A-2 liga košarkaša: Crikvenica u derbiju pobijedila Labin i nastavila borbu za vrh ljestvice

Subota, 04. veljače 2017. 10:55 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 17. kola: Crikvenica  - Labin        82:73 (26:17, 14:14, 14:18,  28:24)

A-2 liga košarkaša - 17. kolo

CRIKVENICA  - LABIN        82:73 (26:17, 14:14, 14:18,  28:24)

Gradska sportska dvorana. Gledalaca: 35.

Suci: Terlević – Žagar - Lenac (Rijeka).

CRIKVENICA: Modić 10, Bilalović 12, Maruna 6, Mandžuka, Komadina 15, Šamanić 18 (4-4), Glavan, Car, I. Benić 5, Maričić, M. Benić 16.

LABIN: Lončar, Molnar 21 (6-6), Breulj 5, Fable 13 (1-2), Troskot 12 (2-6), Trbović 4, Čorić, Zorić 14 (1-2), Mohorović 2, Komljen 2 (2-2).

Osobne pogreške: Crikvenica 20, Labin 14.

Skokovi: Crikvenica 25, Labin 19.

Slobodna bacanja: Crikvenica 4-4 (100%), Labin 18-12 (66,6&).

Izgubljene lopte: Crikvenica 12, Labin 11.

Šut za tri: Crikvenica 15-35 (42,85 %) Komadina 5, Šamanić 3, Modić, Bilalović, M. Benić 2, I. Benić 1. Labin 6-15 (40%) Molnar 3, Breulj, Fable, Zorić 1.

Utakmica Crikvenice sa Labinom bila je za košarkaše trenera Zorana Oštrića - kvalifikacijska.

Samo je pobjeda ostavljala Kirce u borbi za dvije vodeće pozicije, koje donose nastavak natjecanja.

S druge strane gosti su istrčali sa vrlo jakim, redizajniranim sastavom.

Na klupi Labina temperamentni trener Goran Šućurović, a na terenu Tomislav Troskot, Goran Breulj, Zdeslav Zorić, Mario Molnar,... igrači koji su upoznali i A-1 ligu. I to ne kao epizodisti...

Furiozni ulazak u utakmicu sa vatrometom šuta sa distance potvrdio je da su nišanske sprave domaćih romantičara dobro podešene.

Čak 7 trica u prvih deset minuta utakmice obećavali su rutinsku pobjedu Kiraca u derbi susretu kola.

Početkom druge četvrtine sjajni Komadina je potvrdio svoju nišansku večer, a onda je stao  šut za tri sa domaće strane.

Košarkaši Crikvenice promašili su čak 13 uzastopnih pokušaja za ponetiranje, koje su vrlo dobri gosti spremno iskoristili.

Niti u drugom poluvremenu nije bilo bolje. U 26. minuti utakmice gosti su kratkotrajno poveli (44:45).

Nakon samo 12 sekundi, ali i iskorištene minute odmora, na terenu novi  omjer snaga.

Crikvenica je serijom 24-4 krenula prema novoj pobjedi, a sada rasterećena bojazni za pobjedom vratio se je i šut za tri.

U posljednjoj četvrtini ušao je Bilalović, postigao nekoliko efektnih koševa, a iskusni Matija Šamanić dokopao se  počasnog naslova prvog strijelca svoje momčadi.

Utakmica vrlo gledljiva, ali ostaje dojam da je izostala veća kvaliteta, skokovi pod obručima, brža tranzicija lopte, a treća četvrtina obilovala je i brojnim krivim dodavanjima.

Crikvenici je ponovno pobjedu osigurala učinkovita realizacija šuta za tri.