A-2 liga košarkaša: Crikvenica pobijedila Ghia Staff, presudilo iskustvo udarne petorke

Četvrtak, 10. studenog 2016. 17:28 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Rezultati: Crikvenica - Ghia Staff 97:82, Jadranka - Stoja  80:72

A-2 liga košarkaša - 5. kolo

CRIKVENICA    - GHIA STAFF    97:82 (21:20, 28:20, 28:19, 20:23)

Gradska sportska dvorana. Gledalaca: 25.

Suci: Baki, Šverko, Pavlović (svi iz Rijeke).

CRIKVENICA: Modić 20 (8-10), Domijan, Piškulić 23, Maričić, Mandžuka 1 (1-2), Komadina 16 (2-2), Šamanić 7 (3-4), I. Benić 3, Lušičić, N. Benić 27 (2-4).

GHIA STAFF: Fonović 9 (1-2), A. Ćus 3, P. Ćus 5, Fabris, Grbić 22, J. Ćus, Daus, Krstinić 22 (6-10), Despot 9 (4-6), Tomac 3, Ravnić 9, Guštin.

Šut za tri: Crikvenica 15-33 (45,4%), Ghia Staff 9-29 (31,03%)

Trice: Piškulić 6, Komadina 4, Benić 3, Modić i I. Benić 1 za Crikvenicu. Grbić 5, Tomac, Ravnić, A. Ćus, P. Ćus 1.

Slobodna bacanja: Crikvenica 16-22 (72,7%), Ghia Staff 11-18 (61,1%).

Tehničke pogreške: Crikvenica 13, Ghia Staff 16.

Peta osobna: Alen  Mandžuka (29. minuta).

Gosti iz Pazina složili su ove godine respektabilan sastav sa nekoliko igrača sa strane (Kraljevica).

Sa druge strane Crikvenica je zbog lakše ozljede poštedila Marunu, pa je udarna petorka odigrala veliki dio utakmice u istom sastavu.

Udarno oružje kiraca, šut sa distance služio je igrače i inače zadužene ta dalekometnu paljbu.

{jb_blackbox-right}Jadranka - Stoja  80:72 (16:21, 16:21, 28:18, 20:12)
JADRANKA: Žeželj 11, Mužić 10, Horvat 8, Herenda 6, Mršić, Kremenović 21, Jakovljević 5, Kovačević 16, Kušeta, Šolić 3, Latin, Š. Budinić.
STOJA: Gustovarac, Kurtović, Dasko 25, Ivanković, Martinović 22, Tumpić 14, Budisavljević, Lešić 7, Pajković 3, Krivokuća 1{/jb_blackbox-right}

Posebno je oduševio mladi Edi Piškulić sa 6 trica i samo jednim promašajem tijekom cijele utakmice.

Veliki posao odradio je i Komadina odigravši 39 minuta, a posebno nadahnut je i u ovoj utakmici bio Marko Benić, koji je uz svoj mjerljiv učinak dodao i osam skokova.

Crikvenica je vodila tijekom cijele utakmice, osim u jednom trenutku na početku druge četvrtine (21:22).

Trener Damir Ćus uočio je domaće slabosti, te je cijelu utakmicu odigrao visoki presing po cijelom terenu smatrajući da će tanki domaći roster početi pucati u nastavku.

Iskustvo domaćih igrača ponovno je presudilo, a Crikvenica je zanimljivo - ostala na prosjeku od 97 postignutih koševa po utakmici, koliko je i u utakmici međukola postiglo 7 igrača, koji su se upisivali u strijelce.