A-2 liga košarkaša: Kraljevica pobijedila Pulu u produžetku, Andro Krstinić nezadrživ

Ponedjeljak, 23. veljače 2015. 11:26 Napisao/la  SC

Košarkaški Kraljevice dobili produžetak rezultatom 9:3, Andro Krstinić    postigao 36 poena i dodao 10 skokova. Još jedan pucački trening Škrljeva

A-2 liga košarkaša - 17. kolo

KRALJEVICA - PULA 1981 81:75 (16:20, 22:11, 15:20, 19:21, 9:3)
KRALJEVICA: Đurić 2, Marečić 8, Govorčin 14, Protega 11, Konjević 1, Ravnić, Krstinić 36, Frančišković, Miletić, Perić 5, Bobanović 4.
PULA 1981: Sijamhodžić 15, Perdija, Antić, Maurel 6, P.Grašo 7, Radunić 12, A.Grašo 6, Starčević 13, Krizman 16, Kajfeš, Travica.Drobnjak 5(1), Antolović 3(1), Bulešić 6, Mezulić 14(1),

Košarkaši Kraljevice pobijedili su favoriziranu Pulu 1981 u produžetku tijekom kojega su gosti igrali bez Ante Graše, Lea Krizmana, Mateja Radunića i Marka Maurela, koji su sjedili klupi zbog pet osobnih pogrešaka.

Prvo poluvrijeme protječe u stalnim izmjenama vodstva i izjednačenog igri. Protega pogađa dva sretna dalekometna šuta i na odmor se odlazi pri rezultatu 38:31. U nastavaku su košarkaši Pule igrali agresivnije, što su platili nekoliko minuta prije kraja utakmice, kada su ostali bez gore spomenute četvorke. Gosti su uspjeli izboriti produžetak (72:72), koji Kraljevica zaključuje 9:3.

Nezaustavljiv je bio Andro Krstinić, koji je postigao 36 poena i dodao 10 skokova.

GHIA STAFF - ROVINJ 90:68 (26:17, 12:18, 27:18, 25:15)
GHIA STAFF: Hek 3, Ćus A., Fabris 4, Miletić 15, Fonović 15, Jakus 4, Daus 17, Mlekuš, Opašić 1, Turčinović, Grubiša 13, Belina 18.
ROVINJ: Banko 12, Tombel, Komadina 11, Honović 16, Marđetko, Zečević, Ključević, Križanac, Šturman 7, Codacci 14, Franković 8.

Rezultat po četvrtinama govori sve, razlika u kvaliteti nije bila upitna. Nakon obnovljene ozljede nosa kapetana Anta Ćusa domaćini su šokirani u drugoj četvrtini i poluvrijeme završava sa 38:35 za domaće. Gosti igraju zonu i čovjeka, dok domaći čovjeka u zoni šuta, ali u drugom poluvremenu proširuju to na cijeli teren i agresivnom obranom (ističe se Turčinović) pritišću Rovinježe. U igri u kojoj su domaći koristili svih 12 igrača i pogodili devet trica, za goste je igralo osam igrača i jedini najmlađi Komadina pogodio je dvije.

Svi su dali svoj doprinos pobjedi posebno u napadu Daus i Miletić, te Belina (više koševa nego odigranih minuta!) i Fonović koji su sa puta iz Danske, odnosno Poljske praktički bez treninga obukli tenisice. Ipak MVP kod Pazinaca je bio junior Andrea "Švips" Grubiša. Kod gostiju najbolji su bili pazinski Tinjanac Ivan Banko, te gotovo vršnjak Beline vrijedni Enea Codacci, te u zadnjoj četvrtini statistiku je poboljšao Honović.

STOJA – JADRANKA 101:54 (23:16, 18:11, 35:20, 25:7)
STOJA: Drobnjak 5, Antolović 3, Bulešić 6, Mezulić 14, Dasko 15, Ivanković 4, Kordiš 21, Tumpić, Pajković 2, Vinko 4, Đugum 15, Premasunac 12
JADRANKA: Barkijević, Stojnić 6, Herenda 9, Gazilj, Lehocki 2, Kremenović 16, Spajić 5, Kovačević 8, Žeželj 8.

Prije podbacivanja lopte bile su jasne dvije stvari. Da će Puljani lako riješiti susret sa Jadrankom te nužnost da gosti stignu na trajekt koji ih na Mali Lošinj vraća u 19 sati i 30 minuta. Zakasne li na njega, krevete neće vidjeti prije ponoći. Iz tog razloga u dvorani Stoja susret je počeo 10 minuta ranije. Motivirani gosti držali su se do rezultata 11:11, koji se do prvog odmora pretvorio u 23:16.

U visini i centrimetrima inferorni gosti sa Malog Lošinja postavili su neugodnu 2-3 zonsku obranu na koju Puljani odmah nisu dobro reagirali. Dugo kruženje lopte uglavnom se završavalo nesigurnim šutom koji je gostima donosio lagano osvajanje lopti i jurnjavu u kontru. Bolji Puljani lijek za takvu obranu ipak nalaze kod Igora Premasunca koji nema problema sa šutem sa poludistance koji mu je donio 12 poena. Pored njega rastrčao se Sandro Kordiš koji uz jednu tricu uspijeva pronaći koridore za ulazak pod sam koš. Njegovih 21 poena ipak je daleko od statistike na koju nas je navikao u sezoni. Iskusni rutiner Mezulić ubacio je 14 poena donio mirnoću momčadi koja je mirnu završnicu odigrala bez njega.

Utakmicu je sa klupe nakon druge četvrtine zbog ozljede zgloba morao odgledati i Tumpić koji je odmah započeo sa liječenjem. Kako su gosti ostali bez snage i zbog pet osobnih pogrešaka Želimira Kovačevića koji se mogao tući pod obručima i šutirati kada drugih rješenja nema, Stoja je zaigrala lepršavije i za malobrojne gledatelje.

Kako uspjeh nije bio upitan na teren su mogli i klinci poput Luke Pajkovića i Tomislava Antolovića koji su se na radost svih također stigli na listu strijelaca. Na suprotnoj strani u moru izgubljenih lopti i nepreciznih šuteva, Jadranka je koševe dobila još od Žarka Kremenovića i Gorana Herende koji je sezonu ispaljivanja trica završio na brojci od 9 poena. Sve u svemu ciljevi su postignuti. Stoja je u utakmici bez drame upisala jedanaestu pobjedu, a Jadranka je valjda stigla na trajekt, a poraz je ionako upisala i prije table na kojoj je pisala Pula.

ŠANAC - ZAMET 75:59 (19:15, 17:17, 25:15, 14:12)
ŠANAC: Požar, Josipović 6, Panjević 5, Beber 9, Katić, Razumić 21, Turković, Škrtić 2, Lukačić 10, Božić 5, Špehar 10, Novosel 7
ZAMET: Jovanović, Čeperić 2, Crkvenčić, Amančić 6, Pilat, Vukić 4, Lipovščak 10, Delpin, Vucić 19, Ferenčić 11, Cvitković 2, Jelenić 5.

ŠKRLJEVO – LABIN 115:64 (31:14, 33:13, 30 :17, 21:20)
ŠKRLJEVO: Mitić 6, Amančić 6, Kraljić 14, Mijanović 2, Modić 20, Gržinić 19, Trbović 7, Bjelanović 12, Škerjanec 2, Šarčević 6, Cvitanović 4, Velčić 17
LABIN: Faraguna 5, Verbanac 1, B. Fable 4, Žanmarija, Gligorović 42, Gobo 2, Mohorović 4, D.Fable 2, Juričić 4

CRIKVENICA - KASTAV 71:66 (16:19,22:14,16:14,17:19)
CRIKVENICA: Maruna, Domijan 6, Pečavar, Šamanić B. 1, Mandžuka 1, Komadina 2, Šamanić M. 22, Benić, Domijan, Glavan, Benić 27.
KASTAV: Miletić 6, Ratko, Saftić 8, Gušić 6, Barnjak 28, Dobrić 7, Vodopić, Prpić, Domini 2, Maljevac 2, Saltki, Ivandić 8.