontrolirao od prve minute pradvođen Turinom, Ravnićem i Lulićem te je rutinirano priveo kraju.

OLYMPIC - SRDOČI 63:58 (17:12, 14:10, 15:16, 9:17, 8:3)

OLYMPIC: Delač 11 (1), Piškor 2, Pilat 14 (2), Džomba 4, Spajić 11(1), Naglić 5, Naglić jr.3, Gulja 2, Tumpić 8, Ćepić 3(1).

SRDOČI: Kruljac 1, Žunić 6, Maržić 6, černeka 18, Miloš 2, Kovačević 14(3), Moravček 10 (1), Galović.

Olympic je skoro izgubio dobivenu utakmicu. Opušteni ulazak u posljednju četvrtinu te uporni Srdoči predvođeni Černekom razlog su ulaska u produžetak. Uz malo sreće na kraju Olympic je upisao novu pobjedu, a Srdočima ostaje žal za neiskorištenom prilikom. Četiri poena za Olympic postigao je proslavljeni riječki rukometaš Mirza Džomba.

COLLEGIUM - FSV 72:63 (14:4, 23:19, 19:21, 16:19)

COLLEGIUM: Frančić 4, Grabovac 4, Soldić 8, Macura, Padovan 9 (2), Čekada 18, Radan (1), Soldić 2, Butorac 13 (2), Gerdević 5.

FSV: Agbaba, Vorkapić 8, Šurlina, Gomojić 5(1), Svetić 5, Rapo, Kovačević, Sorić, Bralić 17(3), Lenac 14, Marinčić 14(2), Vorkapić.N.

Collegium je još jednom dokazao da je favorit lige, rano su se odvojili i kontrolirali rezultat, FSV je pokušao u nekoliko navrata promjenom ritma utakmice i tricama odličnog Bralića ući stići Collegium, ali za preokret nisu imali snage.

WERNER GRADNJA - CRIKVENICA 51:72 (8:23, 12:15, 21:24, 10:10)

WERNER GRADNJA: Kliman 2, Vuković, Roth 4, Omanović 8, Jozinović 4, Janjić 8, Sušić 4, Miškulin 9 (1), Ševerdija 4, Kurtović 5, Abramović 3.

CRIKVENICA: Gračaković 11, Matejčić 6, Antić 8, Dragojević 6, Šamanić 15 (2), Vukelić 12 (3), Dešman 6, Dešman 2, Domijan 5 (1), Vranješ 1.

Kirci su sve riješili već u prve dvije četvrtine i pokazali da imaju potencijal za vrh lige. Gračaković, Šamanić i Antić rastu iz utakmice u utakmicu a danas im se pridružio i sjajni veteran Vukelić koji je svojom lakoćom postizanja koševa pokazao što je "stara škola". Werner na drugoj strani nije imao raspoloženih igrača.