A-2 liga košarkašica: Kvarner rekordnom pobjedom potvrdio nastup u doigravanju za plasman u A-1 ligu

Ponedjeljak, 13. ožujka 2017. 09:39 Napisao/la  SC

Košarkašice Kvarnera potvrdile drugo mjesto

Iako sa samo 6 spremnih seniorki, košarkašice Kvarnera nisu imale nikakvih problema protiv Salone, koja je nastupila bez Brdar (ozlijeda križnih ligamenata), te su ostvarile najveću pobjedu sezone i postigle prvu stotku (102-48 - dosad je najveća pobjeda bila ona protiv FSV-a, +52).

Kvarner je vrlo brzo stigao na 10 razlike, poluvrijeme okončao sa +21,  a sve dileme riješio u trećoj četvrtini, koju je dobio sa 33-9, te time podigao razliku na 45.

U zadnjoj četvrtini prililiku su dobile kadetkinje Kvarnera, koje su uspjele razliku podići na najuvjerljivijih 54 poena i postići prvu stotku u ovom prvenstvu.

Ovom pobjedom Kvarnerašice su potvrdile drugo mjesto i odličnu formu u drugom dijelu sezone (pet pobjeda, samo jedan poraz, protiv Omiša, uz koš razliku +177), imaju sada tri tjedna mira da se kvalitetno pripreme za Ligu za prvaka A-2 lige i popunu A-1 ligu.

Kvarner je na putu da se točno 11 mjeseci nakon sramotne predaje utakmice protiv Trešnjevke 2009, koja je označila odlazak Riječanki u A-2 ligu, vrati u elitni razred hrvatske košarke.

Hoće li u tome uspjeti ovisi naravno o tome kako će odigrati šest utakmica Lige za prvaka.

Poene za Kvarner postigle su: Purina 32, Galušić 26, Matijević 19, Lusičić 10, Lešnjak 9 i Marošević 6.

Bastiachich i Božinov ovaj su put bile bez poena.

Valja napomenuti i to da će mlađe kategorije Kvarnera (mlađe kadetkinje i juniorke) nastupiti sljedećih tjedana u Prvenstvu regije Zapad, a igračice U-12 spremaju se na Otvoreno prvenstvo Hrvatske.